PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=312016}
5,9 279 030
ocen
5,9 10 1 279030
5,9 19
ocen krytyków
Testosteron
powrót do forum filmu Testosteron

Dowcipy żenująco prymitywne. Jeśli sądzić po tym filmie, to chamstwo wepchnęło się już wszędzie i bardzo jest z siebie zadowolone.

użytkownik usunięty
worldstrongestman

"A co urwałeś sie z choinki? "

Naprawdę Twoim zdaniem każdy musi być takim prostakiem i chamem jak postacie w tym filmie?

ocenił(a) film na 8

Nie musi ale większość taka jest.Czasami prostactwo jest rzeczywistą wada w filmie,natomiast w tym filmie nie jest.I proszę o niecytowanie moich słów.Zdaje sobie sprawę co napisałem.Nie musisz cytować.

ocenił(a) film na 8

Albo może tak podaj komedię polską,która jest zabawna i ciekawa a przy tym nie jest,w Twoim ujeciu,chamska i prostacka. Tylko błagam nie podawaj takiej sprzed 30 lat.

użytkownik usunięty
worldstrongestman

A co ja na to poradzę, że najlepsze polskie komedie powstały 30 i więcej lat temu. Krytycy z prawa i lewa są co do tego zgodni, starzy i młodzi. Tu masz ranking robiony przez raczej młodych ludzi:

http://esensja.stopklatka.pl/film/publicystyka/tekst.html?id=19230&strona=5#stro ny

Dlatego nie bardzo widzę powody, dla jakich miałbym się katować dzisiejszymi "komediami" w rodzaju tych różnych Testosteronów i Kaców, skoro tyle lepszych polskich filmów jest dostępnych w necie na wyciągnięcie ręki.

ocenił(a) film na 9

Tylko że ta komedia to i tak perełka na tle współczesnych. Pracuję w korpo i mi uszy więdną jak słyszę jak dzieciaki świeżo po studiach (!) klną w firmowej kuchni. Sam prawie nie przeklinam i jak Pana Kolegę mnie także to drażni. A jak zaczęły się Lejdis to myślałem że wyjdę z sali kinowej.
A w Testosteronie po prostu mnie to zupełnie nie raziło. Moim zdaniem jedna z najlepszych komedii ostatniej dekady jak i nie lepiej. Kaców nie oglądałem bo polskie kino to albo żałosne komedie romantyczne, albo komedie tak daremne że tylko zapłakać.
Akurat tu wulgaryzmy pasowały - sami faceci, opowieści o nieudanych związkach i alkohol.
No dobra - ja tak to widzę. W sumie to nie wiem po co ja to piszę. Każdy ma inne poczucie humoru i wymagania wobec sztuki (Sztuki?).

użytkownik usunięty
Wojtulek

"A w Testosteronie po prostu mnie to zupełnie nie raziło."

Ale tu nie chodzi tylko o to, żeby nie raziło. Zresztą w śmiesznych dowcipach przekleństwa mnie też nie rażą. Ale w tym filmie najwyraźniej założono, że już samo przeklinanie jest śmieszne. To jest schemat typu: A do B powiedział "kurva", a C się śmieje "Ale ten A mu powiedział". Ludowa wersja damska wyglądała dawniej tak, że jak baba chciała z kogoś zadrwić, to się odwracała, wypinała i zadzierała spódnice (a majtek pod nimi tradycyjnie nie nosiła). Cała wieś miała potem z tego ubaw przez tydzień.

ocenił(a) film na 8

XD

ocenił(a) film na 4

Niestety muszę się zgodzić. Czytając komentarze rzuca się w oczy to, że wiele osób uważa ten film za ambitny, a nawet genialny, a wyzywa ludzi, którym się nie podobał (nawiązując do rozprzestrzeniającego się chamstwa). I nagle zaczyna być jasne, dlaczego ten film traktują jak arcydzieło.

użytkownik usunięty
alice12321alice

Tak, to taki paradoks, że część komentatorów nie zgadzając się ze mną jednocześnie dokładnie potwierdziła moją diagnozę.

ocenił(a) film na 9

Cham nie ma nic wspólnego z zachowaniem ale z statusem urodzenia. Kiedyś była szlachta, drobnomieszczaństwo i chamstwo i wulgarne zachowanie nie ma nic do rzeczy. Musiałem to napisać mimo że tego gościa już dawno tu nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones