PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169179}
7,2 104 019
ocen
7,2 10 1 104019
5,0 6
ocen krytyków
Underworld: Evolution
powrót do forum filmu Underworld: Evolution

SPOILER: Musiałem spokojnie aptekarsko sobie poukładać historyjkę aby mi się zgadzała i uważam, że fabuła filmu jest naprawdę mocną stroną tej projekcji ALE jedno mi nie gra... w dwójce powiedziane było że Marcus do hybryda.... hybryda człowieka z nietoperzem? bo Michael jest hybrydą w takim razie wilka i nietoperza więc zgaduję że powinien być dużo silniejszy. Poza tym skoro po ugryzieniu Marcusa przez gacka mógł mieć skrzydła to dlaczego żaden inny ugryziony przez niego człowiek będąc w ten sposób "zwerbowany" do wesołej ferajny takiej możliwości już nie ma? skoro William mógł się zmieniać w wilkołaka a każdy przez niego ugryziony człowiek miał taką samą możliwość to gdzie tu logika?


PS: jestem po 2giej części dopiero, jeśli to ma znaczenie.


Pozdrawiam, jednocześnie ochoczo zapraszam do dyskusji :)

Narcoser

Opcje są dwie :
1. Marcus był pierwszym wampirem i możliwe, że dlatego tylko on mógł się zmieniać, jak trafnie zauważyłeś ofiary Williama zmieniały się, ale wilkołaki rozmiarami, ani siłą nie dorównywały mu, a dlaczego bo William był pierwszy.
William ugryziony przez wilka(nie przez wilkołaka) dlatego był większy i silniejszy.
Marcus ugryziony przez nietoperza(nie przez wampira) przemieniał się i był silniejszy.

2. Druga teoria jest taka, że podczas przebudzenia Marcus nie spożył krwi wampira jak Viktor, tylko lykena (to ten fragment kiedy w sali przebudzeń Viktor uderza lykena, tan pada a jego krew wlewa się do grobu Marcusa), więc stał się hybrydą jak Michael który był z nim spokrewniony i tak jak on po tym wydarzeniu mógł się przemieniać.

ocenił(a) film na 9
Robert3245

Hmm więc tylko pierwsi, jedyni są najsilniejsi.... no ok, mogłoby to być wyjaśnione jakoś bardziej we filmie. Ale skoro William jako brat Marcusa nie miał możliwości przemiany w człowieka... a Marcus miał.... to WTF? też tutaj jest zagadka. Natomiast ciekawym spostrzeżeniem z Twojej strony jest rozkmina odhibernowania Marcusa za pomocą krwii lykana. Nie wpadłem na to. Tylko z drugiej strony... dlaczego ma skrzydła skoro wcześniej nie miał? Po lykanie mógł z goła inne rzeczy odziedziczyć.

mogę też przyjąć pogląd że Marcus jako pierwszy nietoperzo człowiek miał zdolność do zmiany w skrzydlate coś jak i w człowieka już na początku... a kolejni "zarażeni" już nie mieli takich cech fruwających że tak powiem. A William ugryziony nie miał powrotu już w ludzką postać ale gryzienie następnych powodowało u nich już ewolucyjną możliwość takiej kontrolowanej przemiany.... ale to jest też średnio dopracowany wątek wg mnie.

No i w Buncie Lykanów, czyli trzeciej części sagi... fakt powstania Luciana... widać wyraźnie jak Viktor wchodzi do celi z wilkołakiem a tam na ziemi jakieś dziecko... skąd się tam wzięło? skoro te wilkołaki nie miały widocznie możliwości przemiany w człowieka. Skąd ten człowiek? Pytam bo początek trzeciej części zaczyna się od słów że już 20 lat minęło od powstania obu ras. Tak więc nigdy wcześniej nie urodził się człowiek z kopulacji 2ch wilkołaków a później nagle jeden się pojawił? Brzmi to chaotycznie ale tak też wygląda.

....a może się za bardzo czepiam :) Pozdrawiam :)

Narcoser

Wydaje mi się, że Lucjan nie wyszedł z kopulacji dwóch wilkołaków. Moja teoria jest taka, że matka Lucjana zaszła w ciąże przed ugryzieniem, natomiast podczas porodu była już wilkołakiem, więc płód również odziedziczył zdolność przemiany w wilkołaka, lecz miał przewagę nad wilkołakami (tymi którzy zostali ugryzieni przez Williama) tym, że mógł zmieniać się w człowieka.
I tak Lucjan stworzył nowych wilkołaków, którzy zostali zesłani by służyć wampirom jak to było widać w 3 trzeciej części.

Ciekawi mnie natomiast kto był silniejszy :
wilkołak przemieniony przez Williama który nie mógł się zmieniać, czy przemieniony przez Lucjana (ten który umiał się przemieniać z powrotem w człowieka). Tego pewnie nigdy się nie dowiem bo te dwa rodzaje wilkołaków nigdy ze sobą nie walczyły w żadnej części.

ocenił(a) film na 6
Narcoser

eh. a więc tak.
co do Marcusa. Jest hybrydą lykanin-wampir gdyż tak jak napisał Robert3245 został przebudzony krwią lykanina, co do jego wyglądu to po prostu dzięki krwi lykanina jego wampiryczna przemiana została wzmocniona, cechy nietoperza zostały wyolbrzymione, dlaczego to nie wiem.

co do Lucjana jako pierwszego Lykanina. co do twojej teorii Robert3245 to raczej wątpię.

1) można uznać to za swego rodzaju ewolucję. w koncu musiał sie pojawić osobnik który zapanuję nad formą bestii.
2) Lucjan był wyjątkowy(geny, takie tam).

co do kwestii lykanin a wilkołak.
co do siły, szybkości etc. to różnicy nie ma. bądź co bądź wilkołaki czuły respekt co do Lykan (scena ataku na tabun niewiolników gdy Lucjan przemienia się w lykanina i nakazuje(?) odejść wilkołakom oraz gdy ranny Lucjan na murach wzywa je na pomoc)
czuły poprostu wyższośc lykan jako gatunku ale uważaly ich zarazem za jednych z nich.

mnie ciekawi jedna rzecz. co stało się z "dziećmi" Williama po tym zwycięstwie. brały udział w tej wspominanej wielkiej bitwie przegranej przez lykan i wybite? szkoda :P według mnie design wilkołaka jest duuuuużo lepszy od wyglądu Lykanina jakoś tak nijako.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones