Tysiąc talarów

1959 1 godz. 31 min.
6,6 316
ocen
6,6 10 316
160
chce zobaczyć
{"type":"film","id":11296,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Tysi%C4%85c+talar%C3%B3w-1959-11296/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Tysiąc talarów
  • filipmosz ocenił(a) ten film na: 5

Dawno nie oglądałem takiej bzdury. Fabuła, gra aktorska pozostawiają dużo do życzenia. Być może było to zamierzenie reżysera. Jak dla mnie film ratuje tylko obsada. Resztę przemilczę.

• filipmosz nie podzielam tej krytycznej opinii, film łatwy lekki i przyjemny, ogladałem go w TV pod koniec lat 60 tych

• ELIOT100 ocenił(a) ten film na: 7

filipmosz Czy spodziewałeś się dramatu na miarę "Pianisty"? Już tytuł pozwala się domyśleć profilu filmu.
    Ja go oceniłem dość wysoko. Po pierwsze chciałem obejrzeć coś lekkiego, łatwego i przyjemnego - tak się stało. Po drugie: Stanisław Wohl miał kapitalnego nosa do aktorów. Postawił na wiele młodych twarzy i prawie wszyscy się wybili. Po trzecie: popatrzeć na tamte klimaty, na Warszawę końca lat 50-tych to rzecz bezcenna. Z każdym rokiem film nabiera wartości i nie warto go traktować na miarę dzieła,
    Lepiej trochę wyluzować, potraktować obraz z przymrużeniem oka, popatrzeć z czego dawniej się śmiano, bo jak piszesz "bzdury" niektórym tez mogą się podobać.

• kalifkol ocenił(a) ten film na: 6

ELIOT100 Jedyne co było godne uwagi to postać którą grał Dziewoński.Mialo być 5 ,lecz dzięki niemu jest o oczko wyżej.

• ELIOT100 Podpisuje się pod tym obiema nogami. Polskie stare komedie mają wdzięk i urok. Oglądanie ich porównał bym do zwiedzania starych miasteczek, czy podziwiania kamieniczek (nawet jeśli są krzywe i obdrapane). Mają także wymiar edukacyjny dla mnie i dla moich dzieci. Np.jakie panowały kiedyś obyczaje, jak mówiono, jakie noszono ubrania, jak wyglądały ulice, sklepy itp. Może zabrzmi to górnolotnie ale takie filmy to część mojego dziedzictwa narodowego.