PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401089}

Uprowadzona

Taken
7,6 355 074
oceny
7,6 10 1 355074
6,3 26
ocen krytyków
Uprowadzona
powrót do forum filmu Uprowadzona

Fabuła płytka jak woda w klozecie, prosta, nierealistyczna bajeczka.
Główny bohater heros niczym w kreskówce niszczy armie wrogów tylko z ostatnim się szarpie i ma problem.
Postać córki irytująca, głupia, słabo zagrana, przejaskrawiona.
Plusy filmu: sceny walki wręcz, całkiem niezły zabijacz wolnego czasu, aktor dobrze dobrany do głównej roli.

ocenił(a) film na 9

co do realizmu mogę się zgodzić, natomiast do fabuły że płytka.. hmm to czego można się spodziewać w takiej tematyce filmu ?? może córka wybija porywaczy, czy może albańczycy zabierają je na wyspę pełną dinozaurów . Może fabuła jest prosta ale nie płytka :)

Heh zastanawiam sie w takim razie co oglądasz na co-dzien:D wiekszosc filmow jest nierealistyczną bajeczką, która ma niewiele wspolnego z zyciem ;p A wlasnie to,ze glowny bophater to heros, najbardziej mi sie podoba. Mozna nakrecic zawsze film o tym,jak osoba kreowana na glownego aktora przy zamiarach czegokolwiek zginie..tylko moje pytanie - o czym bylby film :D? Nierealistyczny..spodxziewam sie tez ze nie masz zielonego pojecia, jak dzialaja osoby powiazanie z CIA,FBI itd. Jak kazdy z nas. Wiec tak mysle, na czym opierasz swoją opinię? Na wymyslonych przez siebie opiniach. Co najwyzej.
Irytujace jest odpowiadanie na takie wypisywanie pod X wplywem czyjejs opinii, co to za slowa ze corka byla glupia?Co to za argument?
To mloda dziewczyna,która jest pozbawiona poprzez rozwod rodzicow,nowego męża(matki),relacje z ojcem i pieniadze, pewnych zasad, wartosci a przy okazji mysli ,ze cale zycie bedzie pod kloszem,jak to pokazala jej mamusia. Nagle sie okazuje,ze niestety, ale zycie nie jest takie proste. To co wydaje sie jej zabawą do pewnego stopnia,staje sie dramatem.
Piszesz tak,jakbys zawsze wracał pkt 22 albo 21 do domciu i zakladal kapciuszki,sluchajac grzecznie maminych prosb. To oczywiste,ze kazwa osoba ma za soba niejedna sytuacje,w ktorej grozba wisiala nad pusta glowka. Wiec dlaczego nazywasz 16 letnia dziewczynę glupią? Spotkales w sowim zyciu dziewczyny w tym wieku mające głowę 30 latki ?
Głupią,a raczej nierozsądną nazwałabym jej koleżaneczkę, która niestety.. nie będę spoilerować.

użytkownik usunięty
radyjko_15

Nie oglądam filmów "na co dzień". Zresztą nie wiem, jak ten akt wścibskości ma się do mojego komentarza dot. tego filmu...
"wiekszosc filmow jest nierealistyczną bajeczką, która ma niewiele wspolnego z zyciem ;p"
To też nie rozumiem co ma do rzeczy. Chodzi o ten film: jest nierealistyczną bajaczką, a co z resztą to mało istotne.
"o czym bylby film :D?"
Skoro pada takie pytanie to wiele jeszcze przed Panem, no i sugeruje wąski horyzont wyobraźni...
Skoro powołuje się Pan na znajomość "CIA, FBI" to proszę na podstawie kilku przykładów z filmu udowodnić, że bohater zachował się profesjonalnie i że walka z całym światem w pojedynkę była kunsztem operacyjnym.
Jezusie... To, co piszesz, to jest opinia o mojej opinii a nie o filmie, no ale niech będzie...
Nie potrzebuję niczyjej opinii, żeby twierdzić to, co stwierdziłem. Wystarczy zwykła logika i nieco krytycznego myślenia do tego, co leci na ekranie. Fajnie, że wiesz o ludziach więcej niż oni.
Jak irytujące - nikt Pana nie zmusza do odpisywania, po co tak "cierpieć"... To nie był arugment z tą córką - to po prostu stwierdzenie faktu.
Opisał Pan wątek młodej dziewczyny. No proszę samemu przeczytać - płytkie jak woda w klozecie.
"Piszesz tak,jakbys zawsze wracał pkt 22 albo 21 do domciu i zakladal kapciuszki,sluchajac grzecznie maminych prosb. "
haha, mistrzostwo deduckcji... :D Poprawiłeś mi Waść humor...
"Spotkales w sowim zyciu dziewczyny w tym wieku mające głowę 30 latki ?"
Tak, spotkałem dziewczynę z początkkowymi zmarszczkami i dojrzałą twarzą :))

Wnioskując po tonie wypowiedzi i licznych błędach w niej zawartych, nie sądzę, aby słusznym było, by stawiał mi Pan jakieś zarzuty czy tym bardziej robił osobiste wycieczki w komentarzach.

Tymczasem zmykam polerować kapciuszki, bo mamina każe!

Panem :D? Nie jestem Panem,czlowieku :D Najpierw wypadaloby przejrzec wpisy,jak juz chcesz byc taki spostrzegawczy,a dopiero potem próbować wytrącić mi argumenty z ręki..

Ogladanie filmów na co dzień.. to była przenośnia.Serio "nie do zrozumienia"?

To to ma do rzeczy,ze wiele filmow powinno byc ocenianych w bardzo podobny sposób?

NapisaŁAM jasno i wyraźnie, iż nie mam pojęcia o tym jak wygląda praca takiej osoby, powiedzmy bylego pracownika,bo on juz nie pracuje jako "zwiadowca". Takich filmow i seriali oglądałam multum,mam swój pogląd na tę sprawę,ale nie chcialabym się sprzeczać, bo NIE WIEM ile jest prawdy w tym co nam puszczają.Proste. Ale nie robię z siebie znawcy.. skoro nie wiem( lub nie jestem pewna) a przynajmniej się ostro nie sprzeczam :)))

Krytyczne myslenie , a raczej surowe ocenianie mozna zastosowac wszędzie. Polecam film- Koneser. Nie ma zadnych bojek.Tam jest duzo logiki, którą posluguje sie glowny bohater,serdecznie polecam obejrzec. Wtedy zobaczysz jak wygląda swiat z tej drugiej strony (tylko logicznej). Moze to tylko moje zdanie,ze tak sie nie da zyc ;)

Serio niedojrzalosc pokazana na ekranie jest płytka?Nie dla kazdego. Poza tym tam nie ma jednego wątku, jest kilka które składają się na całość,moze trzeba jeszcze raz odpalic film zeby się temu przyjrzec?
1 i 2 byly niezle. Mi sie trojka nie podobala w stosunku do tych dwoch,bo faktycznie nie miala niestety duzo do "wlozenia" w kwestii calej trylogii a szkoda. Polecam obejrzec 3 czesc, wtedy zmienisz zdanie na temat 1 czesci ;)

Chodzilo mi nie o urodę , a o to co mamy w głowce ;)

To nie ilość błędów decyduje o tym jak płasko się patrzy na filmy a odpowiednia percepcja odbioru ;)

ocenił(a) film na 3

w 100% sie zgadzam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones