PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10109}
6,3 2 543
oceny
6,3 10 1 2543
6,7 7
ocen krytyków
Test pilota Pirxa
powrót do forum filmu Test pilota Pirxa

Sporo pisze sie tutaj o kiepskich efektach specjalnych, siermieznym wykonaniu scenografi, itd.

Ja, ogladajac film, przyjmuje jednak inna optyke. Dzisiaj mamy efekty, ale nie ma efektu. Pirx, byc moze tych efektw nie mial wietnych (chociaz i tutaj bym polemizowal - trudnosc wykonania, ograniczenia budzetowe i technologiczne), ale przynosi efekt. Kiedy czytam opinie, ze film tracu myszka, ze nie dostaje do dzisiejszych produkcji, zaczynam sie jednak irytowac (podkreslam, ze to moje osobiste odczucie i postrzeganie kina). Dlaczego? Dlatego, ze wiele tych mankamentow jednak pozostawialo widzowi meijsce dla jego wyobrazni - kiepski slup ognia z silnika? Dlaczego nie? Ja po obejzeniu filmu i po przeczytania ksiazki zapamietalem go jako super realistyczny warkocz ognia napedzajacy Goliata, ze az milo...Do tego masz gre swiatla (czesto majaca na celu ukrycie jeszcze wiekszych niedociagniec technicznych), gre aktorow, tembr ich glosu, itd.

Jestem zdania, ze postep w dziedzinie efektow specjalnych nie przyniosl niczego dobrego. Malo tego, negatywnie wplynal na sposob opowiadania hostorii w kinie. Sa efekty, nie ma efektu - jest za to rozczarowanie po spolczesnych seansach s-f (moim zdaniem s-f skonczylo sie w latach 90-tych, poza nielicznymi wyjatkami). NIe chce zeby efekty byly doskonale, to bylo dobre jak zachwycalem sie pierwszym Jurrasic Park - ale z czasem okazalo sie ze to wydmuszka i droga do nikad. Nie chce, zeby kazdy kolejny film byl coraz bardziej hyper, bombastyczny, przelomowy itd. Pozostawmy miejsce niedoskonalosci i niedpopowiedzeniu w kinie i ciezmy sie nasza wyobraznia! W gatunku s-f ona sprawdza sie najlepiej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones