PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=275064}

Tulipanowa gorączka

Tulip Fever
6,3 26 673
oceny
6,3 10 1 26673
4,3 11
ocen krytyków
Tulipanowa gorączka
powrót do forum filmu Tulipanowa gorączka

Czy tylko ja mam wrażenie, że to film dla tych co po obejrzeniu Dziewczyny z Perłą z Colinem Firthem i Scralet Johanson potrzebują zobaczyć bardziej hmm "cielesny" romans w takiej samej scenerii?
Osobiście uwielbiam Dziewczynę z Perłą

akuku5555

Ja też. Film, jest wg mnie fantastyczny. Bardzo malarski. "Tulipanowa gorączka" ma żwawszą akcję. Ciekawe, że obie książki wydano w tym samym roku... Sceneria siedemnastowiecznej Holandii jest piękna... Ciekawe, czy ktoś nakręci film na podstawie "Miniaturzystki"?

ocenił(a) film na 8
karmazynowy_paszczak

Pamiętam jak czytałam Tulipanową gorączkę chyba 7 lat temu... Próbowałam czytać szybciej niż oczy mi na to pozwalały, bo akcja tak trzymała w napięciu! Uwielbiam film Dziewczyna z Perłą i nie mogę się doczekać Tulipanowej Gorączki. A Miniaturzystka była super i też czekam na ekranizację!

karmazynowy_paszczak

Jak "Miniaturzystkę" to i "Muzę":)

wordila

Jeszcze nie przeczytałam....

wordila

W podobnych klimatach rozgrywa sie powiesc "Czarny tulipan" Aleksandra Dumasa.

karmazynowy_paszczak

http://www.imdb.com/title/tt6889090/ masz na myśli coś takiego?

lolabum99

Dokładnie to:)!
Bardzo Ci dziękuję za informację. Ciekawe, gdzie można to obejrzeć...

karmazynowy_paszczak

Jeszcze nie znalazłam, ale jak wpadnie mi w ręce to na pewno dam znać :)

lolabum99

Byłabym bardzo zainteresowana, dziękuję:)

akuku5555

Dołączam do grona osób uwielbiających "Dziewczynę z perłą", genialny film. Tego filmu też nie mogę się doczekać!

ocenił(a) film na 4
akuku5555

Po zobaczeniu zwiastuna "Tulipanowej gorączki" chciałam sprawdzić czy przypadkiem nie robi tego filmu ta sama ekipa (zwłaszcza jeśli chodzi o scenografię) co "Dziewczynę z perłą". Z pewnością będzie można doszukiwać się wielu podobieństw między tymi filmami.

ocenił(a) film na 7
J_BiN

malarskość i klimat tak, gorączka cebulkowo-tulipanowa znacznie bardziej poruszająca niż gorączka(?) zmysłów

ocenił(a) film na 4
J_BiN

Obejrzałam Tulipanową Gorączkę i jestem... wściekła. Dla mnie, obrazowo jest to zżyna z "DzP". Pewnych elementów wspólnych nie dało się uniknąć, wiadomo. Natomiast spora część ujęć, a nawet dobór obsady... Ych, ja się nawściekałam i wynudziłam na tym filmie...

ocenił(a) film na 5
akuku5555

musiałbym przeczytać obie książki, ale na szybko "Dz. w perłą" to prawdziwa perła na tle tej "Tulipanowej migreny"...film bez klimatu, jakbym oglądał tani romans dla starszych nastolatek....tylko technicznie film dopracowany (scenografia, kostiumy etc). Niemniej było odrobinę za czysto...jak na XVII wiek...film tylko średni, a może odrobine powyżej przeciętny

rionty

Jednak chyba raczej przeciętny. Dla mnie film nie miał "tego czegoś", odrobiny tajemniczości, chemii pomiędzy kochankami, nie trzymał w napięciu. Oprócz pięknych kostiumów niczym nie porywał. Dziwny montaż, jakby poprawiany "z doskoku" przez kilka osób, daje bardzo marny efekt. Zmarnowany potencjał, pomimo zaangażowania do filmu dobrych aktorów. Przyznaję: "Dziewczyna z perłą" to prawdziwa perła na tle tego "dzieła".

ocenił(a) film na 6
rionty

Podzielam opinię rionty. W porównaniu do Dziewczyny z perłą film wydaje się być mdły i przeciętny. Nawiązując do posta autorki: w Dziewczynie z perłą brakuje scen cielesnych ale film buduje niewyobrażalne napięcie, erotyzm wisi w powietrzu. Nie ma go fizycznie, ale widz go odczuwa - takie poprowadzenie akcji świadczy o mistrzowsko zrobionej narracji. W tulipanowej gorączce mamy natomiast mnóstwo scen erotycznych, które już nudzą widza i nie są, przynajmniej dla mnie, ani trochę zaskakujące czy przejmujące. Nie ma chemii, nic nie wisi w powietrzu, widz nie drży z ciekawości. Co z tego, że są? Film wydaje się być zwykłym romansidłem tylko w ładnej obrazowej formie i kostiumie XVII Holandii.

Przy okazji, czy ktoś zwrócił uwagę na pojawiających się w filmie czarnoskórych? Szczególnie Pana w bardzo bogatym stroju i kapeluszu? Broń Boże nie jestem rasistką, ale z punktu widzenia historycznego, to mogłoby się zdarzyć w XVII wieku w Niderlandach?

akuku5555

Ten film od razu skojarzył mi się z "Dziewczyną z perłą", a nawet go jeszcze nie obejrzałam xd

TheLadyOfShalott

i nie oglądaj szkoda czasu i życia

ocenił(a) film na 10
akuku5555

Też mi się trochę skojarzyło.

ocenił(a) film na 8
akuku5555

Zgadzam się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones