PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11200}

Triumf ducha

Triumph of the Spirit
7,4 2 836
ocen
7,4 10 1 2836
Triumf ducha
powrót do forum filmu Triumf ducha

czy ktoś wie jak się zgłasza do administratora o zmianę bo uważam że to obraźliwe dla tego filmu
zaklasyfikowanie go do kategorii sportowa, a nie wiem jak się to robi. widziałam ten film
wielokrotnie i mam wielki szacunek dla jego twórców, a ktoś kto go dodał do kategorii sportowej
jest po prostu idiotą

ocenił(a) film na 10
rutkowskatrzaska

Nom trudny temat poruszyłaś , bo boks owszem sportem jest , ale czy w takich okolicznościach , które ukazuje film można to nazwac sportem/ zaliczyc do gatunku filmów sportowych ...??
Szczerze to trochu razi w oczy ten gatunek : ,,sportowy,, , ale z drugiej strony film oparty jest na faktach i główny bohater w rzeczywistości był bokserem ( a to jest jego biografia ... ) , nie mniej jednak myślę , że ,,niesmaczne,, jest traktowanie tego filmu jako był by on z gatunku ,, sportowy ,,

ocenił(a) film na 9
kocham_kino1992

próbowałam zgłosić zmianę ale mnie mówiąc delikatnie olano, sportową biografią można by go nazwać gdyby opowiadał o karierze sportowej z dramatycznym finałem w obozie, a w filmie poznajemy bohatera w zasadzie tuż przed wywiezieniem do obozu. Wydawało mi się że winien znaleźć się w kategorii wojenny, no cóż na filmweb-ie panuje prawo pierwszeństwa kto coś kiedyś napisał tak jest :( dziękuję za poparcie i pozdrawiam

rutkowskatrzaska

Tak, Jak każda korporacja, FW kieruje się ładem korporacyjnym. Charakterystyczną cechą takiego ładu jest totalne olewanie maluczkich

ocenił(a) film na 8
rutkowskatrzaska

a jak zgłaszałaś? to można samemu zgłosić przez kontrybucję, nie trzeba do nikogo pisać

ocenił(a) film na 9
Larionov

no ja calkiem biegla we wszystkim nie jestem, napisalam do Filmwebu, jedyne co sie zmienilo to w opisie zmieniono ze nie jest to oboz w Oswiecimi na Auchwitz Birkenau co sie chwali bo kto jak kto ale Polacy powinni byc na to wyczuleni

ocenił(a) film na 6
rutkowskatrzaska

W tym filmie w pewnym momencie gra orkiestra, może więc muzyczny? Przed walką występuje też prestidigitator. Może więc komedia?
Szkoda gadać,

ocenił(a) film na 9
Jaho63

jak widac po 4 miesiacach od wyslania mojego zgloszenia do administratora zadnego odzewu nic sie nie zmienilo, w opisie zmieniona zostala tylko nazwa obozu z Oswiencim na Auchwitz Birkenau wiec choc za to im dziekuje

rutkowskatrzaska

A co tu jest nie tak, jest to po przecinkach biograficzny, dramat, sportowy, wszystko się zgadza jest dramat i to starczy a wojenny typowo to nie jest, a boks to co to jest jak nie sport, hahaha.

ocenił(a) film na 9
rutkowskatrzaska

Sylwester Stallone zagrał swego czasu w filmie
https://www.filmweb.pl/film/Ucieczka+do+zwyci%C4%99stwa-1981-11453
gdzie sport również służył 'wydobyciu się na wierzch' w rzeczywistości obozowej. Filmy 'sportowe' są bardzo różne, nie wszystkie są komediami o piłkarzach i przeróbkami transmisji sportowych. Zasadniczo ten tag oznacza, że w fabule pojawia się jakaś dziedzina sportu. Tutaj boks jest częścią fabuły, bo dzięki niemu pan ma szansę przeżyć dłużej jako ulubieniec uwielbiających zakłady Niemców.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Piszę to zresztą jako osoba, która niespecjalnie ogląda mecze przy piwie. Ale jakiś powód, dla którego pana nie ustrzelili pierwszego dnia jak psa - musiał być. Boks, gra na mandolinie, znakomita technika szorowania podłogi.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Jako przykład niegłupiego mieszania tematyki
https://www.filmweb.pl/film/The+Gymnast-2006-305386

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones