PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571889}

Trzy metry nad niebem

Tres metros sobre el cielo
7,2 137 056
ocen
7,2 10 1 137056
3,7 3
oceny krytyków
Trzy metry nad niebem
powrót do forum filmu Trzy metry nad niebem

Dużo słyszałam o tym filmie, a jeszcze więcej o Mario Casas'ie, dlatego zdecydowałam się
obejrzeć. Prawie nigdy nie oglądam filmów dla nastolatków, bo zazwyczaj mnie irytują.
Z tym na początku było podobnie. Na początku Hache jest po prostu brutalny, nie dostrzegam
żadnych skrywanych zalet. Dziewczyna natomiast denerwująca w swoim zachowaniu, chociaż
nie do końca mogę winić ją jako aktorkę, w końcu to była kreacja. Potem Hache nieco naiwnie
zmienia się w uczciwego, kochającego gościa, który jednocześnie ma dziwne problemy z
opanowaniem.. Popełnia błędy za błędami, co staje się nieco męczące i monotonne.
Z drugiej zaś strony im dłużej oglądam film, tym bardziej mnie wciąga, a gra aktorów zaczyna
mi się podobać. Najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie i ogólnie przesłanie, które bardzo
wyróżniają się na tle innych romantycznych "happy-end'owskich" filmów dla nastolatków, gdzie
ukochani na końcu wskakują sobie w objęcia.
Podsumowując nie mam pojęcia jak ocenić go w skali... :P
Co wy myślicie o aktorach, o przesłaniu? I na co tak na prawdę trzeba najbardziej zwracać
uwagę?...

ocenił(a) film na 9
everythinginindie

myślę że to nie jest typ filmu w którym należy doszukiwać się przesłania, wielka miłość przystojnego chłopka do szarej myszki sprawia że oglądają to i zachwycają się wszystkie dziewczyny < nie powiem ja też > przesłanie jeśli już to takie że pierwsze wrażenie nie zawsze jest najważniejsze

monika199406

Na przesłanie zwróciłam uwagę, bo po prostu wydaje mi się, że jest ono pozytywną stroną tego filmu, tzn. nie zawsze jest tak, że pokazana miłość musi się kończyć definitywnie szczęśliwie, lub wręcz odwrotnie - bardzo tragicznie. Przez to jak dla mnie, film odróżnia się od innych.

everythinginindie

Dla mnie pozytywnym elementem tego filmu jest właśnie to, że nie ma jakiejś nagłej zmiany bohatera. Mam tutaj na myśli to, że to nie jest tak, że Hache był zawsze zły a swoją dobrą stronę skrywał gdzieś głęboko i nagle pod wpływem Babi się zmienia. Film pokazuje, że on był normalny, jednak cała sprawa z matką spowodowała to, że zamknął się na innych a Babi pomaga mu na nowo się otworzyć i wyjść na prostą. Cudów nie ma - ludzie się jakoś bardzo nie zmieniają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones