PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733425}
5,9 905
ocen
5,9 10 1 905
The Death and Life of John F. Donovan
powrót do forum filmu The Death and Life of John F. Donovan

Mam pewne obawy, że coś pójdzie nie tak i złota passa naszego kanadyjskiego enfant terrible się odwróci... Pierwszy anglojęzyczny film i w dodatku wypełniony pierwszoligowymi aktorami (kto by nie chciał zagrać u Dolana, wiadomo). Moim zdaniem to trochę taki skok na głęboką wodę. Wiem, że Xavier chce spróbować czegoś nowego na większą skalę i domyślam się, że ten film będzie się znacznie różnił od poprzednich, ale sam nie wiem... Jedyne co mnie pociesza to to, że Jessica Chastain zagra jedną z głównych ról. Może będzie takim "lucky charmem" Dolana.

Sugetzu

Mam podobne odczucia. I obym się myliła, co do tego, że ten film będzie strzałem w kolano.

Sugetzu

czemu ma się az tak różnić?

Piknik_na_skraju_drogi

Pierwszy "mainstreamowy" (jeśli chodzi o Dolana) film z hollywoodzkimi gwiazdami + anglojęzyczny. To chyba wystarczy.

Sugetzu

On przy wywiadach mowi, że bardzo wzoruje sie na "Titanicu", który jego zdaniem ma idealne tempo i opowiadanie historii.
Jeśli jego zdaniem robi filmy pokroju "Titanica"(komercyjnej sikawki) , to wątpię, żeby jego Holiłudzki film był jakis komercyjny.
A co do angielskiego, zobacz sobie wywiady na żywo z nim.
Pytają się go po jego języku, a on odpowiada po angielsku, bo to język , tkroym mówi błyskawicznie i lepiej sie nim chyba od swojego posluguje

ocenił(a) film na 7
Piknik_na_skraju_drogi

Ale autorowi tego tematu chyba nie chodzi o to jakim językiem Dolan się posługuje, tylko że powiedzmy...totalne przestawienie języku filmu na angielski totalnie może odjąć mu uroku w porównaniu do poprzednich odsłon...Ja te obawy rozumiem, aczkolwiek się nie martwię, wierzę w geniusz Xaviera!

Arno

przecież Dolan się nie będzie nikomu kłaniać, ma swoich odbiorców , jak ktoś nie jest przystosowany do jego kina, to jest jego problem i powinno być temu komuś przykro

Arno

Spoko Arno... spójrz najpierw na składnie "Piknik_" ...... ocenia innych jak posługują się językiem obcym, podczas gdy sam(a) ledwo komunikuje się po polsku.

Arno

I ja też. Genialny młody artysta.

Piknik_na_skraju_drogi

Dolan pochodzi z Kanady. Z tego co mi się wydaję to posługuję się on na równi angielskim i francuskim, jak większość mieszkańców dzielnicy Quebec, skąd nomen omen pochodzi Dolan.

użytkownik usunięty
trycjanna

Quebec to prowincja; ze znajomością angielskiego jest tam różnie, dużo osób mówi :)

Sugetzu

Czytałam z Dolanem wywiad, w którym najbardziej pragnął pracować z Kate Winslet. Pierwszy projekt anglojęzyczny i dziwię się, że nie ma jej w obsadzie.

justyna_bo_33

Hm... może ona nie chciała... Kate nie jest w sumie "na czasie" jeśli chodzi o reżyserów...

Sugetzu

" Na czasie " ? A taka sobie Lawrence niby jest " na czasie".
To nie o to chodzi. Ciekawa jestem czy Xavier o udział Kate w filmie zabiegał .

justyna_bo_33

A co ma do tego Lawrence? Nie mówię, że Kate jako aktorka nie jest na czasie, chodzi mi, że raczej nie bardzo kojarzy Dolana jako reżysera... Nie zrozumiałaś... Może i zabiegał i powiedziała nie.

Sugetzu

A tak ją dla przykładu podałam :)

Sugetzu

Katie jest bardzo na czasie, tylko może nie bardzo ją lubisz i od razu opiniujesz negatywnie aktorkę?

justyna_bo_33

Xsavier zawsze dobrze dobierał aktorów do roli. Może w scenariuszu nie ma postaci odpowiedniej dla Kate?

Sugetzu

Piszesz o pierwszoligowych aktorach, a jedną z głównych ról odgrywa Kit Harington. Coś chyba nie pykło :P

ocenił(a) film na 7
Sugetzu

Wystarczy spojrzeć na Pablo Larraina i jego "Jackie",niby kręcone w Hollywood,ale zachowuje swój styl i broni się jako reżyser.Miejmy nadzieję,że i z Dolanem tak bedzię.

ocenił(a) film na 9
Sugetzu

Boję się, bo po tym co uczynił Trier przechodząc na anglojęzyczną wersję, strach się bać. A w ogóle, o czym będzie ten film?

LukaszJarosz25

Mnie drzwi że Dolan został przez niektórych okrzyknięty geniuszem, cóż widocznie nie trafiają do mnie jego filmy.

Sugetzu

czy ktoś wie może czy już można go gdzieś obejrzeć?

samotnia

nie było premiery

Sugetzu

18 stycznia na świecie - filmweb, imdb - 19 czerwiec, obie daty 2017 rok. To błędne daty?

Sugetzu

no i patrząc po recenzjach to wykrakałeś

turbok0z4k

Wygląda na to, że Dolan za chwilę nie wpuści filmu do kin, tylko wróci do montażowni. Już się paliło żółte światło, gdy tak długo wszystko montował i ominął Cannes, a potem to wycięcie Chastain i ostatecznie niestety spodziewałem się, że to będzie słabe, ale nie aż tak źle. Szkoda.

Sugetzu

Niestety Jessica Chastain została wycięta z filmu podczas montażu

Sugetzu

Jest zwiastun!
https://www.youtube.com/watch?v=al1ppIyMpdE
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Falkor1

Właśnie przed chwilą twitter mnie doprowadził do tych nowości.

Falkor1

dzieki za cynk o trailerze

ocenił(a) film na 5
Sugetzu

No i nie pomyliłeś się. Film raczej rozczarowuje, jest znośny, ale Dolana w nim za dużo odnaleźć nie można. Przeszedł raczej bez echa i bez Jessiki Chastain :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones