PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1339}

U progu sławy

Almost Famous
7,3 16 617
ocen
7,3 10 1 16617
7,6 11
ocen krytyków
U progu sławy
powrót do forum filmu U progu sławy

nie oglądałam jeszcze filmu, ale mam zamiar dzisiaj to zrobić. o jakim zespole jest film?? (tag: biograficzny mnie zaciekawił)

ocenił(a) film na 9
dimestorediamond

Stillwater ;) nazwiska są zmienione

ocenił(a) film na 10
roxa118

To jest biografia Camerona Crowa, w filmie jako William. Zesol Stillwater jest fikcyjny.

Zrodlo Last.fm:
Stillwater
Istnieją dwa zespoły o takiej nazwie.

1.Stillwater było amerykańskim zespołem z lat 73-82, grającym Southern Rocka połączonego z folkowymi inspiracjami. Nagrali dwa albumy studyjne: Stillwater (1977) oraz I Reserve the Right! (1979). Po rozstaniu, po wielu latach nagrali jeszcze jeden album z nowym perkusistą, Davidem Heckiem - Running Free (1997).

2. Stillwater to fikcyjny zespół stworzony na potrzeby filmu Almost Famous (2000) przez reżysera - Camerona Crowe'a. Wzorowany on był na takich zespołach jak Led Zeppelin, Creedence Clearwater Revival, czy sam (choć w mniejszym stopniu niż te wymienione wcześniej) zespół Stillwater. Piosenki filmowego Stillwater zostały napisane przez Nancy Wilson (Heart) , Camerona Crowe'a oraz Petera Framptona (Humble Pie, The Herd).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones