film

Trzej muszkieterowie

The Three Musketeers
1973
1 godz. 45 min.
7,3 7 497
ocen
7,3 10 1 7497
1 564
chce zobaczyć
6,5 4
oceny krytyków
Kardynał Richelieu spiskuje przeciwko królowej Francji. Pokrzyżować jego plany mogą tylko trzej muszkieterowie i młody Gaskończyk D' Artagnan. Więcej Mniej
Trzej muszkieterowie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył nagrodę Złoty Glob oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Młody i ubogi Gaskończyk D'Artagnan, nauczony jedynie władać szpadą, lecz żądny dworskiej kariery, wyrusza do Paryża, mając przy sobie listy polecające do pana de Treville, sprawującego pieczę nad królewskimi muszkieterami. Po przybyciu do stolicy D'Artagnan naraża się kolejno trzem muszkieterom: Athosowi, Porthosowi i Aramisowi, ale doMłody i ubogi Gaskończyk D'Artagnan, nauczony jedynie władać szpadą, lecz żądny dworskiej kariery, wyrusza do Paryża, mając przy sobie listy polecające do pana de Treville, sprawującego pieczę nad królewskimi muszkieterami. Po przybyciu do stolicy D'Artagnan naraża się kolejno trzem muszkieterom: Athosowi, Porthosowi i Aramisowi, ale do naznaczonych mu pojedynków nie dochodzi, gdyż na placu zjawiają się wspólni wrogowie - gwardia kardynała. D'Artagnan dzielnie wspiera muszkieterów, zyskując ich wdzięczność i przyjaźń.

na podstawie
studio
Este Films (niewymienione w czołówce) / Film Trust S.A.
tytuł oryg.
The Three Musketeers
inne tytuły
The Three Musketeers: The Queen's Diamonds (pełny tytuł) Wielka Brytania
The Three Musketeers: The Queen's Diamonds (pełny tytuł) USA
Richard Lester's The Three Musketeers Australia
Więcej...
Reżyserem filmu miał być Tony Richardson, jednak nie pozwolono mu na objęcie stanowiska po tym, kiedy stwierdził, że akcja cały czas powinna mieć miejsce w klasztorze.
Do roli Aramisa brany był pod uwagę Jon Finch. W postać wcielił się jednak Richard Chamberlain.
Portos znajduje na ziemi kamień, który ma mu posłużyć jako broń w walce ze strażnikami Kardynała. Kiedy mu się przygląda możemy zauważyć, że jest sztuczny - nosi ślady linii odlewniczej.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych