PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=416984}
7,3 101 573
oceny
7,3 10 1 101573
7,2 30
ocen krytyków
The Hurt Locker. W pułapce wojny
powrót do forum filmu The Hurt Locker. W pułapce wojny

REWELACJA

ocenił(a) film na 9

Uwielbiam filmy o tematyce wojennej, a ten tytuł mnie zaskoczył. Troszkę mniej strzelaniny i małostkowej wojenki, a zdecydowanie więcej fabuły i "prawdy".

ocenił(a) film na 8
RoiseL

Mnie zaciekawiło czy saperzy rzeczywiście robią takie głupstwa jak ryzykowanie życia tylko dla adrenaliny.Nie wiem czy to jest "prawdą". A film oczywiście świetny. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
RoiseL

W którym momencie była ta "prawda" ???

ocenił(a) film na 8
polukr

Kiedy to William szedł, aby rozbroić bombe i rzucił zasłonę dymną., żeby nie było możliwości go osłaniać

ocenił(a) film na 4
MrPink

Filmik nie zasługiwał na OSCARA... Po prostu naród jest zakochany w swoich chłopcach ginących w Iraku. Film zrobiony bez pomysłu, gubi fabułę i traci sens.

ocenił(a) film na 8
evilrosa

Jak ja kocham to rzucanie frazesami: "bez pomysłu", "gubi fabułę", "traci sens".
GDZIE? W jakiej scenie? Co w ogóle masz na myśli?

ocenił(a) film na 1
RoiseL

Obejrzyj sobie ,,Wojne Restrepo,, ,, Armadillo,, albo ,,Generation Kill,, to będziesz wiedział że ten film jako odzwierciedlenie działań wojennych jest bajką

użytkownik usunięty
RoiseL

mi sie tez podobal.... Jeremy Rener w koncu dostal swoja szanse,bo zawsze grywal na drugim planie.

użytkownik usunięty
RoiseL

Pic na wodę fotomontarz

ocenił(a) film na 9

Na forum wiele razy poruszany był temat realizmu w filmie. Osobiście raziły mnie dwie może trzy sceny (z wózkiem na początku i ze świecą dymną..) Mimo tych niedociągnięć film ma niesamowity klimat, na który składają się genialny soundtrack i ciekawa praca kamery. Za pierwszym razem wydał mi się po prostu nudny, nie ma tam takiej akcji jak np w helikopterze, ale gdy na spokojnie zobaczyłem go jeszcze raz to zmieniłem zdanie. Jak dla mnie 8+/10

użytkownik usunięty
Kuki_fw

Film pod względem rozrywki i tego co piszesz , z zalążkami, że coś tam chce przekazać, to owszem, dobry. Ale ogółem pic na wodę fotomontaż.

ocenił(a) film na 9

Nie zgadzam się. Film dobrze pokazuje to jak człowiek może być uzależniony od własnego zawodu, od którego zdawać by się mogło chce uciec. Pod względem rozrywki jest taki sobie. Nie ma tam efektownych strzelanin, walk a mimo to trzyma widza w napięciu. Nie ma tam też zbędnego patosu. Nie jest też wyznacznikiem realizmu. Ma za to genialny klimat. Nie powinien zgarnąć aż tylu nagród i faktycznie jest to pewnie spowodowane uwielbieniem usa do swoich trepów. Mimo wszystko stawiam go na równi z helikopterem w ogniu. Oba filmy pokazują tą samą wojnę tyle, od innej strony

użytkownik usunięty
Kuki_fw

Zgadzam się w zupełności. tylko mnie drażni ten brak realności. Bo, nawet amerykańscy saperzy wojenni "zbojkotowali" ten film.

ocenił(a) film na 7

Serial o Kennedym tez został zbojkotowany, jak myślisz dlaczego?

użytkownik usunięty
trolik_filmaniak

Jednak wydaje mi się, że każdy chce żyć, a jezeli boją sie prawdy, to powinny byc jakies badania psychologiczne raz na jakis czas. Wciaz mysle, ze jest duzo naciagany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones