Tylko dla orłów

Where Eagles Dare

1968 2 godz. 38 min.
7,7 27 286
ocen
7,7 10 27286
7 285
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
powrót do forum filmu Tylko dla orłów
 • ross_fw ocenił(a) ten film na: 9

  Mam po prostu bezkrytyczny stosunek do kilku filmów, wśród nich właśnie "Tylko dla orłów". Mogę napisać tylko tyle: dziękuję Clint, Richardzie i reszta ekipy. Tworzyliście moją estetykę, gdy byłem młodym chłopakiem, dostarczacie mi rozrywki teraz. I mogą sobie pisać, że naiwny ten film, że śmigłowiec nie taki... No i co z tego?! Dla mnie liczy się wyraz ogólny. A ten powala.

 • candn_filmweb ocenił(a) ten film na: 7

  ross_fw Mam podobne wspomnienia:)

 • ross_fw popieram w 100%

 • Mikson88 ocenił(a) ten film na: 8

  ross_fw Odnoście śmigłowca to z początku myślałem, że twórców filmu poniosła wyobraźnia, ale trochę się dowiedziałem i okazuje się, że Niemcy już przed wojną konstruowali śmigłowce, a w czasie wojny używali ich m.in w górach do przenoszenia armat. Jednakże były to nieliczne przypadki i raczej przeszły bez echa. Tak więc w takiej wysokogórskiej bazie jak najbardziej mógł znajdować się śmigłowiec, w zasadzie był to najszybszy środek dostania się tam, bo samolot nie miałby gdzie wylądować.

 • ross_fw kapitalny film, niepowtarzalny duet- Eastwood i Burton to siła absolutnego spokoju w "potyczkach" wojennych. Za każdym razem, gdy leci w tv oglądam od początku do końcowych napisów i zawsze fascynuje mnie i wciąga tak samo mocno- magia kina