PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=348051}

Tybetańska Księga Umarłych

The Tibetan Book of the Dead: A Way of Life
7,0 494
oceny
7,0 10 1 494
Tybetańska Księga Umarłych
powrót do forum filmu Tybetańska Księga Umarłych

Czy was też irytowała muzyka do tego filmu? Nie wiem, co za idiota wpadł na pomysł, żeby do dokumentu o kulturze Tybetu wcisnąć powtarzający się motyw muzyczny na... saksofonie, synkopowanym, elektronicznym podkładzie i pianinie. Taka muzyka nadaje się WYŁĄCZNIE do filmów dla dorosłych puszczanych późną porą w TV. Kto uważa podobnie?

użytkownik usunięty
Panoptikon

Ja uwazam podobnie:) Tez mi sie rzucilo w uszy;)

ocenił(a) film na 9
Panoptikon

Początkowo mnie też irytowało to połączenie, zupełnie razem nie stykało. Ale w miarę pojawiania się coraz większej ilości animacji, zaczęło współgrać. Odczytałam ten dokument jako próbę zrozumienia części kultury tybetańskiej przez człowieka (jednak) z zachodu, z jego własnym filtrem postrzegania świata fizycznego czy duchowego. Mimo otwartości i chłonności na mądrości wschodu, nie możemy wyzbyć się całkowicie zachodniej cząstki, jak dla mnie więc było ok.
Swoją drogą- biorąc pod uwagę, że w TV dobre filmy są zazwyczaj puszczane późną porą, myślę, że Twoje spostrzeżenie ma sporo prawdy;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones