Maggie Q 

Margaret Denise Quigley

7,3
7 234 oceny gry aktorskiej
Maggie Q
Margaret Denise Quigley urodziła się 22 maja 1979 roku w Honolulu na Hawajach. Jej ojciec jest Amerykaninem o polsko-irlandzkich korzeniach, zaś matka jest pochodzenia wietnamskiego. Jako osiemnastolatka Maggie opuściła swoje rodzinne Hawaje i wyjechała do Azji, gdzie rozpoczęła karierę modelki. Po tym, gdy cały świat uznał ją za niezwykle uzdolnioną i piękną modelkę, zaczął się nią interesować sam Jackie Chan - wschodząca gwiazda kina akcji. Pod jego okiem przez kilka lat ćwiczyła różne sztuki walki. 

Pierwszy raz przed kamerami stanęła w Hongkongu kręcąc wyprodukowany przez chińską telewizję serial "House of the Dragon". Debiut na dużym ekranie nastąpił w niskobudżetowym horrorze "Gui ming mo" w którym wcieliła się w rolę Anny. Kolejną kreację stworzyła w filmie akcji "Błąd w obliczeniach", który został przebojem w Azji. Następnie przyszła kolej na "Manhattan Midnight". Został on zrealizowany w Ameryce w technologii cyfrowej, a sama Maggie zagrała w nim podwójną rolę sióstr bliźniaczek. Kolejne lata na wielkim ekranie to świetna rola zabójczyni Charlene Ching w dramacie "Naga broń". Rok 2005 to debiut Maggie w kinie europejskim, a konkretnie w filmach "Świat Harmony" i "The Counting House". 

W 2006 roku zauważa ją wreszcie Hollywood. Maggie dostaje szansę zagrania u boku samego Toma Cruise'a w "Mission: Impossible III" a rok później w równie kasowym hicie "Szklana pułapka 4.0" z Brucem Willisem. Od tego czasu dzieli swój talent pomiędzy występy w amerykańskich oraz azjatyckich produkcjach. Jej grę można było podziwiać w takich filmach jak "Trzy królestwa: wskrzeszenie smoka", "Zakochany Nowy Jork", w kolejnej wersji serialu "Nikita" czy w "Księdzu 3D".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 maja 1979

miejsce urodzenia: Honolulu, Hawaje, USA

wzrost: 168 cm

Ma dwójkę starszego przyrodniego rodzeństwo z pierwszego małżeństwa jej matki i dwie rodzone starsze siostry.
Jej dziadek ze strony ojca pochodzi z Polski.
W 1997 roku ukończyła Mililani High School w Mililani (Hawaje, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Urodziła się i wychowała na Hawajach. Sama potwierdziła w wywiadzie, że jest pół Vietnamką, Irlandką i Polką. Ojciec Amerykanin. Matka z Vietnamu

I całkiem niezła aktorka

Aktorka średnia, ale za to giętka, no i te nogi...

Nikicie oraz Designated Survivor i jeszcze kilku.

Ciekawostka, w którejmamy wszystko. Po jej przeczytaniu można by pokusić się o napisanie biografi Maggie Q.