Film

1972 1 godz. 32 min.
7,1 4 210
ocen
7,1 10 4210
3 931
chce zobaczyć
7,1 7
ocen krytyków
{"rate":7.142857,"count":7}
{"id":"11219","linkUrl":"/film/Trzeba+zabi%C4%87+t%C4%99+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-1972-11219","alt":"Trzeba zabić tę miłość","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/12/19/11219/7149545.2.jpg"}
Dzieje spontanicznej miłości dwojga maturzystów - rzeczowej i odpowiedzialnej dziewczyny i słabego, lekkomyślnego chłopca. Ich uczucie nie wytrzymuje próby: ambitna Magda... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dzieje spontanicznej miłości dwojga maturzystów - rzeczowej i odpowiedzialnej dziewczyny i słabego, lekkomyślnego chłopca. Ich uczucie nie wytrzymuje próby: ambitna Magda zrywa z niespełniającym nadziei partnerem. Magda i Andrzej nie dostali się na studia. Ona podejmuje pracę w szpitalu jako salowa, by zdobyć brakujące punkty, onDzieje spontanicznej miłości dwojga maturzystów - rzeczowej i odpowiedzialnej dziewczyny i słabego, lekkomyślnego chłopca. Ich uczucie nie wytrzymuje próby: ambitna Magda zrywa z niespełniającym nadziei partnerem. Magda i Andrzej nie dostali się na studia. Ona podejmuje pracę w szpitalu jako salowa, by zdobyć brakujące punkty, on początkowo nie może znaleźć pracy. Kiedy zamieszkali razem w sublokatorskim pokoiku, okazało się, że Andrzej zdobył go dzięki romansowi z żoną swego szefa oraz kradzieży ikony. Szef domaga się jej zwrotu albo pieniędzy. Andrzej uzyskuje przebaczenie Magdy, ale szybko wychodzi na jaw, że zjawił się u dziewczyny tylko po to, by zabrać pieniądze z ich wspólnej kasetki. Magda przeprowadza się do ojca, który ożenił się z dziewczyną niewiele starszą od córki.

studio
Studio Filmowe Iluzjon
data produkcji
1972
tytuł oryg.
Trzeba zabić tę miłość
inne tytuły
Film kręcony był w Warszawie (Polska).
Pomysł na film podsunęła Morgensternowi koleżanka, Janina Stępińska, dziś znany kardiolog, wówczas kandydatka na studentkę medycyny. Powiedziała reżyserowi, że dobrym sposobem na zdobycie punktów potrzebnych do egzaminów na studia medyczne jest sześciomiesięczna praca salowej w szpitalu.
Wątek Himilsbacha i psa, który ostatecznie znalazł się w tym filmie, był początkowo rozpatrywany przez reżysera jako materiał na osobny utwór.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych