Film

The Three Musketeers

1973 1 godz. 45 min.
7,3 6 952
oceny
7,3 10 6952
1 359
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"11224","linkUrl":"/film/Trzej+muszkieterowie-1973-11224","alt":"Trzej muszkieterowie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/12/24/11224/7586420.2.jpg"}
Kardynał Richelieu spiskuje przeciwko królowej Francji. Pokrzyżować jego plany mogą tylko trzej muszkieterowie i młody Gaskończyk D' Artagnan.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złoty Glob Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu w roku 1975 dla Raquel Welch
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Młody i ubogi Gaskończyk D'Artagnan, nauczony jedynie władać szpadą, lecz żądny dworskiej kariery, wyrusza do Paryża, mając przy sobie listy polecające do pana de Treville, sprawującego pieczę nad królewskimi muszkieterami. Po przybyciu do stolicy D'Artagnan naraża się kolejno trzem muszkieterom: Athosowi, Porthosowi i Aramisowi, ale doMłody i ubogi Gaskończyk D'Artagnan, nauczony jedynie władać szpadą, lecz żądny dworskiej kariery, wyrusza do Paryża, mając przy sobie listy polecające do pana de Treville, sprawującego pieczę nad królewskimi muszkieterami. Po przybyciu do stolicy D'Artagnan naraża się kolejno trzem muszkieterom: Athosowi, Porthosowi i Aramisowi, ale do naznaczonych mu pojedynków nie dochodzi, gdyż na placu zjawiają się wspólni wrogowie - gwardia kardynała. D'Artagnan dzielnie wspiera muszkieterów, zyskując ich wdzięczność i przyjaźń.

na podstawie
Aleksander Dumas ojciec "Trzej muszkieterowie" (powieść)
studio
Este Films (niewymienione w czołówce) / Film Trust S.A.
data produkcji
1973
tytuł oryg.
The Three Musketeers
inne tytuły
Trzej muszkieterowie Polska
Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (pełny tytuł) Hiszpania
Los tres mosqueteros Hiszpania
Richard Lester's The Three Musketeers (tytuł telewizyjny) Australia
The Three Musketeers: The Queen's Diamonds (pełny tytuł) Wielka Brytania (pełny tytuł) USA
Więcej...
Reżyserem filmu miał być Tony Richardson, jednak nie pozwolono mu na objęcie stanowiska po tym, kiedy stwierdził, że akcja cały czas powinna mieć miejsce w klasztorze.
Do roli Aramisa brany był pod uwagę Jon Finch. W postać wcielił się jednak Richard Chamberlain.
Portos znajduje na ziemi kamień, który ma mu posłużyć jako broń w walce ze strażnikami Kardynała. Kiedy mu się przygląda możemy zauważyć, że jest sztuczny - nosi ślady linii odlewniczej.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Nie ma i nie było

  wreathchlors

  lepszej wersji niż ta Lestera.Respect

 • Zastanawia mnie jedno.

  remi1982

  Czytając książke a później oglądając ekranizacje, zastanawiało mnie to. Dlaczego Kardynała Richelieu czy też Rochefort'a przedstawiono jako czarne charaktery. Przecież to im właśnie zależało na dobru Francji i dbali o jej interesy. Król idiota, puszczalska królowa która zadawała sie z wrogiem, ... więcej

 • Niesamowity drugi plan...

  Okciuk ocenił(a) film na 9

  a nawet trzeci. To po prostu majstersztyk.Nie istnieje chyba drugi taki film, z takim świetnym trzecim planem. Ogromne brawa dla polskiego lektora, który tłumaczy wszystkie te padające w tle kwestie.

 • Doskonały w każdym calu

  Winnetou28 ocenił(a) film na 10

  Najlepsza ekranizacja wspaniałej lektury! Czy jeszcze ktoś czyta dziś Dumasa? Kapitalne role pierwszego jak i drugiego planu. A pojedynek Raquel vs Fay kończy się moim zdaniem remisem. Na urodę rzecz jasna. Lubię ten film sobie czasem odświerzyć by choć na trochę mieć znów 12 lat.

 • Najlepsza ekranizacja

  użytkownik usunięty

  Dla mnie jest to najlepsza ekranizacja, obejrzałem jeszcze wersje z 1993 i człowieka w żelaznej masce, i powiem że ten film jest jedyny w swoim rodzaju.Klimat xvii wiecznej Francji znakomicie oddany(chociaż widać zdjęcia były kręcone w Hiszpanii ale to szczegół).Aktorstwo na wysokim poziomie, ... więcej