PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780673}

Twarze, plaże

Visages, villages
7,4 2 857
ocen
7,4 10 1 2857
7,3 15
ocen krytyków
Twarze, plaże
powrót do forum filmu Twarze, plaże

Przez cały seans miałem takie wrażenie, że to obraz współczesnej Europy. A Jean-Luc Godard szkoda gadać, już zawsze gdy będę oglądać jego filmy będzie mi się to przypominało.

LynchPolanskiAltman

Dlaczego? Nie jestem w temacie, a bardzo mnie zaciekawił Twój wpis...

ocenił(a) film na 7
Sissy95

Obraz współczesnej Europy dla tego, że śp. Angnes Varda i Jr. pokazują specyficzne miejsca. Są to małe francuskie miejscowości, wyburzane osiedla robotnicze po dawnych kopalniach, przedstawiają pracowników portu w Hawrze, skąd nielegalni emigranci chcą się dostać do Angli. Przewrotnie Agnes i Jr. nie zajmują się specjalnie ani emigrantami, ani pracownikami portu, ale głównie żonami tych pracowników. Odwiedzają też pracowników fabryki. Co robią w tych miejscach i z tymi ludźmi? Namawiają ich do udziału w artystycznych działaniach. Krótko mówiąc za swoich bohaterów obierają tych o którym zapominają rząd i prezydent w Paryżu.

ocenił(a) film na 10
LynchPolanskiAltman

Być może Godard słysząc, że odwiedzinom Agnes ma towarzyszyć kamera, nie życzył sobie tego, przestraszył się. No i jest starszym człowiekiem, wtedy zachowania bywają chimeryczne. Swoją drogą dziwię się, że te niedoszłe odwiedziny włączono do filmu. Zabrzmiały jak oskarżenie, a nie znamy głosu "oskarżonego", Godard może coś by dodał do tego, co napisał na szybie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones