PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95083}

Torpeda poszła!

Torpedo Run
6,6 180
ocen
6,6 10 1 180
Torpeda poszła
powrót do forum filmu Torpeda poszła!

Oczywiście ww. nie dorównuje, ale i tak trzyma niezły poziom. Jak na możliwości istniejące w latach, w których powstał, całkiem nieźle pokazano wojnę na morzu. Zarzucić mogę, że zbyt koncentruje się na postaci dowódcy, ignorując załogę, ale może taki był po prostu zamiar, pokazanie łodzi podwodnej wyłącznie poprzez dowódcę... Przez większość filmu kiepsko czuć klaustrofobiczny klimat, ale kiedy (spoiler!) okręt tonie, jest już lepiej. Świetna scena ewakuacji.

Ogólnie dużo akcji, napięcia, jeśli ktoś chce poprostu się rozerwać i popatrzeć na okręt walący co chwila na wszystkie strony torpedami będzie to film dla niego :) Ale i tak czołówka submarinowych filmów jak dla mnie.

sildin

A ktoś wie gdzie go dorwać, poza P2P itp wynalazkami podpadającymi pod odpowiedzialność karną? Od dłuższego czasu chcę go obejrzeć w uzupełnieniu Das Boot, The Hunt for Red October, Crimson Tide, K-19 itp, ale za cholerę nie widzę w żadnej wypożyczalni ani nawet sklepie :(
A potem jest narzekanie na "strasznych piratów" - kuźwa to jest film z 1958 r., prawie taki sam klasyk jak rok młodszy Most na Rzecze Kwai:(

ocenił(a) film na 6
sildin

Scena ewakuacji jest naprawdę niezła. Świetne zwieńczenie opowieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones