PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1181}
7,5 18 057
ocen
7,5 10 1 18057
7,8 25
ocen krytyków
Ucieczka z kina "Wolność"
powrót do forum filmu Ucieczka z kina "Wolność"

Plakaty w filmie

ocenił(a) film na 8

Hej, czy zna ktoś może tytuły filmów/ wydarzeń/ innych rzeczy, do których odnoszą się plakaty tutaj użyte? Mam na myśli, np. ten w 02:43 z pieniędzmi i gwoździem w oku (pomijając interpretację, zastanawiam się, czy wymyślono to na potrzeby filmu czy może to jest jakiś rzeczywisty plakat). W ok. 56 minucie, po tym jak przychodzi sekretarz itd., cenzor wita się z nim, stojąc na tle trzech plakatów (1 - zamkowa wieża i usta, 2 - człowiek płaczący (?) w kącie, 3 - jakieś wyobrażenie bóstwa i słońce), wie ktoś może czego dokładnie one dotyczą? W ok. 50 minucie, jak przychodzi do cenzora córka, za nią, nad grzejnikiem, wiszą dwa czarno-białe plakaty. Chwilę wcześniej, kiedy córka jeszcze stoi, widać cztery inne plakaty, najbardziej wyróżnia się postać na żółtym tle. Może zna ktoś też tytuł książki, którą trzyma profesor, kiedy dowiaduje się, że mają spalić taśmę? Czy to ma coś wspólnego z Sofoklesem (na okładce jest bodajże czyjaś podobizna), o którym mówił na samym początku filmu? Dziękuję z góry za jakiekolwiek odpowiedzi, bardzo by mi pomogły, będę zatem przeogromnie wdzięczna i po koniec końców wspominać będę w radosnym uniesieniu imiona moich wybawicieli.

Z uszanowaniem
PR

ocenił(a) film na 9
dissemblance

2:43 - wall street pągowski
postać na żółtym tle - obywatel kane marszałek
cycki z ptakiem dziobiącym jabłko (ten obok kane'a) - szkoda twoich łez wałkuski
twarz i słońce - na 90% sadowski
płaczący w kącie ma pod sobą niewyraźny biały tytuł (3 słowa) ale nie jestem w stanie go przeczytać :(

Illegal_Slut

Slut - szacun.
Hej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones