PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779305}

To przychodzi po zmroku

It Comes at Night
5,5 25 990
ocen
5,5 10 1 25990
7,0 21
ocen krytyków
To przychodzi po zmroku
powrót do forum filmu To przychodzi po zmroku

Jeżeli chcesz iść na horror to stanowczo odradzam. Dawno sie tak nie zawiodłem. W ogóle nie jest straszny, kluczowe kwestie w tym filmie nie zostają wyjaśnione. Gdyby byl zaklasyfikowany pod thriller to było by w porządku. Zwiastun nijak ma sie do rzeczywistości.

użytkownik usunięty
dydek123

Co nie zostało wyjaśnione?

ocenił(a) film na 1

SPOILER.


Kto otworzył drzwi wejściowe i wpuścił psa? Klucze miały tylko dwie osoby (rodzice czarnoskórego chłopaka) poza tym lunatykujący chlopak byl za niski do otworzenia zamka suwakowego. Jak lunatykowal to raczej krzesła sobie nie podstawil.

Kogo widział pies jak uciekł?

Mogli by wyjaśnić w co sie zmieniali ludzie którzy zachorowali czy moze po prostu umierali?

Czy ten facet którego rodzinę przygarnęli do domu oszukiwal czy mowil prawdę (z bratem oszukiwal).

I za bardzo nie zrozumiałem czemu wszystkich rozstrzelani na koncu xD

ocenił(a) film na 9
dydek123

3. Prawdopodobnie zmieniali się w coś złego (zasugerowano to w koszmarze Travisa - syna głównego bohatera).
5. Rozstrzelano ich w samoobronie. Zauważ, że Travis zachorował na tą tajemniczą chorobę, po tym jak miał kontakt z małym. Więc mały był chory, a że był chory na chorobę (która jest bardzo zaraźliwa) to główni bohaterowie chcieli go zabić (w przeciwnym wypadku mogłoby się to wszystko skończyć tragicznie) Rodzice małego oczywiście chcieli go bronić, więc oni chcieli zabić głównych bohaterów, bo zagrażali i dziecku i im (bo istniało prawdopodobieństwo, że oni też są chorzy, więc ich też mogą zastrzelić)
Co do reszty nie odpowiem, bo film dosyć dawno oglądałem.

ocenił(a) film na 8
dydek123

Też nie rozumiem klasyfikacji tego filmu jako horroru, ale uważam, że niewyjaśnione kwestie dobrze działają na wyobraźnię odbiorcy. Zmuszają nas do myślenia i tworzenia własnych rozwiązań

Drewul00

"uważam, że niewyjaśnione kwestie dobrze działają na wyobraźnię odbiorcy"
dla mnie z kolei nic nie psuje bardziej filmu niż niewyjaśnione kwestie, to jak jakby reżyser poszedł na łatwiznę i kazał widzom dopowiadać sobie to na co on nie miał pomysłu jak wyreżyserować?
To tak ogólnie o "niewyjaśnionych wątkach" w filmach, bo tego filmu jeszcze nie oglądałem

ocenił(a) film na 7
dydek123

Jak można być tak ograniczonym człowiekiem, by oceniać film po gatunku, który widnieje na filmwebie. Nie mieści mi się to w głowie. Bo jakby było napisane thriller, to byłby dobry, jak już napisałeś. F..k logic.

użytkownik usunięty
Pauleta

To typowy użytkownik filmweba. Podobało mi się- oceniam na 10. Nie podobało się to 1. To samo z klasyfikacją gatunkową, czyli miał być horror a było połączenie thrillera z dramatem więc jedynaczka musi być. Zero obiektywizmu, szerszej perspektywy i spojrzenia pod innym kątem na omawiane dzieło. Przez takich imbecyli większosc dobrych filmów na tym portalu ma zaniżoną ocenę.

dydek123

czlowieku ty idz sie lecz, dajesz 1 za to ze klasyfikacja nie powinna byc pod horror? a czym jest horror ? czy dziecko rosemary badz palacz zwlok to typowy horror, otoz chodzi o groze i klimat a to ze trzesiesz sie jak dziecko na filmie to polecam mniej ambitne produkcje, ocena ktora wystawiasz mowi tylko o twojej niskiej inteligencji. dobranoc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones