PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401089}

Uprowadzona

Taken
7,6 355 074
oceny
7,6 10 1 355074
6,3 26
ocen krytyków
Uprowadzona
powrót do forum filmu Uprowadzona

Czym się ten film rożni od tych wszystkich starych filmów akcji gdzie bohaterzy są jak supermen a jakiegokolwiek realizmu i logiki brak ?

magicmind

Też się nad tym zastanawiam.

ocenił(a) film na 7
magicmind

Nie wiem czy rozni, ale w filmie polaczono "ulubione" motywy: lekkomyslna i naiwna laska, troskliwy tatus-twardziel
porywacze zadni mlodych cial itd. :)

ocenił(a) film na 9
magicmind

Niesamowite skąd, kurcze ciężko to wytłumaczyć może by się przydał jakiś specjalista żeby wytłumaczyć takie zjawisko nadprzyrodzone, być może nigdy nie poznamy prawdy!? Jak znajdziesz odpowiedź to podziel się z nami. Trzymam kciuki.

ocenił(a) film na 8
magicmind

Różni się głównie... Neesonem.
Ten facet ma charyzmat zdolny obdzielić wszystkich tych miałkich aktorsko Ja Vam Dam'mów, Sylwków "Pięści" Stallowe czy Stevenka-lobbystę-ortopedów.
***Różni się poruszeniem bardzo bolesnej kwestii, bardzo realnej, handlu żywym towarem - więc gdy widzimy spojrzenie Neesona-"ojca" na trzymane jak zwierzyna w klatkach kobiety, to dzieje się w nas coś niezbyt częstego przy tego rodzaju filmach, oczyszczającego. Niespodziewanie patrzymy na ładne kobiety pokazywane w filmach akcji raczej jako kąski... jak na własne córki czy siostry.
***Różni się umiejętnym wpleceniem do fabuły techniki operacyjnej i śledczej, gdy "Neeson" szuka śladu swojej córki.
***A w ogóle to jest... bajka: dzielny bohater tak jakby ma magiczny czas dany od czarownicy, by uwolnić piękną królewnę, musi się zmieścić w tym czasie, używa cudownych środków (wizja lokalna, zrozumienie tajemnego języka (albańskiego), posługuje się pluskwami GPS, telefonami).
Tak, brak realizmu, bo to bajka z morałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones