Dwóch wspinaczy zamieszkało na  900-metrowej pionowej ścianie Dawn Wall na wiele tygodni, wzbudzając przy okazji szalone zainteresowanie światowych mediów.

The Dawn Wall (2017): zwiastun nr 1 (polski) ...

Dokument Josha Lowella i Petera Mortimera ogląda się jak dobre, rasowe kino gatunkowe. Działają mechanizmy identyfikacji z bohaterami, suspens i precyzyjnie manipulująca naszymi emocjami dramaturgia. Zmagania dwóch wspinaczy ze szczególnie trudny podejściem, tytułowym The Dawn Wall, na skałę El Capitan w parku Yosemite oglądamy wciśnięci w fotel, jakbyśmy siedzieli na najlepszym filmie akcji. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 19%
pokaż:
 
Tommy Caldwell Tommy Caldwelljako: Tommy Caldwell (on sam)
Kevin Jorgeson Kevin Jorgesonjako: Kevin Jorgeson (on sam)

ocena aktorów w filmie

Tommy Caldwell jako false
Tommy Caldwell (on sam)
9,1 19 ocen
Kevin Jorgeson jako false
Kevin Jorgeson (on sam)
8,7 15 ocen

W styczniu 2015 roku Amerykanie Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson skupili na sobie uwagę świata, podejmując próbę wspięcia Dawn Wall – pozornie niemożliwej do pokonania ponad 900-metrowej ściany w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii. Wspinacze zamieszkali w pionowej ścianie na wiele tygodni, wzbudzając przy okazji szalone zainteresowanie światowych mediów. Dla Tommy'ego Caldwella zmierzenie się z Dawn Wall było czymś więcej niż tylko kolejną wspinaczkową drogą – był to jego życiowy cel, którego realizacja wiązała się z pokonaniem wielu przeszkód. W wieku 22 lat Caldwell został wzięty do niewoli przez rebeliantów w Kirgistanie, krótko po tym stracił w wyniku wypadku wskazujący palec. Te doświadczenia uczyniły go silniejszym. Szukając ukojenia po rozpadzie małżeństwa, skupił się na postawionym sobie celu – Dawn Wall. Balansując na granicy poświęcenia i obsesji, Caldwell i jego partner Jorgeson przez sześć lat pracują nad poprowadzeniem najtrudniejszej wielowyciągowej drogi na świecie. Podczas ostatecznej próby Caldwell staje w obliczu trudnej decyzji – porzucić swego partnera i spełnić swoje największe marzenie, czy zrezygnować z postawionego sobie celu ze względu na przyjaźń?

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
The Dawn Wall

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
9th Plan
/
Woodpecker Motion Pictures
studio:
 • Red Bull Media House (
  • produkcja
  )
 • Sender Films (
  • współudział
  )
inne tytuły:
Dawn Wall: wspinaczka po rekord
 • (tytuł festiwalowy) Polska

Durch die Wand
 • Niemcy

(więcej...)
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o