PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169179}
7,2 104 033
oceny
7,2 10 1 104033
5,0 7
ocen krytyków
Underworld: Evolution
powrót do forum filmu Underworld: Evolution

Ja sie nie zgadzam ze sa brutalnymi i siejacymi groze. Podobno pilnuja Gai ale to tylko plotki :) I kto wogole wymyslil Lykan?! Nie mogli poprosu Garou. No coz mnie nasowaja sie dwie mysli jedna to : na potrzeby filmu
a druga:to by bylo zbyt proste.

ocenił(a) film na 8
Shill

Lycan wzięło się do Lycantrope - zmiennokrztałtny :P

aron13

Co nie zmienia faktu ze Garou bylo by latwiej :)

ocenił(a) film na 7
Shill

jakie garou????;/ za duzo ogladasz bajek;]

ocenił(a) film na 1
aron13

Lycantrope0 a to czasami nie od łacińskich słów: czwilk i człowiek owo miano pochodzi?

D23

Termin likantropia (ang. lycanthropy) powstał ze zbitki dwóch greckich wyrazów: lykoi, które oznacza tyle, co wilk, i anthropos - człowiek. Wiec masz racje wiecej rzeczy na ten temat znajdziecie tu http://www.footprint.republika.pl/lycanthropy.html [www.footprint.republika ...]

Garou i tak fajniejsze bo przynajmniej nie sa bezmyslnymi bestiami i moga sie zmieniac kiedy tylko chca co i tak wykorzystano w filmie.

ocenił(a) film na 7
Shill

sama jestes ,,garou,,:D:D::D(po co piszesz o tym juz 10 raz;/) tak to jest miec wlasny swiat ]:-)

ocenił(a) film na 10
Shill

Nazwa wzięła się stąd, że gdyby uzyta została nazwa garou, produzenci mieli by problemy z White Wolfem, i tak po pierwszej części musieli zapłacić karę za za dużą zbieżność ze światem mroku.

ocenił(a) film na 7
Raven

aha;p;p a tyle sei nagralem w vampira maskarade i bloodlines;p;ptylko ze nie przypominam sobie zeby tam wilkolaki nazywaly sei garou ;/;/

samuel666

Ano nazywaly sie Garou napewno w Wilkolaku Apokalipsie a tez swiat mroku. Sporo na ten temat wypisane jest na Wikipedii :)
A co do przesondow zwiazanych z wilkolakami to jest niezle namieszane w tym filmie bo jednak nie sa popkazane jako bezmyslne bestie i nie zamieniaja sie tylko gdy jest pelnia. No coz tworcy zmieszali troche tego i troche tego i niebardzo im to wyszlo bo wilkolaki tak nijak sa pokazani bo niby maja jakis cel i sa zorganizowani ale zadych zachowan i chocby kawalka kultury nie pokazali. Wiec jesli jest to wojna to pokazac obie stronya zwlaszcza taka.

Shill

Garou....nie no to żle brzmi...czy tylko ja miałbym skojażenia????

ocenił(a) film na 7
Draven_81

racja;] to nie pauje raczej do tego filmu;p

ocenił(a) film na 7
Draven_81

nie tylko ty miałbys skojarzenia stary, nie tylko ty. lepiej nie mieszac wilkołaków z tym frenchie udającym, gwiazdę pop. A tak w ogóle, co to ma być: garou, lupin itede. jakaś francuszczyzna. bleeee!
Ludziska ja zostaje przy wilkołakach/lykantropach i (with all respect) olewam powyższe koszmarki.

ocenił(a) film na 10
Shill

No cóż, dla kogoś kto nie miał często styczności z określeniem "Garou", rzeczywiście może ono nie pasowac. Zresztą, wilki uzywały go między sobą. W gierce bodajże nazywali się lupinami..?
Lykani to dobry pomysł, taka jest konwencja filmu, musi odbiegać od świata mroku, ale tez fajne jest to, że jest tam trochę nowych pomysłów, i że nie oglądamy kolejnego po prostu fimu o wampirach i werach, ale coś wyjątkowego.

Raven

Zgadzam sie z przdmowca. Temat jest dobry tylko poprostu szkoda ze nie w klimacie swiata mroku ale moze kiedys doczekamy sie :)

ocenił(a) film na 10
Shill

Echh to chyba wciąz marzenie ściętej głowy... Chyba że sami wyprodukują jakiś film. Mnie naprzykład mocno pod świat mroku pasuje Nachni Dozor, tyle że tam bardziej wrighty i magowie się przemieszczali, zmiennokształtnych było niewielu, ale sam klimat niezwykle adekwatny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones