PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723372}

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Terminator: Dark Fate
6,0 31 122
oceny
6,0 10 1 31122
5,0 13
ocen krytyków
Terminator: Mroczne przeznaczenie
powrót do forum filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie

Terminator: Mroczne Przeznacznie rzyga i sra na to wypluwa i serwuje inną przyszłość (kobiecą). Choć jak wstałem w sali była jedna kobieta a 50ciu białych facetów. Wiec jak się ma w dupie swoich widzów. To później ma się klapę finansową. Ta seria była o białym facecie co miał uratować ludzkość. I taki był przeciętny widz tej serii. To Teraz mają za swoje że mają klapę finansową.

ocenił(a) film na 7
Rezyser Na Bezrobociu

Na wstepie chcialbym napisac ze jest napewno lepiej od ujowego i kompletnie niepotrzebnego T5 GEJNEZA. To ze jest lepiej nie znaczy ze urywa d...pe bo niestety scenariuszowo mogli zupelnie skrecic w inna strone i przedstawic te historie logiczniej. Duzym plusem jest napewno lepsze aktorstwo i milo sie ogladalo ze Linda Hamilton wrocila do swojej ikonicznej roli. W filmie mamy kilka razy puszczenie oczka do widza a najbardziej zawiodlem sie gdy mamy scene stojacego Arnolda ktory zaklada kurtke przed wyjsciem po czym bierze w dlonie okulary przeciwsloneczne troche podobne jak w T2 i... i ich ku...wa nie zaklada!!! No co by szkodzilo by znow pojawil sie w okularach przeciez ciemne okulary byly waznym elementem T1 T2 i nawet T3 do czasu gdy nie przywalil w woz strazacki ;-)... Mysle ze spaprany scenariusz sprawil ze ten film tak kiepsko zarabia na swiecie a szkoda bo moglo byc epicko i pieknie majac znow Linde Hamilton na pokladzie. Ale trudno nie posiadam maszyny czasu nie cofne sie o rok wstecz i nie doprowadze do tego by ten scenariusz zostal usuniety. Wiecie jak powinien moim zdaniem wygladac scenariusz do tej czesci? Moim zdaniem powinno sie zrobic konkurs w ktorym by uczestniczylo z 10 najwiekszych fanow serii TERMINATOR i to oni powinni napisac zarys scenariusza kontynuacji. Potem wytwornia filmowa powinna wybrac najciekawszy i na podstawie niego powinni zrobic film. Gwarantuje wam ze bysmy dostali cos epickiego bo tylko prawdziwy fan jakiejsc serii filmowej najmocniej na swiecie to kocha i bylby w stanie wymyslic naprawde ciekawa opowiesc. Bardzo tez jest mi smutno ze debil scenarzysta wpadl na pomysl by na poczatku filmu usmiercic Johna Connora... To chore a wystarczylo dogadac sie z Furlongiem ktory za okragla sumke z mila checia by zgubil pare kilogramow i spokojnie by mogl zagrac osobe w swoim wieku ktora znow pojawia sie u boku Lindy Hamilton. Niestety pozostaje nam tylko gdybanie ale czego ja sie spodziewalem jesli wspolscenarzysta T6 jest ta jeb...na mameja GOYER ktory rozpierd...il scenariuszowo niejeden film ;-( ... Kto wogle placi temu kolesiowi by robil kolejne scenariusze!!! Juz na sam koniec chcialem dodac ze byl bardzo prosty sposob by sie pozbyc na bardzo dlugo nowego TERMINATORA-VENOMA... Wystarczylo go rozpierniczyc na kawalki (scena z lancuchem) i wiele z kawalkow daleko od siebie wywiezc wtedy nie mialby szansy by ta masa znow sie zlala w jedna calosc. Sposob bardzo prosty kompletnie niewykorzystany... To by bylo na tyle a wy koniecznie przejdzcie sie do kina i sami ocencie czy film sie wam podobal. To ze film mnie nie powalil na kolana nie znaczy ze komu innemu sie nie spodoba. Dziekuje za uwage do uslyszenia...

punisher822_filmweb

ile razy bedziesz wklejał te BZDURY????!

Rezyser Na Bezrobociu

Bez Skynetu i Connora film jest jednym wielkim rzygiem. Zabili serię.

Skynet_filmweb

mękolenie gimbusa, któremu nic nie pasuje.

Rezyser Na Bezrobociu

A dlaczego mężczyźni mieliby nie lubić i nie cenić kobiet? Ja lubię filmy o mężczyznach, jeśli są dobre.

ocenił(a) film na 3
Teresa_Nazimek

A my, mężczyźni, lubimy filmy o kobietach, jeśli filmy te są dobre.
Obcy 2 z silną kobietą w roli głównej, Terminator 2 z Sarą Connor, Daenerys do ostatniego sezonu Gry o Tron też była bardzo lubiana, Lagertha w Wikingach, kobieta kot z Powrotu Batmana lub z Mrocznego Rycerza - wszystkie one i inne silne kobiety są lubiane przez męską widownię.

Warunek jednak jest taki sam jak zawsze - film musi być dobry. Szkoda, że dzisiejsze czasy są pod tym względem chore i wmawia się nam mizoginizm lub filmowy rasizm.

To, że w nowym Terminatorze grają same kobiety nie jest problemem. Problemem jest to, że film jest okropny, dziurawy i nie wprowadza nic nowego. No chyba, że zmiana płci Johna Connora miała być tym popchnięciem fabuły do przodu... ale mam nadzieję, że nie i że to ja coś przegapiłem, bo wciąż wierzę w jakąś tam inteligencję scenarzystów i Camerona.

Dentarg

Bardzo się cieszę, że jest wielu mężczyzn, którzy nie gardzą kobietami i je lubią. Rozumiem, że film może być słaby z różnych powodów, ale zbyt często czytam uwagi o żeńskich bohaterkach i feminizmie w kinie jako coś negatywnego. Silna kobieta w filmie jest uważana za nienaturalną postać, śmieszną, wstawianą na siłę, nie wzbudzającą zainteresowania jako bohaterka. Kobieta w kinie akcji może pełnić funkcję jedynie obiektu seksualnego, wtedy jest na właściwym miejscu dla dużej części męskiej widowni. I to właśnie jest smutne.

ocenił(a) film na 3
Teresa_Nazimek

Myślę, że część tej widowni powstała przez Hollywood gdzie jest moda na pokazywanie silnych kobiet, nawet kosztem filmu. Kręcą np.: żeńską wersję Pogromców Duchów a potem narzekają, że mizoginizm szaleje wśród mężczyzn.

Niech robią filmy z głową i wtedy obsadzają kobiety w głównych rolach, jak np.: w Obcym. Myślę, że nikt nie będzie miał z tym problemu jeśli film będzie dobry.

"Silna kobieta w filmie jest uważana za nienaturalną postać, śmieszną, wstawianą na siłę, nie wzbudzającą zainteresowania jako bohaterka."

Powyżej podałem Ci przykłady 30 letnich, lubianych, filmów w których są silne kobiety :) Już od dawna kobiety w kinie akcji przestały być tylko lalami do ratowania i widzowie w większości nie mają z tym problemu.

Dentarg

mękolenie gimbusa, któremu nic nie pasuje.

ocenił(a) film na 10
Rezyser Na Bezrobociu

Niewątpliwie John Connor i Skynet to te rzeczy, które przyciągają do kina przede wszystkim starych widzów tzw. koneserów. Sądzę, że pokazanie silnego Connora mogła by być dużo bardziej atrakcyjne. Do kobiet w tym filmie nic nie mam, ale fabuła to katastrofa. To odgrzany kotlet. Śmieszne jest to, że nad fabułą pracowało 9 osób na czele Jimem Cammeronem i nie spisali się to mało powiedziane.

ocenił(a) film na 5
walecznyopos

"fabuła to katastrofa. "

To dlaczego 10/10?

ocenił(a) film na 10
Alex_Tyler

jestem wielkim fanem serii i oglądanie nowego Terminatora na dużym ekranie mi sprawiło nie lada frajdę. Nie patrząc na to, że jestem fanem to film zasługuje na 7/10

ocenił(a) film na 2
walecznyopos

Jako kontynuacja Terminatora mocne 1 jako film po prostu 5,5...To jest zenujaca podróbka Avengersów a nie Terminator

ocenił(a) film na 10
twokill

Właśnie zamówiłem sobie książkę T2: Infiltrator być może to jest godny następca 2

ocenił(a) film na 2
walecznyopos

Ksiazka to ksiazka nie zastapi filmu

walecznyopos

mękolenie gimbusa, któremu nic nie pasuje.

ocenił(a) film na 5
Rezyser Na Bezrobociu

Tym razem to nie Terminator kogoś zabił, tylko Sarah Connor spieprzyła… linię czasową.

Zupełnie niepotrzebna część, nic w zasadzie nie wnosi do tej historii, właściwie też nic nie zmienia. Widać jak twórcy nie mieli zupełnie pomysłu i czuć tę pogoń za pieniądzem z kieszeni widza. Ogólnie nie jestem na nie, film jako taki nawet mi się momentami podobał, jako całość jest nawet niezły, ale jako kontynuacja wielkiej serii o zabójczych maszynach z przyszłości jest zwyczajnie słaby i nonsensowny. Wielkim idiotyzmem było nagłe wywrócenie wszystkiego do góry nogami, bo przez wszystkie kolejne części linia czasu była prosta i zamknięta, a tu nagle ni z gruchy ni z pietruchy okazało się, że… Sarah Connor zmieniła ją!!! Absurd. No, ale nic nie poradzimy, film na tym traci, traci też na tym cała seria, bo wcześniejsze coraz bardziej wydumane jej elementy jakoś się uzupełniały, dopełniały obrazu całości i najbardziej chyba Genesis, lecz tu… skopano cały wcześniejszy dorobek! Bezpowrotnie.

Można oglądać, nie jest zły, ale każdy fan będzie raczej poirytowany, żeby nie powiedzieć tego dosadniej!

ocenił(a) film na 5
ZSGifMan

Ale czy da się coś jeszcze z tej historii wyciągnąć? Teraz mamy rok 2020, a nie lata 80. gdy ta historia zaczęła być opowiadana. Jak to teraz przenieść częściowo do naszych czasów, czyli prawie 40 lat do przodu i niczego nie dostosowywać? Alternatywne linie czasowe są jedynym rozwiązaniem, albo wracamy do lat 80. i też tworzymy świat równoległy, który został zaatakowany przez roboty wtedy, a nie teraz.

ZSGifMan

mękolenie gimbusa, któremu nic nie pasuje.

ocenił(a) film na 5
Rezyser Na Bezrobociu

Kolor skóry nie ma znaczenia, kiedy się wreszcie tego nauczysz? Czasy twoich dziadków żyjących na polskiej zapadłej wsi minęły. Ten film jest najwyżej średni, feminizacja też mu pewnie nie pomogła, ale formułowanie rasistowskich głupot jest żałosne. To wychodzi z polskiej wsi, w Europie, wśród osób wykształconych, tego już prawie nie ma.

ocenił(a) film na 2
per333

Jeżeli obsada filmu będzie w 99% czarna, to jak najbardziej kolor skóry nie ma znaczenia. Ale, jak obsada będzie w 70% biała, to film jest rasistowski i dyskryminujący. Takie są dzisiejsze realia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones