PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469370}
6,5 12 977
ocen
6,5 10 1 12977
6,6 19
ocen krytyków
The Limits of Control
powrót do forum filmu The Limits of Control

Nie bardzo rozumiem ludzi, którzy po obejrzeniu "Limits of Control" pytają "Gdzie się podział stary, dobry Jarmush?". Przecież on jest w tym filmie cały. Co więcej, obraz ten jest niemal ekstraktem wyciągniętym z jego wcześniejszych filmów - najbardziej narzucają mi się takie tytuły, jak "Nieustające wakacje", "Ghost Dog", "Truposz" oraz "Kawa i papierosy". To, co tak poruszało w tamtych filmach, tutaj dostajemy w wyjątkowym stężeniu, jak podwójne espresso. Nie ma tu jednak mowy o żadnych powtórzeniach. To zupełnie nowa jakość. I to jaka!

Film powala wręcz stroną wizualną - tak wysmakowane obrazy, zwłaszcza pod względem kolorystycznym, nieczęsto widzi się w kinie (tu przychodzi znów na myśl "Mystery train"). Sprawiły one, że film oglądałem w zachwyceniu - niemal na wdechu. Olbrzymia przyjemność oglądania! Do tej przyjemności więcej niż przysłowiowe trzy grosze dołożyli świetni aktorzy - w małych, acz zapadających w pamięć rolach.

Cały film był jak fascynujący sen - może dlatego skojarzył mi się nieco z dokonaniami Davida Lyncha. O ile jednak filmy Lyncha to najczęściej senne koszmary, to ze snu snutego przez Jarmusha nie chciałem się obudzić. Jak dla mnie to jeden z jego najlepszych i najpiękniejszych filmów.

ocenił(a) film na 9
snoopy

Snoopy, muszę przyznać cholernie lubię Twoje mini recenzje, a ta tutaj
zachęca mnie do pooglądania tego filmu (choć miałam obawy). Dzięki ;)

ocenił(a) film na 9
puszek_pigmejski

Wielkie dzięki. :) Film jest trudny, ale naprawdę warto się z nim zmierzyć.

PS A mnie podoba się bardzo Twój awatar. ;)

ocenił(a) film na 10
snoopy

Podpisuję się obiema rękami:) Dla mnie to najlepszy, najdojrzalszy i najpiękniejszy film Jarmuscha. Absolutne 10/10. A to co zrobił w tym filmie Christopher Doyle, to po prostu czapki z głów. Mam te kadry cały czas pod powiekami.

ocenił(a) film na 9
snoopy

prawie od miesiąca przeglądałam uważnie repertuar pobliskich kin, z
nadzieją, że któreś z nich wyświetla ten film. A teraz po zobaczeniu LoC
nie żałuje swojej wytrwałości! Film wgniótł mnie w fotel.

faktycznie trudny, ale to sprawia, że obraz staje się jeszcze ciekawszy,
skłaniający do myślenia - dobrze, takie kino lubię ;)

stroną wizualną niemożna się nie zachwycić, piękno samo w sobie bez próby
upiększenia rzeczywistości, również muzyka nie ustępuje obrazowi

podróże kształcą i to wiadomo nie od dziś, a Jarmusch pokazuje, że włóczęga
z filmem również

sekwencje z Swinton i Hurtem jak dla mnie najlepsze

jeśli ktoś filmu nie rozumie to chyba nie używa wyobraźni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones