film

Trzej muszkieterowie

The Three Musketeers
1973
1h 45m
7,3 7 737
ocen
7,3 10 1 7737
6,5 4
oceny krytyków
Kardynał Richelieu spiskuje przeciwko królowej Francji. Pokrzyżować jego plany mogą tylko trzej muszkieterowie i młody Gaskończyk D' Artagnan. Zobacz pełny opis
Trzej muszkieterowie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył nagrodę Złoty Glob oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Młody i ubogi Gaskończyk D'Artagnan, nauczony jedynie władać szpadą, lecz żądny dworskiej kariery, wyrusza do Paryża, mając przy sobie listy polecające do pana de Treville, sprawującego pieczę nad królewskimi muszkieterami. Po przybyciu do stolicy D'Artagnan naraża się kolejno trzem muszkieterom: Athosowi, Porthosowi i Aramisowi, ale doMłody i ubogi Gaskończyk D'Artagnan, nauczony jedynie władać szpadą, lecz żądny dworskiej kariery, wyrusza do Paryża, mając przy sobie listy polecające do pana de Treville, sprawującego pieczę nad królewskimi muszkieterami. Po przybyciu do stolicy D'Artagnan naraża się kolejno trzem muszkieterom: Athosowi, Porthosowi i Aramisowi, ale do naznaczonych mu pojedynków nie dochodzi, gdyż na placu zjawiają się wspólni wrogowie - gwardia kardynała. D'Artagnan dzielnie wspiera muszkieterów, zyskując ich wdzięczność i przyjaźń.

na podstawie
studio
Este Films (niewymienione w czołówce) / Film Trust S.A.
tytuł oryg.
The Three Musketeers
inne tytuły
The Three Musketeers: The Queen's Diamonds (pełny tytuł) Wielka Brytania
The Three Musketeers: The Queen's Diamonds (pełny tytuł) USA
Richard Lester's The Three Musketeers Australia
więcej
Reżyserem filmu miał być Tony Richardson, jednak nie pozwolono mu na objęcie stanowiska po tym, kiedy stwierdził, że akcja cały czas powinna mieć miejsce w klasztorze.
Do roli Aramisa brany był pod uwagę Jon Finch. W postać wcielił się jednak Richard Chamberlain.
Portos znajduje na ziemi kamień, który ma mu posłużyć jako broń w walce ze strażnikami Kardynała. Kiedy mu się przygląda możemy zauważyć, że jest sztuczny - nosi ślady linii odlewniczej.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czytając książke a później oglądając ekranizacje, zastanawiało mnie to. Dlaczego Kardynała Richelieu czy też Rochefort'a przedstawiono jako czarne charaktery. Przecież to im właśnie zależało na dobru Francji i dbali o jej interesy. Król idiota, puszczalska królowa która zadawała sie z wrogiem, muszkieterowie, opoje i...

więcej

a nawet trzeci. To po prostu majstersztyk.Nie istnieje chyba drugi taki film, z takim świetnym trzecim planem. Ogromne brawa dla polskiego lektora, który tłumaczy wszystkie te padające w tle kwestie.

lepszej wersji niż ta Lestera.Respect

Najlepsza ekranizacja

użytkownik usunięty

Dla mnie jest to najlepsza ekranizacja, obejrzałem jeszcze wersje z 1993 i człowieka w żelaznej masce, i powiem że ten film jest jedyny w swoim rodzaju.Klimat xvii wiecznej Francji znakomicie oddany(chociaż widać zdjęcia były kręcone w Hiszpanii ale to szczegół).Aktorstwo na wysokim poziomie, D'artagnan Yorka jest o...

więcej

Najlepsza ekranizacja wspaniałej lektury! Czy jeszcze ktoś czyta dziś Dumasa? Kapitalne role pierwszego jak i drugiego planu. A pojedynek Raquel vs Fay kończy się moim zdaniem remisem. Na urodę rzecz jasna. Lubię ten film sobie czasem odświerzyć by choć na trochę mieć znów 12 lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones