PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11219}
7,1 4 822
oceny
7,1 10 1 4822
7,1 9
ocen krytyków
Trzeba zabić tę miłość
powrót do forum filmu Trzeba zabić tę miłość

Dla mnie główna wartość obrazu polega na tym, że jest to pewien dokument tej epoki. Początek ery konsumpcjonizmu w Polsce. Możemy się przekonać jak wówczas wyglądali ludzie, co myśleli, jakie mieli pragnienia. Jak wyglądała ulica, domy, samochody.
W sumie dążenia dziś i wtedy były podobne. Z tym, że dziś konsumpcjonizm mamy o wiele bardziej zaawansowany.

Natomiast dziwne jest lekkie, frywolne podejście bohaterów filmu do miłości i seksu. To wtedy tak było?
(Małe spojlery)
Główny bohater, Andrzej, nie ma żadnego problemu natychmiast iść do łóżka z żoną szefa, pomimo, że ma dziewczynę. Ta zresztą, kiedy nakrywa ich nagich w łóżku nawet nie wychodzi z pokoju, strzela niby focha, ale wygląda, jakby chciała się przyłączyć. Poza tym, niby kocha Andrzeja, ale cały czas flirtuje z doktorem ze szpitala. O mało się z nim nie przesypia. Gdyby medyk zdecydowanie zadziałał, pewnie tak by się stało.
Albo kolega Andrzeja z pokoju - przyjmuje jak gdyby nigdy nic gości, kiedy w łóżku leży jego naga dziewczyna, (oni ją widzą), a jednocześnie podgląda kobietę z naprzeciwka, zachęcając by i oni spojrzeli.
Jakieś dziwne to wszystko i niezrozumiałe.

ocenił(a) film na 4
Ahmed_1

A kto się zachwyca? Dla mnie to takie kino gierkowskie - "intelektualno-artystyczne" pożyczki zachodnie, Głowacki, któremu wydaje się, że potrafi pisać, a nigdy nie potrafił, bawidamek. Postacie puste, dialogi do dupy, mogłoby tego filmu nie być i nic by się nie stało.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Aż nie mogę uwierzyć, że można mieć takie zdanie o tym filmie. Może to kwestia pokoleniowa? Ja widziałam go po raz pierwszy w latach siedemdziesiątych i teraz obejrzałam z jeszcze większą fascynacją. "Trzeba zabić tę miłość" ustawia się w rzędzie z "Rejsem" i "Polowaniem na muchy", filmami będącymi mniej lub bardziej gorzką satyrą na polskie społeczeństwo z przełomu lat 60tych i 70tych. Obraz jest oczywiście przerysowany, ale dramatycznie prawdziwy.

ocenił(a) film na 4
ebm_filmweb

Z "polowaniem.. " się ustawia", z "Rejsem" na odległość nie dotyka. Kwestia smaku.

ocenił(a) film na 6
Ahmed_1

Fajnie napisałeś. Ja dodam, że wtedy była większa naturalność i przystępność ludzi. Dzisiaj nastawiano tyle różnych barier, że szkoda gadać...

ocenił(a) film na 6
Rybnikers

Zgadza się. Kiedyś kiedyś nie było tylu barier, ludzie byli bardziej bezpośredni i mniej wrażliwi na swoim punkcie (ego). Dzisiaj zakłamanie sięga zenitu. Każdy kogoś udaje, coś gra, zwłaszcza w mediach społecznościowych, gdzie przedstawiają niby "siebie", a tak naprawdę wszystko jest nakierowana na show, oglądalność i hajs. Prawdy nie ma tam za grosz. I nie mówię tylko o celebrytach, ale także o "zwykłych" ludziach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones