PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723372}

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Terminator: Dark Fate
6,0 31 174
oceny
6,0 10 1 31174
5,0 13
ocen krytyków
Terminator: Mroczne przeznaczenie
powrót do forum filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie

Witam!
Jestem świeżo po seansie. Akcja filmu rozgrywa się 22 lata po T2. Główna bohaterka Danny ma być kobieta która poprowadzi ludzi w przyszłości do zwycięstwa i na która poluje terminator. Dalej będę spojlerowac wiec jeżeli nie chcesz wiedzieć co było dalej nie czytaj....
I
I
I
I
I
I
I
I
I
na początku filmu mamy pokazana jak dwa lata po wydarzeniach z T2 inny model terminatora (T-100) zabija Johna Connora. W dalszej części 20 lat później poznajemy Danny główny cel złego terminatora i jej obrończynie Grace- kobietę/człowieka która została ulepszona i siła dorównuje maszynie. W między czasie Sarah Connor postanawia pomoc i chronić dziewczynę gdyż jest ona w przyszłości przywódca ruchu oporu ( zamiast Johna). Od początku mam dużo akcji i efektów specjalnych. Dopiero w połowie filmu do obsady dołącza Terminator T-100 który w przeszlsoci zabił Johna Connora. On również postanawia bronić dziewczynę. Na dodatek z filmu dowiadujemy się ze przez lata termintor założył rodzine (tak miał kobietę i przyszywanego syna) ... tutaj śmiech na sali w kinie. W dalszej części mamy sceny walk i powtarzające się schematy z poprzednich części typu nie śmieszne żarty lub sceny z przywracaniem do działania Shwarzeneggera. Sorry za chaotyczny wpis ale pisarka ze mnie kiepska. Niestety to nie ten sam Terminator co T1 lub T2. Te czasy już nie wrócą. Można iść do kina zobaczyć dla efektów i Lindy Hamilton. Niestety nawet filmowa Sarah Connor nie uratowała filmu.

ocenił(a) film na 3
magda0911

"Niestety to nie ten sam Terminator co T1 lub T2. Te czasy już nie wrócą."

Głównym problemem kontynuacji Terminatora jest to, że próbują być takie same jak T2. Jakby się nie kręcili, jakby tego nie miksowali w blenderze, to i tak oryginalny film będzie wyglądał lepiej niż kalka. Nie załapali tego przy kręceniu T3, T5 ani też i przy Dark Fate.

Z tego co piszesz do mieszanki dołożyli tym razem poprawność polityczną i inne bzdury. Terminator założył rodzinę, wymienia Johna Connora na kobietę tylko dlatego że płeć się nie zgadzała z ideologią "silnych kobiet" i znów sceny humorystyczne. Słabo to brzmi :(

A miałem nadzieję, że nic gorszego niż T3 mnie nie spotka w tej serii.

ocenił(a) film na 6
Dentarg

T3 nie jest takie złe w porównaniu z Dark Fate.

ocenił(a) film na 3
magda0911

W T3 nie dodali nic nowego oprócz humoru na bardzo niskim poziomie. Jeśli nie jest to takie złe w porównaniu do Dark Fate to kompletnie nie rozumiem czemu Twoja ocena filmu to aż 7/10

ocenił(a) film na 6
Dentarg

Dałam 7 ze względu na sentyment dla Lindy Hamilton.

Dentarg

A w tym filmie dodali coś nowego? To kalka z poprzednich filmów dlatego zbiera takie cięgi.

ocenił(a) film na 3
reese

W Dark Fate? Z nowych rzeczy to tylko garść niedorzeczności jak uczuciowy terminator z rodziną czy zabójczyni terminatorów ze strzelbą. Nic więcej.

ocenił(a) film na 3
Dentarg

status quo na końcu T3 się zmienia bo mamy dzień sądu. Tu mamy happy end i tęczowe jednorożce, ale co kto woli

ocenił(a) film na 3
dezertx

W Dark Fate nie mamy happy endu, tylko też dzień sądu. Jest to tak samo uzasadnione jak w T3, czyli "bo tak"

ocenił(a) film na 3
magda0911

Slabizna, ja po obejrzeniu poczulem sie jak wowczas gdy ogloszono ze w Gwiezdnych Wojnach wydarzenia z EU staja sie legendami i gdy potem zobaczylem co zrobili z postaciami i wydarzeniami, to postanowilem nie uznawac tego co nowe i pozostac przy starych wydarzeniach. Po obejrzeniu T:DF mam deja vu, 100x wole to co bylo w 3,4,5 niz to co tutaj... dobrze ze Arnie juz nie wroci (starosc nie radosc) i to bedzie definitywny koniec serii...

ocenił(a) film na 3
JohnnY_8

"Arnie juz nie wroci (starosc nie radosc)"

Tak, dobrze że nie wróci :(

Mimo to mogę się założyć, że i w tym filmie, mając 70+ lat, wypada dobrze w roli Terminatora. Ze względu na niego kiedyś ten film obejrzę.

ocenił(a) film na 10
Dentarg

Dla mnie jako fana oryginału miazga i to pozytywna. To trzeba zobaczyć a komentarze wyżej to czepianie się na siłę... Jaka poprawność polityczna? Boże... Śmierć Głównego Bohatera jest uzasadniona... dnia sądu nie da się wymazać bo i tak wróci pod inną postacią...

ocenił(a) film na 9
eragonmark

W pełni się zgadzam , ale ja wychowałem się na tych filmach...nowy Terminator dostarczył mi dokładnie tego czego oczekiwałem , nic a nic się nie zawiodłem...
Jeżeli masz 40-stkę i wychowałeś się na tych filmach to będziesz zadowolony...to opinia wszystkich moich znajomych z tamtych lat...nie słuchajcie tych wszystkich pseudo krytyków , tylko idźcie do kina
Pozdrawiam

czacza131

Hmm, też się wychowałem na tych filmach i po trailerach widzę, że to kompletne bzdury, słabe aktorstwo i efekty specjalne(!). Taki współczesny, typowy gniot. I mówię tu o filmie samym w sobie, pomijając fakt, że ma to ma być kolejny Terminator.

ocenił(a) film na 5
JohnnY_8

Dokładnie, był Terminator, jest Feminator.

ocenił(a) film na 10
magda0911


magda0911 -------- napij sie wody i idz do lekarza
lepiej pisac negatywy niz pozytywy .
ludzie sa chorzy
Film sie jeszcze nie ukazal a TY juz po seansie .
co ćpasz ?? hahahaha

ocenił(a) film na 6
68obcy13termi8preda

To zobacz sobie w jakim dniu była premiera w UK? Sam coś ćpasz.

ocenił(a) film na 6
68obcy13termi8preda

Byłam na premierze 23 października a Polsce jest 8 listopada. Zanim się wypowiesz to zorientuj się co i jak wielki znawco filmów a nie będziesz ludzi obrażał.

ocenił(a) film na 7
magda0911

Na wstepie chcialbym napisac ze jest napewno lepiej od ujowego i kompletnie niepotrzebnego T5 GEJNEZA. To ze jest lepiej nie znaczy ze urywa d...pe bo niestety scenariuszowo mogli zupelnie skrecic w inna strone i przedstawic te historie logiczniej. Duzym plusem jest napewno lepsze aktorstwo i milo sie ogladalo ze Linda Hamilton wrocila do swojej ikonicznej roli. W filmie mamy kilka razy puszczenie oczka do widza a najbardziej zawiodlem sie gdy mamy scene stojacego Arnolda ktory zaklada kurtke przed wyjsciem po czym bierze w dlonie okulary przeciwsloneczne troche podobne jak w T2 i... i ich ku...wa nie zaklada!!! No co by szkodzilo by znow pojawil sie w okularach przeciez ciemne okulary byly waznym elementem T1 T2 i nawet T3 do czasu gdy nie przywalil w woz strazacki ;-)... Mysle ze spaprany scenariusz sprawil ze ten film tak kiepsko zarabia na swiecie a szkoda bo moglo byc epicko i pieknie majac znow Linde Hamilton na pokladzie. Ale trudno nie posiadam maszyny czasu nie cofne sie o rok wstecz i nie doprowadze do tego by ten scenariusz zostal usuniety. Wiecie jak powinien moim zdaniem wygladac scenariusz do tej czesci? Moim zdaniem powinno sie zrobic konkurs w ktorym by uczestniczylo z 10 najwiekszych fanow serii TERMINATOR i to oni powinni napisac zarys scenariusza kontynuacji. Potem wytwornia filmowa powinna wybrac najciekawszy i na podstawie niego powinni zrobic film. Gwarantuje wam ze bysmy dostali cos epickiego bo tylko prawdziwy fan jakiejsc serii filmowej najmocniej na swiecie to kocha i bylby w stanie wymyslic naprawde ciekawa opowiesc. Bardzo tez jest mi smutno ze debil scenarzysta wpadl na pomysl by na poczatku filmu usmiercic Johna Connora... To chore a wystarczylo dogadac sie z Furlongiem ktory za okragla sumke z mila checia by zgubil pare kilogramow i spokojnie by mogl zagrac osobe w swoim wieku ktora znow pojawia sie u boku Lindy Hamilton. Niestety pozostaje nam tylko gdybanie ale czego ja sie spodziewalem jesli wspolscenarzysta T6 jest ta jeb...na mameja GOYER ktory rozpierd...il scenariuszowo niejeden film ;-( ... Kto wogle placi temu kolesiowi by robil kolejne scenariusze!!! Juz na sam koniec chcialem dodac ze byl bardzo prosty sposob by sie pozbyc na bardzo dlugo nowego TERMINATORA-VENOMA... Wystarczylo go rozpierniczyc na kawalki (scena z lancuchem) i wiele z kawalkow daleko od siebie wywiezc wtedy nie mialby szansy by ta masa znow sie zlala w jedna calosc. Sposob bardzo prosty kompletnie niewykorzystany... To by bylo na tyle a wy koniecznie przejdzcie sie do kina i sami ocencie czy film sie wam podobal. To ze film mnie nie powalil na kolana nie znaczy ze komu innemu sie nie spodoba. Dziekuje za uwage do uslyszenia...

magda0911

Ja jestem grubo zawiedziony tym filmem dostaliśmy gorszą wersje T3 i to prawie dosłownie.

Z przyszłości przybywa zły Terminator endoszkielet pokryty ciekłym metalem żeby zabić przywódce ludzkości w wojnie z maszynami. Zły Terminator pojawia się w miejscu pracy przywódcy ludzkości gdzie dobry Terminator krzyżuje jego plany po czym następuje pościg w którym ci dobrzy uciekają pickupem przed tym złym w żółtej ciężarówce. Po wielu perypetiach zabijają go wpychając mu w morde ogniwo zasilające dobrego terminatora. :/

Przez większość filmu miałem wrażenie że oglądam kiepski remake Buntu Maszyn. To naprawdę wszystko na co stać scenarzystów w takim bogatym universum?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones