PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=381177}
7,5 219
ocen
7,5 10 1 219
The Gamers: Dorkness Rising
powrót do forum filmu The Gamers: Dorkness Rising

Film jest genialny.

ocenił(a) film na 10

Jeśli ktoś jest choć trochę obeznany z tematyką RPG, to grzechem byłoby nie zobaczyć tego arcydzieła :)

upi00r

Ja jestem troszke obeznany z tematyka fabularnego RPG ale ten film od poczatku mnie draznil, nie obejrzalem do konca bo robil sie coraz bardziej denny. Najbardziej denerwujace sa fragmenty gdy ludzie uczestnicza juz we wlasciwej grze, jedyne fragmenty dla ktorych warto byloby sie zastanowic nad poswieceniem cennego czasu na ten obraz to chwile gdy uczestnicy zabawy kloca sie z mistrzem gry i udowadniaja mu ze swiat ktory tworzy nie trzyma sie kupy, lub lamie zasady (iczh zasady ;) )

użytkownik usunięty
Amistad

Co znaczy "troszkę obeznany"? Jak rozumiem - osobiście nigdy nie grałeś? Film dla nałogowego RPGowca jest absolutnym arcydziełem, sesje dokładnie tak wyglądają, że Gracze starają się wpłynąć na Mistrza Gry (niekoniecznie przecież w postaci kłócenia się, jak w tym filmie, to przecie zależy od charakterów Graczy).

10/10 bezapelacyjne.

osobiście grałem ;). co prawda klimaty postnuklear ale jednak ;) niestety nie jestem nałogowym "RPGowcem" przynajmniej jeśli chodzi o fabularne RPG (ale kto wie może gdyby nie dwójka dzieci i praca miałbym czas aby wciągnąć się w tematykę bardziej). W moim przypadku jednak takie sesje wyglądały zupełnie inaczej i naprawdę potrafiły wciągnąć na długie godziny (zaczynaliśmy o 16 w piątek po pracy i nagle okazywało się ze już jest 20 w niedziele :) )

użytkownik usunięty
Amistad

To nie rozumiem, dlaczego ten film Ci się nie podoba. ;-)

ocenił(a) film na 9
upi00r

Film jest genialny, tak jak napisał przedmówca jeśli tylko się orientujesz w RPG musisz obejrzeć - ja zrywam boki za każdym razem kiedy to oglądam, a oglądałem już kilka razy. Na prawdę polecam

ocenił(a) film na 7
upi00r

fajne, ale tylko dla lubiących fabularne gry ;]

seboljabol

Są jeszcze jakieś filmy o takiej tematyce? Oprócz Gamers jedynki?

solberg

Film "Astropia" jest o tej samej tematyce, ale moim zdaniem "gamersi" prezentują się dużo lepiej.
http://www.filmweb.pl/film/Astropia-2007-364519

skylfer

Kurde, nie wiem czy to będzie miało ten klimat, ale zerknę. Dzięki za podpowiedź!

solberg

Hej witam.
Ostatnimi czasy znalazłem również mini-serial twórców The Gamers (nawet grają 2 osoby z Gamers: Dorkness Rising (Brat Cisza oraz Luster (męska jej wersja))). Nie jest on co prawda podobny do The Gamers (nie grają w D&D) ale taki typowo przygodowy mini-serial z niezłą dawką humoru. Odcinki trwają po 7 minut, możesz je znaleźć na youtubie (mam nadzieję, że mogę to tu napisać) w języku polskim (jak będziesz miał jakieś problemy ze znalezieniem pisz wiadomość). Serial nosi tytuł JourneyQuest. Polecam!
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones