7,4 293 125
ocen
7,4 10 1 293125
64 454
chce zobaczyć
6,9 15
ocen krytyków
{"rate":6.86667,"count":15}
{"type":"film","id":180040,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/V+jak+Vendetta-2005-180040/tv","text":"W TV"}]}

Adaptacja kultowego komiksu Alana Moore'a. Rzecz dzieje się w totalitarnej Anglii, gdzie społeczeństwo jest skutecznie zastraszane i manipulowane przez aparat władzy. Jedyną osobą, która nadal stawia opór, jest bojownik o wolność przebrany za osobę Guya Fawkesa - V (Hugo Weaving). V walczy z panującym ustrojem dokonując zamachów terrorystycznych na główne ośrodki przekazu i gmachy budynków rządowych. Pewnego dnia uwalnia z rąk agentów rządowych Evey Hammond (Natalie Portman). Evey odkrywa, iż wbrew powszechnemu uznaniu V nie jest terrorystą, lecz osobą, w której skupiają się wszystkie idee, o których jej naród zapomniał. Od tej pory, od 5 listopada V będzie kontynuował swoją krucjatę, mszcząc się za swoje krzywdy i za cierpienia narodu prowadząc Anglię ku wolności.

Scarface
opis użytkownika

Film "V jak Vendetta" opowiada o losach młodej Evey Hammond, która zostaje uratowana przez zamaskowanego V. Charyzmatyczny i wysportowany mężczyzna pragnie zaprowadzić zmiany w totalitarnej Anglii za pomocą terroru. Swoją rewolucję planuje od wysadzenia gmachu parlamentu, aby w ten sposób przejąć kontrolę nad rozgłośniami radiowymi i namówić mieszkańców kraju do wzniecenia buntu przeciwko szerzącej się tyranii. Evey, odkrywając stopniowo przeszłość V, poznaje także prawdę o sobie i staje u jego boku w walce o przywrócenie wolności i sprawiedliwości społeczeństwu zniszczonemu korupcją i okrucieństwem rządzących.

daw1d
opis użytkownika

Anarchia ogarnęła Zjednoczone Królestwo. Totalitarne rządy skorumpowanych polityków w Anglii chylą się ku upadkowi za sprawa jednego człowieka - tajemniczego "V" (Hugo Weaving), mężczyzny chowającego się za maską, czarnym kapeluszem i peleryną, intelektualisty, ale i człowieka, który dyszy żądzą zemsty. "V" ma w małym palcu sztuki walki, a swoje zdolności wykorzystuje, by wywołać ogólnokrajową rewolucję przeciwko tyranii i okrucieństwu władzy. Po dwóch perfekcyjnie zaplanowanych zamachach bombowych w Londynie, "V" przejmuje kontrolowane przez rząd częstotliwości radiowe. Jednak to dopiero preludium do wielkiego "bum". Celem "V" jest bowiem gmach uosabiający potęgę znienawidzonej władzy - Parlament. Ostateczna rozprawa z systemem totalitarnym ma dokonać się 5 listopada, w Dniu Gaya Fawkesa, człowieka, który w 1605 r. Chciał wysadzić Parlament w odpowiedzi na tyranię rządów króla Jakuba I.
Prosta, łagodna kobieta o imieniu Evey, przedstawicielka klasy robotniczej, pewnego dnia spotyka się oko w oko z "V". Zamaskowany bohater ratuje ją ze śmiertelnie niebezpiecznej opresji, dziewczyna zostaje bowiem zaatakowana przez skorumpowanych funkcjonariuszy policji. Wkrótce Evey odkrywa prawdę o pochodzeniu "V", a w kulminacyjnym momencie spisku staje się nieoczekiwanie jego sprzymierzeńcem.

Wojtas
opis użytkownika

Akcja filmu rozgrywa się w Anglii, w niedalekiej przyszłości. Państwem rządzi kanclerz tyran Sutler. Nie ma opozycji, wprowadzono godzinę policyjną, a na ulicach panuje terror. Mieszkańcy, aby uniknąć prześladowań poddali się uciskowi. Panującej władzy przeciwstawia się zamaskowany i piekielnie niebezpieczny V (Hugo Weaving). Samotny mściciel rozpoczyna walkę z panującym ustrojem. Chce przywrócić rodakom wolność, a przy okazji zemścić się na swoich oprawcach, którzy w przeszłości wyrządzili mu straszliwą krzywdę. Pomaga mu urocza Evey (Natalie Portman).

bartoszczak
opis użytkownika

Urocza Evey Hammond przez przypadek zostaje wplątana w spisek przeciwko rządowi Zjednoczonego królestwa. Wszystko to dzieje się za sprawą zamaskowanego mężczyzny, który każe się nazywać V. Tajemniczy V ratuje życie Evey gdy ta zostaje napadnięta podczas przechadzki po godzinie policyjnej. Niedługo po tym zdarzeniu Evey wykorzystuje szansę na odwdzięczenie się swojemu wybawcy i atakuje policjanta, który trzymał V na muszce. Ponieważ V jest uważany przez rząd za terrorystę, Evey wpada w poważne tarapaty. V zabiera swoją nową znajomą do swojej kryjówki i wyjaśnia jej pobudki swojego działania. Jak się okazuje wcale nie jest on terrorystą ale człowiekiem, który postanowił wyzwolić Anglię spod totalitarnych rządów a panna Hammond ma mu w tym pomóc.

MrShog
opis użytkownika

Film przedstawia totalitarną wizję przyszłości Zjednoczonego Królestwa. Społeczeństwo, które przeżyło kataklizm śmiertelnej epidemii oddało swą wolność w ręce tyrana na rzecz ochrony przed anarchią i unicestwieniem. Władze skutecznie podtrzymują u obywateli psychozę strachu i nieustannego zagrożenia (propaganda medialna, prześladowania, godzina policyjna, całkowita inwigilacja). Ludzie zamknięci w kleszczach totalitaryzmu zdają się już nie pamiętać co znaczy wolność i demokracja. Jest jednak ktoś kto zamierza im o tym przypomnieć. Zamaskowany V. - wyjęty jakby z innej (romantycznej) epoki "szlachetny terrorysta" i nieco przez przypadek wplątana w całą intrygę Evey rzucą rękawice totalitarnej machinie. Za pomocą dywersji i odwołania się do symboli zamierzają obudzić drzemiące w ludziach pokłady wolności. Zgodnie z wyznawaną przez V. zasadą, że to nie ludzie powinni bać się władzy lecz władza winna bać się ludzi.

Black_Mailer
opis użytkownika

Wielka Brytania w niedalekiej przyszłości jest krajem rządzonym przez represyjny, faszyzujący reżym. Totalitarna junta doszła do władzy na fali strachu wywołanego przez niekończące się zamachy terrorystyczne, uwieńczone zabójczym atakiem biologicznym i zarazą, która uśmierciła ponad 100 000 obywateli Zjednoczonego Królestwa. Bezwzględny kanclerz Adam Sutler trzyma społeczeństwo żelazną ręką. Wyzwanie dyktatorowi rzuca tylko jeden człowiek, tajemniczy osobnik (Hugo Weaving), który przedstawia się jako "V", a twarz ukrywa za maską Guya Fawkesa - legendarnego spiskowca, który na początku XVII wieku usiłował wysadzić w powietrze gmach londyńskiego parlamentu, wraz królem i lordami. "V" również lubi eksplozje i gnębi reżim zamachami terrorystycznymi. Właśnie wysadził w powietrze ważny rządowy budynek, a potem na chwilę opanował oficjalną telewizję, aby wygłosić do Brytyjczyków orędzie. Samotny bojownik zapowiada, że dokładnie za rok, 5 listopada, w rocznicę nieudanego ataku Guya Fawkesa, londyński parlament wyleci w powietrze - ma to być sygnał do rewolucji przeciw totalitarnej dyktaturze. W misterny plan "V" zamieszana zostaje Evey (Natalie Portman), młoda pracownica telewizji, którą zagadkowy mściciel ratuje z rąk tajnej policji. Zamaskowany terrorysta udziela dziewczynie azylu w swej sekretnej, podziemnej kryjówce. Evey jest świadkiem przygotowań do zamachu, który ma być iskrą zdolną wzniecić powszechną rebelię - i przy okazji odkrywa jak niejednoznaczną, skomplikowaną postacią jest człowiek kryjący się za maską Guya Fawkesa.

Doctor
opis użytkownika

Kim jest mężczyzna, który ukrywa swą przerażającą twarz za maską? Bohaterem czy szaleńcem? Wyzwolicielem czy napastnikiem? Kim jest V i kto przyłączy się do jego walki z totalitarnym terrorem, który niszczy naród? V jak Vendetta, wyreżyserowana przez twórców Trylogii Matrix, to futurystyczna i bezkompromisowa wizja przyszłości oparta na kanwie bestsellerowego komiksu. Natalie Portman wcieliła się w rolę Evey, przedstawicielki klasy robotniczej, która z wielką determinacją staje do walki o upragnioną wolność. Hugo Weaving zagrał V - nieustraszonego, charyzmatycznego bohatera, który postanowił wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Stephen Rea wcielił się w rolę detektywa, który desperacko próbuje schwytać V, zanim ten rozpęta rewolucję. Stawka jest wysoka. Napięcie elektryzuje. Akcja wprost rozsadza ekran. Po której stronie staniesz? W świecie V nie ma neutralnego terytorium.

opis dystrybutora dvd

Film "V jak Vendetta", osadzony w futurystycznej scenerii totalitarnej Wielkiej Brytanii, opowiada historię młodej kobiety, Evey, przedstawicielki klasy robotniczej, którą od śmierci ratuje człowiek w masce, zwany "V." V to mężczyzna o złożonej osobowości, pełen życia, czuły, wrażliwy na słowo pisane, intelektualista oddany sprawie wyzwolenia swych rodaków od terroru wymuszającego na nich posłuszeństwo. Walcząc o uwolnienie Anglików od korupcji i okrucieństwa, które zatruły elity władzy, V potępia tyranię wyznaczonych odgórnie przywódców i zachęca rodaków aby przyłączyli się do jego buntu.. Odkrywając prawdę o tajemniczej przeszłości V, Evey odkrywa także prawdę o sobie. Nieoczekiwanie staje się przy tym jego wspólniczką w kulminacyjnym momencie jego planu, zmierzającego do wzniecenia rewolucji oraz przywrócenia wolności i sprawiedliwości społeczeństwu.

_Tanya_
opis użytkownika

Anglia, 2010 rok. Zjednoczonym Królestwem rządzi grupa mężczyzn stosujących politykę terroru i manipulacji. V (Hugo Weaving) jest byłym więźniem obozu, w którym przeprowadzane były badania na ludziach w celu wynalezienia broni biologicznej. Uciekł z miejsca kaźni wywołując wielki pożar, w którym omal sam nie zginął. Fascynacja postacią Guya Fawkesa i jego planami wysadzenia parlamentu sprawia, że V zaczyna ubierać się i zachowywać jak słynny twórca spisku prochowego. Poparzoną twarz chowa za maską. Jego celem jest Vendetta - zemsta na ludziach odpowiedzialnych za jego cierpienie. Niespodziewanie na jego drodze stanie Evey Hammond (Natalie Portman), która będzie musiała się opowiedzieć po czyjej stronie będzie walczyć.....

BenQ
opis użytkownika