PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=990}
7,9 39 004
oceny
7,9 10 1 39004
8,3 17
ocen krytyków
Underground
powrót do forum filmu Underground

Fantastyczny obraz

ocenił(a) film na 10

Kusturica naprawdę stworzył dzieło nietuzinkowe. Mistrzowsko wymieszał komedię, absurd
i dramat. Groteska pełną gębą. Niektóre sceny można oglądać kilka razy i dalej rozkładają
na łopatki. Świetne aktorstwo (genialne postacie Marko i Czarnego), do tego ta muzyka
będąca zwartą częścią filmu (chodząca orkiestra, tańce Marko w absurdalnych sytuacjach).
Wszystko to obsadzone w smutnych, wojenno-okupacyjnych czasach. Na pewno wrócę do tego filmu,
polecam wszystkim.

Ringe ringe raja,
here comes Uncle Paja~

ocenił(a) film na 10
topek1989

Totalnie się zgadzam.
Po obejrzeniu tego filmu przychodzi mi na myśl tylko kilka słów: kosmos, odlot, szok. To co zrobił Kusturica w tym filmie jest wielkie i jeszcze długo po jego obejrzeniu siedziałam z rozdziawioną buzią ;)
Na ogromny plus- muzyka. I cieszę się, że to wszystko nie zostało utrzymane w konwencji żartu i absurdu, na końcówce płakałam.
Ja też wrócę do tego filmu nie raz i nie dwa.
Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 9
topek1989

Potwierdzam. Wielki film i wielki reżyser.

ocenił(a) film na 9
topek1989

FRRANC ! :D

ocenił(a) film na 9
tumbalalaika

Tato, tato koń - Nie synku to jeleń :D

ocenił(a) film na 9
Kamileki

nazwałbym to tragikomedią łączącą surrealizm, neorealizm, absurd i satyrę. film jest poważny, ale przedstawiony pod maską farsy, świetnie przedstawia radosną kulturę jugosławiańską i tym mocniejszy kontrast między okrucieństwem wojny a tak niepasującą tam pogodną, figlarną, ludnością. mam wręcz wrażenie, że absurd to swego rodzaju środek na pokazanie mentalności tych ludzi, którzy wypierają wojnę ze swej świadomości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones