The Three Burials of Melquiades Estrada

1 godz. 54 min.
7,3 8 987
ocen
7,3 10 8987
5 346
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":4}
{"type":"film","id":161888,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Three+Burials+of+Melquiades+Estrada-2005-161888/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady
 • Znalazła sobie innego gdy wyjechał czy jak?

 • pacheau_vaughn_fw ocenił(a) ten film na: 9

  ryan45 Przypuszczam, że opowieści Melquiadesa o domu, żonie i dzieciach były fikcją - projekcją jego marzeń o lepszym życiu, którego nigdy nie miał. W końcu nie było żadnego domu, nie było nawet wioski Jimenez. Zdjęcie było pewnie okazjonalną fotką zrobioną z jakąś znajomą czy kimś z dalszej rodziny, a Melquiades pokazywał ją wszystkim, wyobrażając sobie i udając przed innymi, że to obraz jego własnego szczęścia.

  Alternatywnie: był kiedyś jej mężem/mężczyzną, ale ona go rzuciła, dlatego Melquiades wyjechał, a potem trafił do pracy w USA.

 • Melcio ocenił(a) ten film na: 8

  pacheau_vaughn_fw Niekoniecznie. Bardziej prawdopodobnym jest że to mieszkańcy wioski kłamali. W końcu Estrada miał zdjęcie z dokładnie tego samego miejsca gdzie go pochowali, a więc miejscowy Don musiał go znać, bo ponoć znał wszystkich którzy się przez okolice przewinęli. Według mnie Estrada został wygnany, jego dom zrównany z ziemią a pamięć o nim pogrzebana. Co do jego żony, może została zmuszona do poślubienia innego,a może faktycznie w ogóle nie była jego żoną (kochanką?). Tutaj nie ma dokładnego wyjaśnienia, ale zachowanie mieszkańców wioski (śmiechy dziewczyn w sklepie, przerażenie domniemanej żony Estrady na wzmiankę o nim) wskazuje na coś w rodzaju zmowy milczenia. Przecież też w filmie niewyjaśnione zostało dlaczego gość w ogóle opuścił rodzinę.

 • Beel ocenił(a) ten film na: 10

  ryan45 Cokolwiek, dla Pete'a nie miało to znaczenia, znalazł miejsce godne pochówku swojego przyjaciela Melquiadesa. Nazwał je Jimenez, zwolnił Mike'a i wrócił do pracy. Meksykanów z El Toston lubił i nie zawracał im głowy dochodzeniem o związek ich miasta z Melquiadesem. Gdy mówił do Rosy Martinez nie chciałem pani obrazić temat żony Melquiadesa skończył się dla filmu.