PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502764}

U stóp drzewa

Dibawah Pohon
5,6 13
ocen
5,6 10 1 13

U stóp drzewa
powrót do forum filmu U stóp drzewa

Historia rozgrywa się na przesyconej magią Bali. Fabuła skupia się na trzech kobietach, które z różnych powodów przybyły na wyspę. Życie tam toczy się pod ciągły akord rytuałów i świat. Wiecznie trwają przygotowania do obrzędów i uroczystości. W tym pozornym chaosie, przy akompaniamencie śpiewów i tańców obserwujemy życie i problemy tamtejszej społeczności. Miłe zaskoczenie.

ocenił(a) film na 7
Thane

Zaskoczenie? Kogo jak kogo, ale Ciebie azjatyckie filmy nie powinny mile zaskakiwać, bo należy od nich nieustannie oczekiwać wysokiego poziomu :) A tu mamy do czynienia z bardzo dobrym filmem, który byłby jednak jeszcze lepszy, gdyby nie zawarcie w jego dalszej części zdecydowanego i oczywistego komentarza społecznego. Zazwyczaj jest to dobra rzecz, ale tutaj nie pasowało to trochę do swoiście "mistycznego" klimatu filmu. Jednak mimo to do końca seansu jest bardzo interesująco i dlatego polecam.

ocenił(a) film na 7
mrozikos667

Ja właśnie wybrałem ten film skuszony ową zapowiadaną magią. Zaskoczony byłem z tego względu, że nie spodziewałem się ukazania aż takiego bogactwa kulturowego takie tam mamy (np. w początkowych scenach filmy "Baraka" Rona Fricke'a jest świetnie ukazany obrzęd, do jakiego przygotowują się mieszkańcy Bali w filmie Nugroho). Ja z kolei poczytuję sobie owy komentarz za rzecz niezbędną. Dla mnie to duży plus z tego względu, że chociaż, jak słusznie zauważyłeś, burzy ten mistyczny klimat, oferuje jednak coś w zamian - chodzi mi o ukazanie tej drugiej strony. Myślę, że to taka próba pokazania normalności w świecie karnawału, ciszy w chaosie.

ocenił(a) film na 7
Thane

Widzisz, wg mnie ten film świetnie pokazywał problemy tej normalności bez pomocy tak oczywistego komentarza :) Były one tylko trochę ukryte, niepokazywane wprost, i to bardzo mi się podobało, a takie ukazanie wprost już mniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones