PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570553}

The City Below

Unter dir die Stadt
5,3 36
ocen
5,3 10 1 36

Unter dir die Stadt
powrót do forum filmu Unter dir die Stadt

Wyszłam z tego filmu, mając dziwne odczucia względem powiązań przyczynowo-skutkowych (a w zasadzie ich braku) w filmie. Nie było logicznej spójności, nie było porywających wątków, a zakończenie zupełnie niezrozumiałe (chyba reżyser chciał zostawić sobie furtkę do nakręcenia, o zgrozo, drugiej części). Nie potrafię zrozumieć pozytywnych recenzji w niemieckiej prasie, bo takowe czytałam. Ot, film - w nieco nudny i dość przejaskrawiony sposób - pokazujący wpływ dużej korporacji na życie. Nic innego tam nie dojrzałam.

yahoogirl

Ja również! Zastanawiałam się tylko po co tak długie ujęcia, spowalniające i tak ślamazarną akcję. No i zakończenie, po którym na sali kinowej słychać było tylko "to koniec?", "nie rozumiem", "ale o co chodzi?". Zdecydowanie się zgadzam, a filmu nie polecam.

ocenił(a) film na 4
agnavi

Rzeczywiście stwierdzenie "ale o co chodzi?" samo pojawia się w głowie po obejrzeniu filmu. Tym bardziej po ostatnich słowach bohaterki "zaczęło się". Co się zaczęło??? Sam film otrzymał na jednym z festiwali nagrodę za scenariusz...

ocenił(a) film na 7
yahoogirl

Moim zdaniem główni bohaterowie dzielą tę samą chorobę psychiczną. Nad tym filmem trzeba trochę pomyśleć. Byłam na nim w kinie i słyszałam podobne opinie za moimi plecami ("to już koniec?"). Ja jednak lubię filmy, w których nie wszystko jest podane na tacy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones