PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=865241}

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Texas Chainsaw Massacre
4,1 13 615
ocen
4,1 10 1 13615
4,4 11
ocen krytyków
Teksańska masakra piłą mechaniczną
powrót do forum filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną

Nie miałem żadnych konkretnych oczekiwań co do tego filmu. Nie mniej jednak oczekiwałem go. Rozpoczyna się od wspomnienia masakry z 1974 roku. Dalej twórcy wstępują na bardzo udeptany grunt. Nowa „Masakra” momentami idzie tropem Halloween z 2018 roku, ponieważ pojawia się postać z oryginalnego filmu, która chce zabić Leatherface’a podobnie jak Laurie Strode chce na zawsze pozbyć się Michaela Myers’a. W Halloween wszystko praktycznie gra, jest spójne i dobrze się to ogląda. Tutaj jest o tyle gorzej, że wiele rzeczy mamy nagle z tzw. „dupy”. Ot wymyślono grupę przyjaciół – ktoś musiał być ofiarą… którzy są tak bezpłciowi, że zbytnio mnie nie obchodziło kto przeżyje a kto zginie. Najbardziej obiecująca była postać Richtera, która jak pozostałe postaci nie grzeszy jednak rozumem. Filmowi brakuje większego polotu, który próbuje maskować sceną w autobusie – o jedynym plusie tej sceny za chwilę, ale również poszczególne postacie drugoplanowe są prostu głupie. Plusem filmu jest naprawdę spoko Gore. Obrażenia i śmierci postaci potrafią zrobić wrażenie, a wracając do autobusu to mamy fajną sekwencję masakry – dość kreatywną bo jucha leje się strumieniami. Jeśli potraktować by ten film jako samodzielny projekt nie związany z oryginałem i dołożyć coś kreatywnego byłby niezły horror. A tak mamy Laurie Strode w wydaniu teksańsko-masakrycznym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones