PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442784}
6,5 22 283
oceny
6,5 10 1 22283
5,7 9
ocen krytyków
The International
powrót do forum filmu The International

Dla zainteresowanych ten film będzie na Polsacie, właśnie pod tytułem "Bank". Dobrze, że
chociaż spojrzałam na ekran, bo w ogóle bym nie wiedziała o jakim filmie mowa.

ocenił(a) film na 8
Claudija91

dokładnie 10 minut szukałem orginalnego tytułu bo widziałem ten film ale nie jako "Bank"

polok220

W "inne tytuły" pisze Bank :P

ocenił(a) film na 8
KaeM_4

nie zauwazylem:P

polok220

Patrzcie na program na wp.pl, trzeba kliknąć na dany film - ukaże się opis filmu i tytuł oryginalny.

fanta01

Dawno już ten film widziałem, ale niestety kicha tytułem. Ale dlaczego jakoś mnie to nie dziwi?

polok220

POLOK, ja tam samo! szukam i szukam, ale jakoś udało mi się znaleźć oryginalny tytuł kiedy wpisałam w google Clive Owen i Naomi Watts, świetne tłumaczenie..

ocenił(a) film na 7
polok220

Bo to się próbuje góra dwa razy, a potem trzeba szukać po aktorach lub ekipie.
Czasami tytuł jest tak z dupy, że inaczej nie idzie znaleźć!

Claudija91

Też się zastanawiałem... Clive Owen? Naomi Watts? Coś takiego kojarzę, ale to się nazywało inaczej, niż "Bank". No i właśnie - sprawdziłem w programie TV w sieci... Aha, to to samo ;-)

Claudija91

Dziś na Polsacie. Też pod tytułem Bank. Szukam na FW i nic dopiero sprawdzam oryginalny tytuł i jest 'The International'.

ocenił(a) film na 7
Moderatorrr

Więc ''Międzynarodowy'' już za nami na Polshicie.
I jak wrażenia?

djrav77

Zwykle nie oglądam filmów na 'Polszmacie' i 'TWN' bo jak jakieś lepsze filmy puszczają to reklamy z 20min trwają.
Więc tego też nie obejrzałem może online zapodam.

ocenił(a) film na 7
Moderatorrr

Wcale Ci się nie dziwię. Ja też sobie powiedziałem ,że jak coś to co najwyżej komedie mogę na tych czerstwych ,nafaszerowanych wyjątkowo długimi i bzdetnymi reklamami kanałach pooglądać, ale znów mnie gdzieś skusiło. Film na prawdę dobry ,ale zdecydowanie bez przerw.

Moderatorrr

W rozdzielczości 50p zapewne

Moderatorrr

Wolisz oglądać nielegalnie filmy o beznadziejnej rozdzielczości niż legalnie w SD lub HD tyle, że z reklamami? A przecież, jeśli nagrasz sobie film na pendrive, będziesz mógł sobie przewinąć te reklamy.

voleon

Dziś znów go puścili i tym razem nagrywam na pena.:-)

Claudija91

@Calaudija91 wreszcie znalazlem kogos kto postawil tez pytanie w tej sprawie. Ja je zadaje zawsze jak pamietam. Chodzi mi o polskie tytuly niektorych(wiekszosci) filmow zagranicznych. Sa prawie zawsze glupie, banalne, beznadziejne lub wszystko razem. Czasami normalne, lub po prosto nie potrzeba (nie mozna) tlumaczyc. I czasami dochodzi do sytuacji takiej jak w przypadku "The International". Ja tez nie moglem kilka razy znalezc (nie mieszkam w Polsce juz troche) nieraz filmu bo czytalem gdzies o nim a "KTOS" zmienil tytul na inny. Czy wie ktos, jaka instytucja w polsce jest za to odpowiedzialna?

dannyboi

Gdyby to jeszcze chodziło tylko o to, że te tytuły brzmią głupio to nie byłoby tragedii. Gorsza sprawa, że zdarza się iż durny tytuł spowodował niskie noty dla filmu, jak to miało miejsce w przypadku 'Egzorcyzmy Dorothy Mills'. W oryginale nie ma słowa o egzorcyzmach, więc ja nie rozumiem skąd to się wzięło u nas. Naprawdę nie dziwię się ludziom, którzy zasugerowali się rzeczonymi egzorcyzmami w tytule, a potem byli zawiedzeni. Szkoda, bo sam film znakomity, a dostał po dupie przez jakiegoś idiotę, który pewnie wcale tego filmu nie obejrzał, ale zapewne stwierdził, że 'tak będzie fajniej'.

Claudija91

Zobacz na jakich idotow wyszli tlumaczac "hangover", niewiedzac (idioci nie znaja rynku amerykanskiego???) ze wyjda jeszcze dwie czesci. Wiec wyszlo jak wyszlo. Pierwsza czesc "Hangover" to "KacVegas", no ok, ale jak wyszla druga naprawde gorzej wyjsc nie moglo. No bo jak mozna miec VEGAS KACA w BANGOKU!!!!

dannyboi

Chciałam ci na privie napisać, żeby tutaj nie spamować nie na temat, ale nie mogę, nie wiem czemu. Tak więc... masz rację oczywiście. Tyle, że w tym przypadku ponownie kończy się na głupim tytule, który na dobrą sprawę nie wprowadza jakoś szczególnie w błąd. Brzmi debilnie, co nie zmienia faktu, że wiemy co będziemy oglądać.

Claudija91

Ej młodzież gdzie spamuje.
A?

dannyboi

Odpowiedzialny jest za to dystrybutor filmu. A co jest złego w tytule "Bank" i jaki polski tytuł powinien mieć wg Ciebie ten film?

Claudija91

Dziś, tzn. 30 czerwca o 20.05 Polsat nadaje "The International". Poddaję, więc powyższe pod pryncypialną krytykę!

voleon

Może zrozumieli.

voleon

znów jako Bank ;)

ocenił(a) film na 10
Claudija91

Ja moze troszke nie w temacie ale KLAUDIA NIEZLA DUPENCJA Z CIEBIE ;-*

Claudija91

myślę, że to nietrafione tłumaczenie, raczej tytuł "Bank" nie przyciągał niezorientowanych widzów, oryginalny też chyba mało konkretny dla polskiego widza, coś w stylu "Interpol na tropie zbrodni", "Skorumpowany świat finansów" albo "Poza prawem"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones