PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1258}
7,3 163 530
ocen
7,3 10 1 163530
6,2 15
ocen krytyków
Uwierz w ducha
powrót do forum filmu Uwierz w ducha

Ukazali w tym filmie to co jest najważniejsze w życiu, a także to co jest dzisiaj spychane na margines, coś, co dla Chrześcijan stanowi fundament. Odświeżyłem sobie dziś ten film i znów głęboko mnie poruszył. Mam po seansie jedno pragnienie - chcę być jeszcze lepszym człowiekiem. Myślę, że mało jest takich filmów...

użytkownik usunięty
slyko

Tak,zdecydowanie za mało takich filmów powstaje. Ten jest bardzo wartościowy i wzruszający.

slyko

Sam i Molly byli ludźmi dobrymi i pełnymi miłości. Za to zostali "nagrodzeni" rozłąką. Jeżeli chrześcijaństwo stoi na takich fundamentach, to nie dziwię się, że coraz więcej ludzi zaczyna wątpić.

ocenił(a) film na 9
rolnik_sam_w_dolinie

Widać, że niezbyt dobrze znasz fundamenty Chrześcijaństwa. A co z wiecznością? Rozłąka w perspektywie wiecznej szczęśliwości jest tylko na chwilę. Jeśli wejść w to głęboko, to zmienia się optyka.

ocenił(a) film na 8
slyko

Rzeczywiście twórcom filmu należą się słowa uznania. Widziałam kiedyś wywiad, w którym opowiadano, że właściwie poza ekipą to nikt nie wierzył, że coś z tego wyjdzie. Poza Jerry'm nikt nie chciał reżyserować a aktorzy odrzucali główne role . Może też w tym tkwi jego magia? Jest coś magicznego, w że działali pomimo przeciwności i zrobili jeden z najpiękniejszych filmów wszechczasów.

slyko

Z ciekawości - co miałeś na myśli pisząc o wartościach spychanych przez margines? Jeśli chodzi o miłość, to wydaje mi się, że zarówno w chrześcijaństwie, jak i poza nim jest nadal uznawana jest za jedną z najważniejszych wartości.
Natomiast Sam jako duch nie zachowywał się zbytnio po chrześcijańsku - zabranie pieniędzy z konta kolegi było aktem czystej zemsty, gdyby chciał chronić swoją ukochaną po prostu kazał by oddać tę książeczkę z kodami. W ten sposób jeszcze bardziej naraził Molly, a także postronną osobę (co się stało z Odą Mae po wydarzeniach z filmu? Przecież w związku z tą sprawą byłaby pierwszą ściganą - i przez oszustów i przez policję). Doprowadził też do śmierci 2 ludzi (niezależnie od tego jacy by nie byli).

ocenił(a) film na 9
gwgwgw15

Owszem, masz rację. Film na pewno nie jest oparty na Chrześcijaństwie w 100%. Film pokazuje jednak, że istnieje życie po smierci, a to już dla mnie dużo. To jest kwestia, która coraz mocniej jest spychana na margines.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones