Uprowadzona (2008)

Taken

plakat - Uprowadzona (2008)

opisy filmu

(6)
 • Bryan (Liam Neeson) jest byłym szpiegiem, który ma 17-letnią córkę. Dziewczyna bardzo chce pojechać do Paryża i ojciec przyzwala jej na to pod pewnymi warunkami. Pewnego dnia córka Bryana dzwoni do niego i płaczliwym głosem mówi, że została porwana przez handlarzy żywym towarem. Były szpieg będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby odnaleźć i uratować dziewczynę, zanim będzie za późno.

 • Mroczny, brutalny dreszczowiec rozgrywający się w scenerii Paryża.
  Bryan (Liam Neeson) jest emerytowanym agentem amerykańskich służb specjalnych i szczęśliwym ojcem nastoletniej Kim (Maggie Grace). Pewnego dnia ta piękna 17-latka oznajmia ojcu, że - wzorem innych amerykańskich nastolatków - zamierza wybrać się w podróż do Paryża. Bryan zgadza się na tę wyprawę. Kilka dni później Kim dzwoni do ojca ze stolicy Francji. Jednak nie po to, by podzielić się wrażeniami z podróży. Przerażona dziewczyna informuje, że dzieje się coś niedobrego. Chwilę później Bryan słyszy przez telefon, jak Kim jest porywana przez handlarzy żywym towarem. Przebywający w Los Angeles ojciec ma tylko 96 godzin na uratowanie uprowadzonej córki. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

 • Do czego może posunąć się zdesperowany, rozemocjonowany ojciec, gdy dowiaduje się o porwaniu swojego dziecka? Okazuje się, że do wszystkiego, a że ojcem uprowadzonej bohaterki jest były agent rządowy, to sprawy nabierają rozpędu niczym pędząca lokomotywa. W tym pełnym przemocy i bezkompromisowości filmie akcji ukazana jest prawda o realnych zagrożeniach czyhających na nieuświadomione młode dziewczyny, niezdające sobie sprawy z zagrożeń, jakie mogą je dotknąć.
  Bryan (Liam Neeson) jest gotowy poświęcić wszystko dla swej siedemnastoletniej córki, jego desperacja połączona z doświadczeniem muszą wystarczyć, aby uchronić dziecko przed najgorszym. Po niestrudzonych poszukiwaniach w scenerii malowniczego Paryża i przemierzeniu najmroczniejszych zakątków miasta, bohater zdobywa bezcenne informacje, dające mu nadzieję na uratowanie córki i ukaranie winnych jej krzywdy.

 • Rewelacyjny Liam Neeson w filmie opartym na genialnym scenariuszu francuskiego mistrza akcji Luca Bessona (Leon Zawodowiec, Nikita). Czy można wyobrazić sobie coś gorszego niż przysłuchiwanie się porwaniu własnej córki za pośrednictwem telefonu komórkowego? Ten koszmar przeżywa Bryan, były agent służb specjalnych, któremu pozostało bardzo mało czasu, aby wyrwać 17-letnią Kim z rąk bezwzględnego gangu handlującego kobietami. Sytuacja wydaje się beznadziejna, zwłaszcza że Bryan znajduje się w Los Angeles, a jego córkę porwano w Paryżu... Jednak ktoś, kogo przez całe życie szkolono w zabijaniu, będzie wiedział, co zrobić.

 • Bryan (Liam Neeson) to były agent służb specjalnych, który próbuje odnowić swoje kontakty z córką, Kim (Maggie Grace). Jego kolega proponuje mu ochranianie słynnej piosenkarki na najbliższym koncercie. Po występie gwiazda zostaje zaatakowana, a Bryan ratuje jej życie.
  Kim prosi ojca o zgodę na wyjazd do Paryża, aby zwiedzać muzea. Przeczulony ojciec w końcu ulega córce i zgada się na jej wyjazd. Na lotnisku dowiaduje się, że dziewczyna wcale nie jedzie zwiedzać, tylko wybiera się na trasę koncertową U2. Zaraz po wylądowaniu w Europie, Kim zostaje uprowadzona przez handlarzy kobietami. Bryan musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby ją uratować.

 • Połączenie rewelacyjnej gry Liama Neesona i genialnego pomysłu na scenariusz Luca Bessona.
  Ktoś porywa ci córkę, dzieli cię od niej ocean, a jedyny ślad to ostatnia rozmowa telefoniczna. Co robisz?
  Jeżeli przez całe życie szkolono cię w zabijaniu, to odpowiedź może być tylko jedna. Luc Besson znany z kultowych tytułów takich jak ''Leon Zawodowiec'', ''Nikita'' czy ''Piąty Element'', przedstawia widzowi pomysł fenomenalny w swej prostocie. Zgodnie ze scenariuszem francuskiego mistrza akcji, nie ma tu miejsca na czczą gadaninę i niepotrzebne rozwlekanie fabuły. Ten film jest dynamiczny jak seria z automatu i precyzyjny jak snajperski karabin.