Film

Speak

2004 1 godz. 29 min.
7,2 16 993
oceny
7,2 10 16993
10 286
chce zobaczyć
{"id":"108346","linkUrl":"/film/Ucieczka+w+milczenie-2004-108346","alt":"Ucieczka w milczenie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/83/46/108346/7013551.2.jpg"}
Po traumatycznym przeżyciu nastolatka zamyka się w sobie. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Ucieczka w milczenie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
nagrody
Film dostał 2 nominacje
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Film jest adaptacją powieści autorstwa Laurie Halse Anderson, o tym samym tytule, zrealizowaną w ramach kina niezależnego. Film opowiada o 13-letniej Melindzie Sordino (Kristen Stewart) dziewczynie w depresji, która stara się znaleźć sposób na poradzenie sobie z otaczającą ją rzeczywistością oraz wspomnieniami traumatycznych wydarzeń zFilm jest adaptacją powieści autorstwa Laurie Halse Anderson, o tym samym tytule, zrealizowaną w ramach kina niezależnego. Film opowiada o 13-letniej Melindzie Sordino (Kristen Stewart) dziewczynie w depresji, która stara się znaleźć sposób na poradzenie sobie z otaczającą ją rzeczywistością oraz wspomnieniami traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Jej decyzja, aby nie dzielić się z nikim swoimi przeżyciami oraz zdusić w sobie wspomnienia spowodowała, że z popularnej i zdolnej dziewczyny, zmieniła się w osobę nieakceptowaną przez swoje środowisko. Narastające problemy z nauką tylko pogorszyły sytuację. Okazuje się, że jej ostatnim ratunkiem jest młody i ambitny nauczyciel, który dostrzega w niej ukryty potencjał.

na podstawie
studio
Speak Film Inc.
data produkcji
2004
tytuł oryg.
Speak
inne tytuły
Ucieczka w milczenie Polska
Więcej...
W scenie na stołówce Melinda zostaje obrzucona ziemniaczanym purée, które przykleja się do jej bluzki. W kolejnym ujęciu ziemniaków na bluzce Melindy jest dużo mniej i są bardziej płaskie. 
Kiedy Melinda rozpakowuje z rodzicami prezenty świąteczne, papier z największego pudła zostaje rozdarty, ale w kolejnym ujęciu jest nienaruszony.
Film kręcono w Columbus (Ohio, USA).
To pierwszy od dawna film, który obejrzałam od niechcenia w TV, bo nic ciekawszego nie miałam do roboty, a zachwyciłam się nim w trakcie oglądania. I do tej pory jestem ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 85%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych