PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=205486}
6,0 2
oceny
6,0 10 1 2

Umutsuzlar
powrót do forum filmu Umutsuzlar

"Umutsuzlar" to melodramat gangsterski w reżyserii najgłośniejszego tureckiego reżysera - Yilmaza Güneya. Firat (w tej roli sam Güney) jest gangsterem, który waha się
pomiędzy miłością do kobiety - Çiğdem, a miłością (?) do swojego "rzemiosła". Çiğdem każe mu (ponownie) wybierać pomiędzy nią i pistoletem. Nasz bohater się waha, co nie
podoba się jego towarzyszom z "firmy".
Film jest dość sprawnie zrealizowany, choć oczywiście daleko mu do standardów Hollywoodzkich, czy choćby europejskich, wysokobudżetowych produkcji. Muzyka
miejscami bardzo mi się pododbała (skrzypce), miejscami mniej (flet). Obsada wypadła raczej dobrze. Dramat bohaterów, tragizm całej sytuacji niestety za bardzo mnie nie
poruszył, ale zupełnie obojętny też nie byłem. Pod koniec melodramat schodzi troszkę na dalszy plan, pojawiają się iście gangsterskie sceny, atmosfera robi się zaskakująco
gęsta, nie brakuje suspensu, a kadry i muzyka wskakują na zupełnie nowy poziom.
Warto obejrzeć, choćby z uwagi na egzotykę tej produkcji - filmografia turecka nie jest zbyt bogata, ani też łatwo dostępna. Jednak to jeszcze żadna rewelacja. Mam
nadzieję, że finalne dzieła Güneya zrobią na mnie większe wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones