Film

Trzy królestwa: wskrzeszenie smoka

Saam gwok dzi gin lung se gap
2008
1 godz. 42 min.
6,6 2 604
oceny
6,6 10 1 2604
1 490
chce zobaczyć
W celu zjednoczenia Chin Zhao, stary dowódca armii Wu, na prośbę nowego monarchy rozpoczyna kampanię przeciw zbuntowanym przywódcom wojskowym. Więcej Mniej
Trzy królestwa: wskrzeszenie smoka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film oparty jest na liczącej 600 lat chińskiej powieści "Romans trzech królestw", napisanej przez Luo Guangzhonga i należącej do czterech najważniejszych dzieł literackich Chin. Książka stanowi syntezę wielu legend i historii, ciekawostek, opowieści ludowych. Opisuje ona zdarzenia mające miejsce w latach 184 - 280 czasów nowożytnych,Film oparty jest na liczącej 600 lat chińskiej powieści "Romans trzech królestw", napisanej przez Luo Guangzhonga i należącej do czterech najważniejszych dzieł literackich Chin. Książka stanowi syntezę wielu legend i historii, ciekawostek, opowieści ludowych. Opisuje ona zdarzenia mające miejsce w latach 184 - 280 czasów nowożytnych, kiedy Chiny rozbite były na trzy konkurujące ze sobą królestwa: Wei, Shu Han i Wu. Zhao (Andy Lau), zwykły człowiek z gminu, bierze udział w wojnie domowej, rozdzierającej kraj. Dzięki odwadze i sprytowi awansuje w wojskowej hierarchii i staje się dowódcą armii Wu, której zadaniem jest oswobodzenie kraju z rąk tyrana. Heroizm Zhao, czerpiący siłę z honoru i marzeń o zjednoczonym królestwie, staje się legendą. Jednak w miarę upływu lat wojna nadal trwa, a tron przechodzi z rąk do rąk. Kiedy nowo ukoronowany król decyduje, że jedynym sposobem zaprowadzenia pokoju jest ostateczne zniszczenie wszystkich zbuntowanych lokalnych przywódców militarnych, starzejący się Zhao podejmuje się poprowadzenia ostatniej kampanii.

na podstawie
Guanzhong Luo (powieść)
studio
Beijing Poly-bona Film Publishing Company / China Film Group / Taewon Entertainment / Więcej...
tytuł oryg.
Saam gwok dzi gin lung se gap
inne tytuły
Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon Miedzynarodowe
Three Kingdoms Australia
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Chinach.
Maggie Q, jako działaczka na rzecz zwierząt, odmówiła założenia prawdziwego futra oraz była odpowiedzialna za ich całkowite usunięcie z planu. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych