PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 284
oceny
7,4 10 1 296284
6,9 20
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

ACTA

użytkownik usunięty

nie rozumiem skąd się wzięło to, że symbolem walki przeciwko ACTA stała się maska Vandetty.
Jest ktoś kto mógłby mnie oświecić w tej sprawie?

ocenił(a) film na 6

To chodzi o tą grupę hakerską Anonymous,pojawiali się na filmach i obrazkach pod tym "symbolem"

ocenił(a) film na 8

to symbol walki w obronie wolności. acta to zamach na wolność.

może to pomoże: http://obliczakultury.pl/publicystyka/felietony-i-eseje/1761-kim-by-guy-fawkes ;)

użytkownik usunięty
tdtURbi

Dzięki :D

ocenił(a) film na 9
tdtURbi

Świetny artykuł, miło się czytało i przypominało. Swoją drogą dziwi mnie, że tak mało ludzi kojarzy postać Guya Fawkesa. Chociaż możliwe, że tylko ja odnoszę takie wrażenie.

ocenił(a) film na 10
MxVela

A skąd mamy go kojarzyć? Nie mówi się o nim w Polsce, gdyby nie V nie słyszałbym o nim do dziś ;)

Dxxx

O nieprawda. W mojej książce do historii z liceum o nim napisano.

ocenił(a) film na 9

Wow, nie wierzę w to co tu widzę. Wam wrażenie jakby polska była samotna wyspą na końcu wszechświata i nic co dzieje sie w innych krajach nie miało żadnego odzwierciedlenia w tym co się tu dzieje, albo gorzej polska rzeczywistość jest negatywem tego co dzieje sie na zachodzie...
Ale do rzeczy. Co ma ruch ANTI-ACTA i Anonymous do V for Vendetta.... Wystarczy przejrzeć większość profili na FB i filmów propagandowych Anonymous na YT i przeczytać komiks V for Vendetta (Film został mocno ocenzurowany i wycięto z niego wszelkie wzmianki o anarchizmie) żeby dostrzec jaki jest ich ideowy wspólny mianownik... Bo tu przede wszystkim chodzi o idee!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones