PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008369}
5,9 134
oceny
5,9 10 1 134
4,7 6
ocen krytyków
The New Boy
powrót do forum filmu The New Boy

Trzeci film Warwicka Thorntona rezysera aborygenskiego. Pierwszym byl olsniewajacy debiut Samson i Delilah. Ten to kolejna historia aborygenska odgrywajaca sie na aust pustkowiu w latach 40. Troche magicznego realizmu , troche religijnych dziwnosci kapitalny dzieciak w roli glownej i dla wielbicieli ktorym nie jestem Cate Blanchett .To nie jest ani film religijny ani superbohaterski;). Lubie ich kino wiec po skonczeniu seansu stwierdzilem " fajne" . W Australii film przejdzie niezauwazony. I pewnie w reszcie swiata podobnie . Troche szkoda 7/10

seamek

Gdzie można obejrzeć ten film?

ocenił(a) film na 7
Fantusia9

To dobre pytanie;) . 1. Jest na Youtube ale trzeba udac , ze sie jest gdzie indziej przy pomocy dowolnego vpn. Amazon prime, Apple TV i Google Play Movies tez ma ale
mysle, ze moze tez trzeba uzyc vpn. Wszystkie te mozliwosci sa platne ale na you tube mozna wykupic jeden film a w pozostalych chyab trzeba wykupic subskrypcje.

seamek

W Australii film przejdzie niezauważony? Film Warwicka Thorntona? Oj, wątpię ;) A póki co, właśnie został BARDZO zauważony na Camerimage :)

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Dzieki za Twoj post . Przeszedl niezauwazony jesli chodzi o ilosc widzow . To dla mnie bardzo mila i duza niespodzianka. Odbior filmow aus w Australii ale tez z innych krajow to osobna historia . Dla mnie troche podobne nastawienie do Polski-niedocenianie wlasnych produkcji . Thornton to wybitny, swiatowy talent ale zyje we wlasnej czasoprzestrzeni wiec malo filmuje . A dla mnie zaleta jest to , ze po obejrzeniu mozna sie zastanawiac " co poeta na mysli mial" .

seamek

OK, nie wiem jakie były wyniki frekwencyjne tego filmu w jego ojczyźnie (jakieś dane?), ale podejrzewam, że jakieś nagrody jeszcze tam dostanie, np. nagrody AACTA, czyli "australijskie Oscary".

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

na calym swiecie( ponad 600K ) o 100K $ mniej niz Doppelganger( ponad 700K) . Zaba jest pierwsza nagroda. I jedyna . Mimo, ze do kina sie chodzi w Aust 2 razy czesciej na leb niz w PL

seamek

Hmm, to faktycznie słabo... Dziwne, bo reżyser to jedno, ale Cate Blanchett. zdawałoby się, powinna jednak ludzi przyciągnąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones