PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11200}

Triumf ducha

Triumph of the Spirit
7,4 2 853
oceny
7,4 10 1 2853
Triumf ducha
powrót do forum filmu Triumf ducha

hmmm, oglądąc film ten kto był w Obozie Auschwitz-Birkenau z pewnością zauważył, że twórcy filmu "zmieszali" te oba obozy. Ewidentnie to widać ! Bohaterowie zostają przywiezieni do Birkenau i tam też śpią. Ale gdy już kolejnego dnia wyruszają do pracy przechodzą przez bramę, która mieści się przy obozie macierzystym-Auschwitz.
I jeszcze na samym końcu, po wyzwoleniu obozu Salamo wychodzi z bloku śmierci w Auschwitz , a następnie wychodzi przez główną bramę Birkenau (?).
Wydaje mi się, że nie jestem pierwszą osobą , która to zauważa. I czy tylko mnie to raziło?

ocenił(a) film na 8
nataleckova

NIe tylko Ty to zauważyłeś


http://www.filmweb.pl/film/Triumf+ducha-1989-11200/discussion/bardzo+realistyczn y,452373

ocenił(a) film na 7
nataleckova

też zwróciłam na to uwagę.mnie to bardzo raziło w oczy.powinna być zachowana "wiarygodność" i spójność w tej kwestii.

ocenił(a) film na 7
nataleckova

Film jest dość swobodną opowieścią o realiach obozowych w Auschwitz-Birkenau. Prawdopodobnie producentom nie chciało się - nie mieli zamiaru albo finansowych możliwości aby tak wszystko skrupulatnie odtworzyć , by zadowolić "spec-znawców" obozu Auschwitz-Birkenau. Żeby temu podołać, twórcy filmu musieliby ściągnąć świadków lub przestudiować ich relacje oraz opiniować się lub zatrudnić całą masę specjalistów - historyków od wszystkiego co wiązało się z Auschwitz-Birkenau, a do tego trzeba by było czasu i kasy, mnóstwa kasy..

ocenił(a) film na 4
Ketrid2_

Zdziwiłbyś się jak niewiele można dowiedzieć się czegoś konkretnego o tych obozach. Literatura holokaustyczna to legenda.

nataleckova

To mnie aż tak nie razi, to ostatecznie fabuła, nie dokument, i na potrzeby filmu to jest absolutnie dopuszczalne. To, co mnie razi, to pora roku w chwili wyzwolenia - ani śladu zimy, a tu już wypadałoby zachować wierność faktom.

ocenił(a) film na 8
nataleckova

Film jest biograficzny, ale opowiada o czymś więcej niż tylko historia jednego więźnia. Twórcy pewnie chcieli pokazać różne aspekty obozu - nieludzkie warunku w Birkenau, masowe transporty i selekcję "więźniów", słynną bramę wejściową do Auschwitz, orkiestrę, wieszanie więźniów politycznych etc. Więc te połączenie rzeczywistości z Auschwitz i Birkenau, mimo niezgodności z faktami, tylko wzbogaca obraz obozowej rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones