film

Ucieczka w milczenie

Speak
2004
1 godz. 29 min.
7,2 17 589
ocen
7,2 10 1 17589
Po traumatycznym przeżyciu nastolatka zamyka się w sobie. więcej mniej
Ucieczka w milczenie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film jest adaptacją powieści autorstwa Laurie Halse Anderson, o tym samym tytule, zrealizowaną w ramach kina niezależnego. Film opowiada o 13-letniej Melindzie Sordino (Kristen Stewart) dziewczynie w depresji, która stara się znaleźć sposób na poradzenie sobie z otaczającą ją rzeczywistością oraz wspomnieniami traumatycznych wydarzeń zFilm jest adaptacją powieści autorstwa Laurie Halse Anderson, o tym samym tytule, zrealizowaną w ramach kina niezależnego. Film opowiada o 13-letniej Melindzie Sordino (Kristen Stewart) dziewczynie w depresji, która stara się znaleźć sposób na poradzenie sobie z otaczającą ją rzeczywistością oraz wspomnieniami traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Jej decyzja, aby nie dzielić się z nikim swoimi przeżyciami oraz zdusić w sobie wspomnienia spowodowała, że z popularnej i zdolnej dziewczyny, zmieniła się w osobę nieakceptowaną przez swoje środowisko. Narastające problemy z nauką tylko pogorszyły sytuację. Okazuje się, że jej ostatnim ratunkiem jest młody i ambitny nauczyciel, który dostrzega w niej ukryty potencjał.

na podstawie
studio
Speak Film Inc.
tytuł oryg.
Speak
inne tytuły
W scenie na stołówce Melinda zostaje obrzucona ziemniaczanym purée, które przykleja się do jej bluzki. W kolejnym ujęciu ziemniaków na bluzce Melindy jest dużo mniej i są bardziej płaskie. 
Kiedy Melinda rozpakowuje z rodzicami prezenty świąteczne, papier z największego pudła zostaje rozdarty, ale w kolejnym ujęciu jest nienaruszony.
Film kręcono w Columbus (Ohio, USA).
To pierwszy od dawna film, który obejrzałam od niechcenia w TV, bo nic ciekawszego nie miałam do roboty, a zachwyciłam się nim w trakcie oglądania. I do tej pory jestem pod jego wielkim wrażeniem. A tak się niepozornie zapowiadał…   Fabuła jest stosunkowo prosta. Główna bohaterka, Melinda, jest cichą i nieśmiałą uczennicą liceum, ukrywającą... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych