PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804966}
8,0 12 235
ocen
8,0 10 1 12235
7,0 6
ocen krytyków
The Dawn Wall
powrót do forum filmu The Dawn Wall

Popłakałam się.....

ocenił(a) film na 10

....... wielokrotnie. Punkt kulminacyjny tj zachowanie Tommy'ego wzgledem przyjaciela pokazal mi, ze nie mam takiego przyjaciela jednoczenie w profesji i w zyciu, Poruszajace, wielowymiarowe, bo wspinaczka wlasnie taka jest.
Bardzo polecam do obejrzenia, jest np. na tej stronie ffmovies

ocenił(a) film na 9
celloz1

Miałam tak samo, ale zaraz potem pomyślałam o tym, jak wielki lincz by go spotkał, jakby nie wrócił. W końcu cała styuacja miała miejsce jak już byli obserwowani ;)

ocenił(a) film na 10
sla

hmmm masz racje, jest taka szansa; wciaz mam uczucie ze w tamtym momencie juz nikt nie wierzyl, ze ten drugi jest w stanie tego dokonac i nikt by go nie ocenil jakby sam dokonczyl wspinaczke :)

ocenił(a) film na 8
celloz1

Zachowanie Caldwella nie było niczym nadzwyczajnym. Dla osoby nie związanej ze wspinaniem takie coś może być bohaterskie ale w środowisku to normalna rzecz. Wiążemy się na dole liną, robimy zespołowe przejście, wspieramy się nawzajem i rozwiązujemy się na szczycie, takie braterstwo liny. ;) Reżyser ładnie to skomponował pod amerykańskiego/postronnego widza i to łapie go za serce. W wszechobecnym otaczającym nasz bagnie takie zachowania są cenione, zamiast być codziennością. Warto wspinać się. ;)

ocenił(a) film na 9
pieetrek

no- jak pokazuje historia- nie zawsze to braterstwo liny jest normalną rzeczą.

pieetrek

Bez urazy ale nikt ze "srodowiska" nie byl na Dawn Wall

ocenił(a) film na 8
pieetrek

Znaczy nie wiem czy zachowanie Coldwella jest rzeczywiście taką normą, bo nawet wspinacze w dokumencie zastanawiali się czy nie powinien wspinać się dalej sam. Zauważyłam, że często gloryfikuje się wspinaczy i ich braterstwo w górach, ale wielu z nich (wspinaczy w sensie) wyznaje szczerze, że to tacy ludzie jak wszyscy i znajdują się bardziej lub mniej przyjacielscy. Więc wydaje mi się, że zachowanie Coldwella wynikało z jego uczuć i potrzeb by zdobyć ścianę razem i to na pewno pomogło Kevinowi by zdobyć ten odcinek ;)

sla

ja wiem czy lincz.... być może od 'kanapowych' alpinistów i innych internetowych 'specjalistów' i 'ekspertów' od wszystkiego (btw przypomniał mi się słynny 'ekspierd' z polskiego Usenetu czyli z zamierzchłych już czasów bo ten protoplasta internetowego trolowania 'królował' gdzieś '00-'01) W każdym razie góry i wspinaczka, szczególnie w ekstremalnym wydaniu, rządzi się trochę innymi prawami i inną etyką. I nawet jeśli ich decyzje nie stawiały na szali życia lub śmierci jak to jest w przypadku zdobywania ośmiotysięczników np. zimą, gdzie nie ma mowy o sentymentach bo te mogą pociągnąć za sobą nie jednego a dwa lub więcej trupów to w samym środowisku ta 'optyka' na etykę jest trochę inaczej wyskalowana. Oczywiście nawet tam znajdzie się jeden czy drugi zawistnik, który bym zarzucił mu egoizm itp a skoro postąpił niesamowicie uczciwie to zarzuci mu co innego np. lekkomyślność.....ale takie jest życie.

celloz1

no rozumiem. tez ogladalem ten film jak bylem pijany i pakalem

ocenił(a) film na 10
Pinkley_91

jak dobrze jest "czuć" !

ocenił(a) film na 9
celloz1

Zgadzam sie :-) Bardzo wzruszajacy i pelen emocji doument. Naprawde super!!

ocenił(a) film na 8
PaulaP_B

też się zgadzam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones