The Three Musketeers

1 godz. 45 min.
7,3 7 096
ocen
7,3 10 7096
1 418
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":4}
{"type":"film","id":11224,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Three+Musketeers-1973-11224/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Trzej muszkieterowie
  • Czytając książke a później oglądając ekranizacje, zastanawiało mnie to. Dlaczego Kardynała Richelieu czy też Rochefort'a przedstawiono jako czarne charaktery. Przecież to im właśnie zależało na dobru Francji i dbali o jej interesy. Król idiota, puszczalska królowa która zadawała sie z wrogiem, muszkieterowie, opoje i awanturnicy służacy królowi idiocie. Richelieu trzymał wszystko w garsci i dbał o kraj, wiec nie wiem dlaczego ludzie uważają go za "tego złego".

• cromwell_85 ocenił(a) ten film na: 9

remi1982 Ponieważ ludzie z taką władzą mający własną wizję rządzenia (słuszną jak się okazało) i nie dający się manipulować zawsze budzili strach i nienawiść. No cóż można tylko żałować że u nas w XVIII wieku nie było kogoś takiego kto by sprawował rządy ,, twardą ręką".

• Hedman ocenił(a) ten film na: 5

remi1982 Coś mi się kojarzy, że któraś z ekranizacji przedstawiła postacie właśnie w takim świetle: kardynała Richelieu jako męża stanu, a królową jako intrygantkę spiskującą z wrogiem.

• Natalis_Elisabeth6002 ocenił(a) ten film na: 6

remi1982 Dla mnie Richelieu i Rochefort tymi ''złymi'' w książce nie byli- zła była Milady. W ''20 latach później'' Dumas oddaje Richelieu cześć a z Rocheforta robi dobrego bohatera.

• remi1982 no dokladnie, ten caly kardynal bardzo dobrze rzadzil krajem, a krolowi to bylo oczywiscie na reke, nie dosc, ze mogl sobie bal owac i myslec o dupie maryny, to jeszcze ludzie co raz bardziej go lubili (gdyz twierdzili, ze on tez jest manipulowany przez " Richelieu ;)

• krzynu Ludzie, powiedzcie mi dlaczego aż trzykrotnie odtwórcą roli Aramisa w ekranizacjach muszkieterów był pederastą? Mój komentarz nie ma na celu wdawać się w ideologiczne kłótnie na temat LGBT. Chcę tylko zwrócić uwagę na tą dziwną przypadłość muszkietera Aramisa. Gdyby jeden z muszkieterów był homoseksualistą (mówię oczywiście o aktorach) nawet w każdej ekranizacji, to można powiedzieć że to tylko przypadek. Ale aż trzykrotnie trafiło na nieszczęsnego Aramisa???

• Shadow_dawnego_ggggggg nie bardzo rozumiem, ze odpisujesz na moj komentraz... no ale ok...

w sumie to nie mam pojecia, moze dlatego, ze byl to taki ladny chlopak? wiec statystycznie "ladni" aktorzy to czesciej osoby homo?

• krzynu Krzynu, ale ja o co innego pytałem.
    Chodziło mi, że Charli Sheen i Luk Evans też byli pederastami. Nie piszę tylko o Gérardzie Depardieu, bo co prawda on też jest pederastą, ale nie grał Aramisa, tylko Portosa.
    Tak sobie myślę. Może to nie przypadek. Może twierdzą, że Dumas insynuował iż Aramis był homoseksualistą. Więc reżyserzy w jego rolę wcielają pederastów. Taki podtekst. Rozumiesz? Nie sądzę aby ci Panowie (pomijam ich osiągnięcia filmowe) byli przystojnie. Ale nie do mnie należy ocenianie ich wyglądu.

• Shadow_dawnego_ggggggg A oczywiście zapomniałem o tym najbardziej znanym z powodu orientacji - Chamberleinie. Czyli trójca Aramisów-homoseksualistów jest.