PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=142755}

Trzy metry nad niebem

Tre metri sopra il cielo
7,0 14 tys. ocen
7,0 10 1 14353
Trzy metry nad niebem
powrót do forum filmu Trzy metry nad niebem

świetny klimat filmu, motory skórzane kurtki, chuligani, grzeczna dziewczynka, to wszystko sprawia że film wciąga i czekamy z niecierpliwością na finał, finał w nieciekawy sposób kończy się dla Stepa. Smutne zakończenie by było gdyby ona zmarła, ale miała wybór. Babi to osoba która miała wszystko poukładane w życiu, nie miało miejsca na porażki czy jakieś uchybienia. Step zaś miał na odwrót , uniemożliwiały mu to swoje dawne problemy, które przejawiały się dotychczas. Babi spodobała się ta ''inność" jaką on wniósł do jej życia, to było inne, ciekawe, przyjemne.. ale tylko na chwilę. Zdała sobie sprawę że ona tak nie potrafi żyć, że będzie jeszcze dużo przeszkód na ich drodze które będą musieli razem przezwyciężyć by utrzymać tę miłość. Widocznie nie miała dość siły na to wszystko, albo po prostu wolała żyć 'wygodniej' tak jak dotychczas. Wybrała łatwiejsze rozwiązanie dla siebie. Przy czym zraniła chłopaka. Ale w drugiej części los będzie mu sprzyjał.

ocenił(a) film na 10
zielonookaa11

Nie można powiedzieć że wybrała "wygodniejszą " drogę , faktem jest że tak naprawdę bez konkretnego powodu z nim zerwała , ale dla niej też to wszystko było trudne < zwłaszcza patrząc jaką miała matkę >

ocenił(a) film na 10
michalinka3202

dobrze to jeszcze mogę zrozumieć , ale to dlaczego w drugiej części go nie wybrała? zachowała się jak nie powiem kto.

ocenił(a) film na 10
zielonookaa11

Wiesz co moim zdaniem oboje wybrali łatwiejszą drogę . Step nie musiał walczyć o Gin bo ona była w nim bardzo zakochana a o Babi musiał by się znowu starać . Babi z resztą też wybrałą to co zdaniem jej matki było dla niej lepsze . Posłuchała jej i zrezygnowała ze Stepa wierząc matce , że on nie jest dla niej . Z resztą byłoby inaczej gdyby miała oparcie w matce a zamiast tego słyszała że on nie jest dla niej .

ocenił(a) film na 10
michalinka3202

zgadzam się, szkoda że film nie zakończył się inaczej.. ;/ wiem że to tylko film ,ale wywołał we mnie tyle emocji że trudno się pogodzić z zakończeniem .. Ciekawe czy będzie trzecia część ?

ocenił(a) film na 10
zielonookaa11

Ja na samym początku obejrzałam włoską wersję i wywołała we mnie wiele emocji , potem przez dwa tygodnie miałam doła .A nigdy mi się to wcześniej nie zdarzyło . Dla porównania obejrzałam jakiś czas temu hiszpańską wersję i mogę szczerze stwierdzić że obie wersje są genialne . Jedynie zakończenie w hiszpańskiej wersji bardziej mi się podoba ze względu na to , że Hacze aż tak to przeżył i to mi się bardzo podobało , bo zawsze jest pokazane że po zerwaniu to dziewczyna płacze itd. a tu jest inaczej . Z tego co czytałam , kiedy miałam ERE 3MSC to pisali że powstaje 3 część ale dopiero we Włoszech .

michalinka3202

Ja również dla porównania obejrzałam sobie wersję hiszpańską. Nie potrafię stwierdzić czy któraś jest lepsza (na pewno Hiszpanie zainwestowali więcej pieniędzy przez co niektóre sceny są bardziej dopracowane np. scena kiedy Hache wrzuca Babi do basenu na początku filmu :)), obie według mnie mają w sobie to "coś" dzięki czemu przyjemnie się je ogląda. Muszę jednak przyznać że wersja hiszpańska bardziej przypomina książkę :)

ocenił(a) film na 10
niki1986

Powiem tak książki nie czytałam :/ więc nie mogę się wypowiedzieć który z filmów bardziej ją oddaje. Jako pierwszy oglądałam Włoski, moja ocena wyśmienity! później napotkałam na wersję hiszpańską i ocena jest taka sama. Bo filmy są o tej samej fabule, ale jednak się trochę różnią. W obu zauważyłam taką 'wyjątkowość' , coś co sprawia że będę o nich myślała jeszcze przez długi czas, i z utęsknieniem czekała na 3 część. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
zielonookaa11

Miałam w ręce książkę ale powiem szczerze że nie wiem czy który kolwiek z filmów ją w 100% odzwierciedla . W książce jest podobno więcej wątków ale to normalne . Gdyby mieli uchwycić wszystkie wątki to film trwałby ze 4 h jak nie dłużej , chociaż dla mnie nie było by to problemem :D Kto wie jednak czy nie straciły by oba te filmy na wartości i czy nadal by działały tak na widza jak robią to teraz ? :P

zielonookaa11

Jeśli ktoś chciałby przeczytać książkę to pisać bo wiem skąd ją można zdobyć ;)

ocenił(a) film na 10
niki1986

Ja bym była zainteresowana tą książką jak ją można zdobyć ?:D:D

michalinka3202

hej, napisz mi swojego maila a ja Ci podam adres strony, bo niestety tutaj nie wolno reklamować innych stron internetowych :) lub napisz do mnie na gg: 1985663

niki1986

jeżeli ktoś potrzebuje książkę to może podać maila i mogę wysłać :)

gabry886

jeśli oferta aktualna- to baaardzo proszę:-) lubika8@wp.pl

ocenił(a) film na 6
zielonookaa11

kto przeżył trzy metry nad niebem zrozumie :)
Ja również jako pierwszy widziałam hiszpański- piękny film, książkę przeczytam, zawsze czytam później oglądam ekranizacje, jednak ten film widizałam w tv i wciągnął mnie tak, że oglądnęłam zanim przeczytam.
aaa i tytuł 2 części hiszpańskij: "Tengo Ganas De Ti"

ocenił(a) film na 7
zielonookaa11

Dzięki za zepsucie oglądania sequela. W mordę jeża, tak nie można!

ocenił(a) film na 6
zielonookaa11

Jest druga część i jeszcze jakaś tego filmu?

ocenił(a) film na 10
ors

druga część to Tylko Ciebie Chcę / Ho voglia di te

ocenił(a) film na 8
zielonookaa11

on ją uderzył................ nie dziwię się jej. a gdyby znowu był zły i znowu by ją pobił. może i żałował ale nie było im to pisane. oszukiwał ją. musiał zrozumieć że dla prawdziwej miłości trzeba się poświęcić. pozdrawiam

coornelcia

Właśnie końcówka filmu jest źle zrobiona. Ona nie zostawiła go bo jego kolega umarł podczas wyścigu. Ona się nim znudziła. Przestała z nim spotykać. On się zmienił. Ona nie zrobiła zupełnie nic poza puszczaniem się z innymi i zmieniła towarzystwo. Polecam książkę wyjaśnia pewne sprawy. Co do gry aktorskiej to dla mnie hiszpański Hache to mięczak. Właśnie ten płacz był bardzo sztuczny. Za to samo spojrzenie Scammarcio wyrażało wszystko : rozczarowanie, ból, tęsknotę...

ocenił(a) film na 8
F_A_N_T_A_Z_J_A

dzięki, z chęcią przeczytam książkę. bo naprawdę chciałabym sobie wiele spraw wyjaśnić.

ocenił(a) film na 8
coornelcia

Generalnie uwielbiam ten film. Jest to chyba mój ulubiony lub jeden z ulubionych. Uwielbiam Stepa (*___*) Ale nie chodzi tu tylko o jego fizycznosć ^^. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego taka wielka miłośc nie przetrwała tych prób.... Babi tak bardzo go kochała, a mimo wszystko nie wróciła do niego...Czym była dla niej ta miłość? Potem nie z miłośći a z "tak wypada" wiąże się z innym? Nie mogę zrozumieć jej zachowania, ale mimo wszystko łączyło ich wielkie uczucie, które warte jest bardzo wiele poświęceń...:)

ocenił(a) film na 8
rooniee

Piękny film. Zgadzam się z wypowiedzią, że zakończenie jest bezsensowne . Ani miłość nie chce przetrwac , a w kolejnej czesci osoby tak bardzo kochajace maja kogos. Nie biorąc tego pod uwagę to naprawdę świetna fabuła :}

ocenił(a) film na 8
zielonookaa11

No a Ty byś nie zostawiła chłopaka, który Cie tak potraktował i uderzył? Babi zaczęła się go bać.
Jednak film przepiękny :) choć wersja z 2010 r jest o wiele lepsza niz ta z 2004

Aselka

ale ten film jest z 2007 roku a nie z 2010 :D

CarolinUcha

Wydaje mi się, że Aselce chodziło o wersję hiszpańska z 2010 roku, z 2007 jest druga część filmu :)

gabry886

a to spx:D

ocenił(a) film na 8
CarolinUcha

dokładnie chodziło mi o hiszpańską wersje ;)