PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11289}

Tylko dla orłów

Where Eagles Dare
7,7 28 758
ocen
7,7 10 1 28758
7,8 4
oceny krytyków
Tylko dla orłów
powrót do forum filmu Tylko dla orłów

Mam po prostu bezkrytyczny stosunek do kilku filmów, wśród nich właśnie "Tylko dla orłów". Mogę napisać tylko tyle: dziękuję Clint, Richardzie i reszta ekipy. Tworzyliście moją estetykę, gdy byłem młodym chłopakiem, dostarczacie mi rozrywki teraz. I mogą sobie pisać, że naiwny ten film, że śmigłowiec nie taki... No i co z tego?! Dla mnie liczy się wyraz ogólny. A ten powala.

ocenił(a) film na 7
ross_fw

Mam podobne wspomnienia:)

ross_fw

popieram w 100%

ocenił(a) film na 8
ross_fw

Odnoście śmigłowca to z początku myślałem, że twórców filmu poniosła wyobraźnia, ale trochę się dowiedziałem i okazuje się, że Niemcy już przed wojną konstruowali śmigłowce, a w czasie wojny używali ich m.in w górach do przenoszenia armat. Jednakże były to nieliczne przypadki i raczej przeszły bez echa. Tak więc w takiej wysokogórskiej bazie jak najbardziej mógł znajdować się śmigłowiec, w zasadzie był to najszybszy środek dostania się tam, bo samolot nie miałby gdzie wylądować.

ocenił(a) film na 9
Mikson88

Nawet Sowieci w czasie II wojny używali wiatrakowców do rozpoznania :-)

ocenił(a) film na 9
Mikson88

też mnie to zastanawiało, aż chciałem nawet wygooglać frazę "czy Niemcy używali helikopterów w czasie drugiej wojny światowej". Nie ma chyba drugiego filmu o realiach drugiej wojny światowej gdzie używane są helikoptery

ross_fw

kapitalny film, niepowtarzalny duet- Eastwood i Burton to siła absolutnego spokoju w "potyczkach" wojennych. Za każdym razem, gdy leci w tv oglądam od początku do końcowych napisów i zawsze fascynuje mnie i wciąga tak samo mocno- magia kina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones