Natalie Portman 

Natalie Hershlag

8,4
101 417 ocen gry aktorskiej
Natalie Portman
Córka lekarza i artystki, Natalie Portman, przychodzi na świat w Jerozolimie, którą w wieku 3 lat opuszcza, aby osiąść w Nowym Jorku. Wcześnie odkryta przez agenta występuje w reklamach, aby następnie otrzymać swoją pierwszą rolę w filmie "Leon zawodowiec" w reżyserii Luca Bessona, gdzie partneruje Jeanowi Reno. Od tego momentu jej kariera nabiera tempa. Wciela się w postać pasierbicy Ala Pacino w "Gorączce", córki prezydenta USA w filmie "Marsjanie atakują" Tima Burtona, a z Woodym Allenem spotyka się na planie obrazu "Wszyscy mówią: kocham cię!". Po tym, jak odrzuciła rolę m.in w filmach "Lolita" w reżyserii Adriana Lyne'a i nowej wersji "Romea i Julii" wizjonera Baza Luhrmanna, Natalie wybiera teatr i sztukę "Dziennik Anny Frank", gdzie wciela się w postać głównej bohaterki. Jej powrót na ekrany kinowe jest miażdżący. Staje się bowiem królową Amidalą na potrzeby trzech części "Gwiezdnych wojen", tj. "Mrocznego widma", "Ataku klonów" oraz "Zemsty Sithów". Portman, im starsza, tym jest bardziej wymagająca w wyborze odpowiedniego scenariusza. Potwierdzają to jej role w dramatach "Wszędzie, byle nie tu", "Gdzie serce twoje" czy tragikomedii "Powrót do Garden State". Nie zapomina także o gatunku historycznym, grając w filmie "Wzgórze nadziei". Swoją odwagę demonstruje również w filmie Mike'a Nicholsa "Bliżej", gdzie odtwarza postać striptizerki Alice. Ta rola przyniosła jej pierwszą naprawdę poważną nagrodę, Złotego Globa w kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej.
Portman, absolwentka prestiżowego Uniwersytetu Harvarda, poza aktorstwem znana jest także ze swojego zaangażowania w życie polityczne oraz działalność charytatywną.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 czerwca 1981

miejsce urodzenia: Jerozolima, Izrael

wzrost: 160 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 20 innych nagród oraz 62 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
podcast

"Mam parę uwag" #78: "Obsesja" - kino subtelne czy kicz?...

Rozmawiają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.
mąż Benjamin Millepied (od 04.08.2012), 2 dzieci: syn Aleph (ur. 14.06.2011) i córka Amalia (ur. 22.02.2017)
Odrzuciła rolę Grace MacLean w "Zaklinaczu koni", by zagrać na Broadwayu w "Dzienniku Anny Frank". Angaż otrzymała Scarlett Johansson.
Początkowo miała zagrać Julię w filmie "Romeo i Julia", ale zrezygnowała z powodu niektórych scen i różnicy wieku pomiędzy nią a Leonardo DiCaprio. Ostatecznie angaż otrzymała Claire Danes.
Odrzuciła tytułową rolę w filmie "Lolita". Ostatecznie angaż otrzymała Dominique Swain.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Natalie Portman i Keira Knightley są do siebie bardzo podobne, też tak uważacie?

i wcale nie podobna do Keiri Knightley

jw.

Fajnie było patrzeć jak dorasta na oczach fanów. Jedna z moich ulubionych gwiazd kina

... po prostu nijaka, jak dla mnie oprócz ładnej buzi i świetnej roli w ''Leonie zawodowcu'' ta aktorka nie ma nic do zaoferowania, oglądałam kilka produkcji z Natalie i kiedy ją widzę mam ochotę zasnąć :) w każdym filmie taka sama, bez charyzmy, infantylna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones