PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766773}

Tylko dla odważnych

Only the Brave
7,5 20 037
ocen
7,5 10 1 20037
Tylko dla odważnych
powrót do forum filmu Tylko dla odważnych

Historia na faktach z dużym potencjałem emocjonalnych niestety w filmie nie do końca udanie wykorzystana. Film nakręcony sprawnie, reżyser starał się poprzez dłuższe przedstawienie bohaterów, przywiązać ich do widza, tak aby końcówka wzbudziła większe emocje. No ale jakoś w mojej opinii nie do końca się to udało. O bohaterach jest dużo, ale jakoś nie zżyłem się z nimi mocno w trakcie filmu. Nie wiem nie poczułem tej chemii. Były momenty prób nawiązania chemii pomiędzy Mckenziem a Brendanem "Donutem" ale i to tak jakoś po łebkach poszło od wrogości do przyjaźni. Wydaje mi się że dobry reżyser zrobił by z tego filmu emocjonalne mistrzostwo. Tutaj czegoś zabrakło

ocenił(a) film na 8
Bartekh28

W mojej wręcz przeciwnie. Z takich historii bardzo łatwo zrobić emocjonalny blender ustawiony na wyciśnięcie z widza jak najwięcej. Tutaj moim zdaniem granica została zachowana przez co historia nabrała realizmu i takiej przyjemnej prostoty. Bohaterowie nie przerzucają się patosem i mądrościami, nie wydają się "wklejeni" w scenerię jak w wielu filmach katastroficznych, dialogi dobre, obsady chyba nie trzeba komentować. Jak sam zauważyłeś Kosinski skupia się mocno na bohaterach a nie tylko na samej historii przez co końcówka nie jest przeciągnięta i chwyta za gardło (zwłaszcza scena wejścia Brendana do szkoły zostaje na długo z widzem). Dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie.

ocenił(a) film na 10
albertoxxx

Zmarnowany potencjał? Bo nie pokazano gimbazie palących się zwłok, efektów specjalnych rodem z bollywood?
Film mocny, wzruszający...

Depciu

Ktoś ma inną ocenę? Niewystarczająco chwali twój ulubiony film, normalnie to argumentując? Śmiało zwyzywaj go od gimbusów nie konfrontując jego odczuć żadną antytezą. Przypnij mu łatkę młodocianego głupka i przy okazji stygmatyzuj tych mitycznych gimbusów. Trzeba mu było jeszcze bezpośrednio pojechać, żeby wracał oglądać Transformesry etc. Tutaj dość znaczący błąd bo powołujesz się na efekty Bollywood a w internecie mają opinie słabych i memicznych. To kłóci się z twoją próba poniżenia autora postu - w zamyśle, że jest tak płytki, że kino ceni jedynie za dobre efekty a jakiekolwiek emocje wzbudzają w nim drastyczne bodźce (palące się zwłoki). No i według mnie kolejny zgrzyt, bo Bollywood kojarzę z radosnych musicali, które nawet jeśli zawierają przemoc to przedstawianą reprezentatywnie, w fantazyjnym i bajkowym podejściu. Trzeba było po prostu pozostać przy sprawdzonym starym Hollywood i jego blockbusterach. Sprawdza się super, przeanalizuj sobie hejty pod Mullholland Drive. Tam przykładnie jadą takich dyletantów, którzy ośmielą się nie ocenić filmu na 10. Poćwicz.

Tak na poważnie to wypij sobie melisę [trzykropek]

ocenił(a) film na 7
Bartekh28

''od wrogości do przyjaźni'' to żeś pojechał.Marsh przecież od początku czul do chłopaka sympatię i życzliwość.To że w 2 polowie filmu na krótko sie pospierali nijak ma sie do tego co piszesz

ocenił(a) film na 4
Bartekh28

Uważam podobnie. Pierwsze 1.5h filmu jest rozwleczone. Przyznam, wyłączyłam go w połowie, bo poprostu mnie znudził. Obsada niezła- wiadomo, efekty specjalne realistyczne, czegoś jednak zabrakło. Jestem zadziwiona tak wysokimi notami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones