film

Trzeba zabić tę miłość

1972
1 godz. 32 min.
7,1 4 692
oceny
7,1 10 1 4692
7,1 9
ocen krytyków
Dzieje spontanicznej miłości dwojga maturzystów - rzeczowej i odpowiedzialnej dziewczyny i słabego, lekkomyślnego chłopca. Ich uczucie nie wytrzymuje próby: ambitna Magda... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Trzeba zabić tę miłość zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Dzieje spontanicznej miłości dwojga maturzystów - rzeczowej i odpowiedzialnej dziewczyny i słabego, lekkomyślnego chłopca. Ich uczucie nie wytrzymuje próby: ambitna Magda zrywa z niespełniającym nadziei partnerem. Magda i Andrzej nie dostali się na studia. Ona podejmuje pracę w szpitalu jako salowa, by zdobyć brakujące punkty, onDzieje spontanicznej miłości dwojga maturzystów - rzeczowej i odpowiedzialnej dziewczyny i słabego, lekkomyślnego chłopca. Ich uczucie nie wytrzymuje próby: ambitna Magda zrywa z niespełniającym nadziei partnerem. Magda i Andrzej nie dostali się na studia. Ona podejmuje pracę w szpitalu jako salowa, by zdobyć brakujące punkty, on początkowo nie może znaleźć pracy. Kiedy zamieszkali razem w sublokatorskim pokoiku, okazało się, że Andrzej zdobył go dzięki romansowi z żoną swego szefa oraz kradzieży ikony. Szef domaga się jej zwrotu albo pieniędzy. Andrzej uzyskuje przebaczenie Magdy, ale szybko wychodzi na jaw, że zjawił się u dziewczyny tylko po to, by zabrać pieniądze z ich wspólnej kasetki. Magda przeprowadza się do ojca, który ożenił się z dziewczyną niewiele starszą od córki.

studio
Studio Filmowe Iluzjon
tytuł oryg.
Trzeba zabić tę miłość
inne tytuły
To Kill This Love Miedzynarodowe
This Kind Of Love Must Be Killed Wielka Brytania
więcej
Film kręcony był w Warszawie (Polska).
Pomysł na film podsunęła Morgensternowi koleżanka, Janina Stępińska, dziś znany kardiolog, wówczas kandydatka na studentkę medycyny. Powiedziała reżyserowi, że dobrym sposobem na zdobycie punktów potrzebnych do egzaminów na studia medyczne jest sześciomiesięczna praca salowej w szpitalu.
Wątek Himilsbacha i psa, który ostatecznie znalazł się w tym filmie, był początkowo rozpatrywany przez reżysera jako materiał na osobny utwór.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych