Twarze, plaże

Visages, villages

2017 1 godz. 29 min.
7,5 2 518
ocen
7,5 10 2518
2 630
chce zobaczyć
7,1 7
ocen krytyków
{"rate":7.142857,"count":7}
{"type":"film","id":780673,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Visages%2C+villages-2017-780673/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Twarze, plaże
  • LynchPolanskiAltman ocenił(a) ten film na: 7

    Przez cały seans miałem takie wrażenie, że to obraz współczesnej Europy. A Jean-Luc Godard szkoda gadać, już zawsze gdy będę oglądać jego filmy będzie mi się to przypominało.

  • LynchPolanskiAltman Dlaczego? Nie jestem w temacie, a bardzo mnie zaciekawił Twój wpis...

  • LynchPolanskiAltman ocenił(a) ten film na: 7

    Sissy95 Obraz współczesnej Europy dla tego, że śp. Angnes Varda i Jr. pokazują specyficzne miejsca. Są to małe francuskie miejscowości, wyburzane osiedla robotnicze po dawnych kopalniach, przedstawiają pracowników portu w Hawrze, skąd nielegalni emigranci chcą się dostać do Angli. Przewrotnie Agnes i Jr. nie zajmują się specjalnie ani emigrantami, ani pracownikami portu, ale głównie żonami tych pracowników. Odwiedzają też pracowników fabryki. Co robią w tych miejscach i z tymi ludźmi? Namawiają ich do udziału w artystycznych działaniach. Krótko mówiąc za swoich bohaterów obierają tych o którym zapominają rząd i prezydent w Paryżu.

  • Wydmin ocenił(a) ten film na: 10

    LynchPolanskiAltman Być może Godard słysząc, że odwiedzinom Agnes ma towarzyszyć kamera, nie życzył sobie tego, przestraszył się. No i jest starszym człowiekiem, wtedy zachowania bywają chimeryczne. Swoją drogą dziwię się, że te niedoszłe odwiedziny włączono do filmu. Zabrzmiały jak oskarżenie, a nie znamy głosu "oskarżonego", Godard może coś by dodał do tego, co napisał na szybie.