film

Uprowadzenie Agaty

1993
1 godz. 16 min.
6,4 27 313
ocen
6,4 10 1 27313
4,4 8
ocen krytyków
Cygan poznaje szesnastoletnią Agatę, z którą zamierza wziąć ślub. Przeciwny ich małżeństwu jest ojciec dziewczyny obawiający się, że ich związek mógłby zagrozić jego dalszej karierze politycznej. więcej mniej
Uprowadzenie Agaty zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Cygan (Sławomir Federowicz) ucieka z więzienia, chociaż do końca odsiadki zostało mu zaledwie siedem dni. Mężczyzna poznaje niepełnoletnią Agatę (Karolina Rosińska), córkę wpływowego posła (Jerzy Stuhr). Młodzi zakochują się w sobie od pierwszej chwili. Ojciec dziewczyny obawia się, że wybryki córki mogą zaważyć na jego karierzeCygan (Sławomir Federowicz) ucieka z więzienia, chociaż do końca odsiadki zostało mu zaledwie siedem dni. Mężczyzna poznaje niepełnoletnią Agatę (Karolina Rosińska), córkę wpływowego posła (Jerzy Stuhr). Młodzi zakochują się w sobie od pierwszej chwili. Ojciec dziewczyny obawia się, że wybryki córki mogą zaważyć na jego karierze politycznej. Rodzice dokładają więc wszelkich starań, aby rozdzielić zakochanych, próbując umieścić pociechę w zakładzie psychiatrycznym, a chłopaka wtrącić do więzienia.

studio
Héritage Films
tytuł oryg.
Uprowadzenie Agaty
inne tytuły
Hijacking Agatha Miedzynarodowe
więcej
Reżyser filmu Marek Piwowski zaangażował do swojego filmu m.in. bezdomnych z warszawskiego Dworca Centralnego.
Kiedy Cygan kradnie samochód, Agata wsiada obok niego z przodu, jednak w następnej scenie wysiada tylnymi drzwiami.
Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim oraz tunelu kolejowym przebiegających pod masywem Biała Góra (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych