PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=990}
7,9 39 053
oceny
7,9 10 1 39053
8,3 18
ocen krytyków
Underground
powrót do forum filmu Underground

Nigdy w życiu nie widziałem bardziej wyrąbanego w kosmos filmu. Obraz ten tryskał geniuszem Emir Kusturica i Dusan Kovacevic. Rewelacyjne, niepowtarzalne pomysły na sceny i na cały film. Nigdy wcześniej tak się nie ubawiłem. Porwał mnie, rozśmieszył do bólu brzucha, a następnie poraził i rąbnął o ścianę. Ten film jest po prostu genialny. Wymyślenie czegoś takiego równa się z wymyśleniem Matrixa (to nie żart ani przesada). Wspaniałe kreacje wyśmienicie dobranych aktorów. Ten film zasługuje na najwyższą z możliwych ocen, np. to że tam gdzie muzyka tam jest orkiestra. Fenomen.(za wyjątkiem smutnych utworów). Wspaniała, cudowna muzyka Goran Bregovic, idealnie dobrana i zwariowana jak cały film. Kocham ten film. Świetna scenografia. Dosłowne rozumienie podziemnia. I ta końcówka... płakałem. Cudo i jeszcze raz cudo. Film londuje u mnie w ulubionych i w kategorii „oddane głosy 10”. Polecam.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS






a mi brak słów po prostu :|

ocenił(a) film na 10
Szem

Dlaczego...?

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Dlaczego? :) bo czego bym nie napisał o Undergroundzie, bardzo by to przypomniało Twoją wypowiedz :) Nie mam zamiaru kopiować ;D

ocenił(a) film na 10
Szem

: )

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

No, właśnie, właśnie;) podpisuję się pod tym:)

Lauryn

Dokładnie. To jeden z moich ulubionych filmów i jeden z pierwszych w życiu, które mnie powaliły. No i ta muzyka Bregovicia. Nie piszę nic więcej, bo Autor opinii napisał najwięcej i... nic dodać, nic ująć. 10/10 !!!

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

- Panie szefie, odkopaliśmy coś.
- A to ci dopiero! Wysoko to, panie majster, coby ludziska popatrzyli !!

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Film w istocie genialny, muzyka wyśmienita, bohaterowie znakomicie skrojeni (mój ulubieniec Czorny^^). Arcydzieło w 100% - bez wahania dałam 10/10.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

zgadzam sie z cala trescia tematu. Wlasnie jestem tuz po obejrzeniu filmu po raz pierwszy i oczywiscie pierwsza rzecz jaka robie to wpisuje film do ulubionych. A co do wypowiedzi poprzednika to chcialbym cos dodac odnosnie wymyslenia tej historii. Tzn oczywiscie, jest to przemyslane i zaplanowane w najdrobniejszym szczegoliku. Tylko w jego filmach mozna plakac ze smiechu i ze smutku podczas jednego seansu. Jednak jak zapewne wszyscy wiedza, oni wszyscy rzeczywiscie pochodzili z Jugosławii, ktorej juz nie bylo gdy film krecili. Historia napisala scenariusz, a geniuszem bylo ubranie idei, ktora chcial przekazac autor w odpowiednia forme, uzywajac konkretnych metafor, ktore docieraja. Koncowe oderwanie ziemi bylo doslowne wrecz, ale jednak miazdzace i niespotykane wczesniej ani pozniej.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Podzielamn opinię Waszą opinię. Emir Kusturica to geniusz kina. Aby stworzyć taki film (dodam, że Emir nie tylko był reżyserem, ale również napisał scenariusz) trzeba mieć niesamowitą wyobraźnię.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Dawno, dawno temu był sobie film, I TEN FILM BYŁ REWELACYJNY.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Haha, dobrze to wszystko napisales, dlatego odkopuje! :D Swietny film, swietnie sie go oglada, mimo ze to prawie 3 godziny. Chcialem zwrocic jeszcze uwage na to jak ten film przyciaga ze wzgledu na swoja obyczajowosc i mysle ze Polakom latwo jest znalezc w nim jakas czastke z ktora mozna sie utozsamiac. Wyjatkowy jest ten film, marno szukac podobnych w polskiej kinematografii. Polskie filmy sa w porownianiu bardziej szorstkie i zimne.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Zgadzam się.To mój ukochany film.Radość miesza się z szaleństwem.Scena w której jadą na tym wózku podpaleni i do tego ta muzyka przeszywająca na wskroś.Po prostu geniusz.

KYRTAPS

A wiecie,ze to chyba pierwszy film fabularny gdzie w sceny "dokumentalne" sa wplecione postaci z filmu> Taki dodatkowy smaczek )
Forest byl pozniej.
A film tez mnie powalil .

ocenił(a) film na 7
romanek1971

Eee, jednak ' Forrest Gump ' był ciut wcześniej (1994).

mike_ainsel

No faktycznie Forest mial premiere wczesniej ale gdzies mi sie o uszy obilo,ze jako sama technike to Kosturica jako pierwszy wykorzystal ale glowy nie dam tak ze nie bede sie sprzeczal.
moze ktos wie cos wiecej na ten temat.
Pozdrawiam

mike_ainsel

A mam do Ciebie pytanie z innej beczki w jaki sposob dorwales film Pink Floyd Rozmaitości: 1967-2005.
Czy moze byl w TV? czy jest gdzies do zdobycia?

ocenił(a) film na 7
romanek1971

Był wczoraj w nocy na TVP 2 bodaj.

_Garret_Reza_

orzesz w morde kopane taka pozycja mi umknela moze beda powarzac albo ktos do sieci wrzuci za wselkie namiary bede wdzieczny

ocenił(a) film na 7
romanek1971

Dokładnie, leciał jakiś czas temu na TVP. Powtarzali go chyba też parę razy... A czy jest gdzieś do zdobycia to nie wiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones